Haber Detayı
12 Aralık 2013 - Perşembe 13:07
 
‘Eğirdir Teşkilatımız Ne Derse O olur’
MHP il Başkanı İsa YALÇIN; ‘Eğirdir Teşkilatımız Ne Derse O olur’
Siyaset Haberi
‘Eğirdir Teşkilatımız Ne Derse O olur’

MHP İl Başkanlığı Basın Bürosundan yapılan açıklamada, MHP İl Başkanı İsa YALÇIN geçtiğimiz günlerde yerel gazetelerde çıkan haberlere şu cevabı verdi. Açıklama ayne şöyle;

'İl başkanımız Sayın İsa Yalçın 2 Aralık 2013 tarihinde Kanal32 televizyonunda canlı yayınlanan Basın Kulübü programına katılmıştır. Katıldığı yayın sırasında yerel seçimlerde Eğirdir ilçesi konuşulurken eski belediye başkanı Sayın Ömer Şengöl hakkında sorulan bir soru üzerine şunları söylemiştir “ ..Bu insanlara saygı duymak lazım…. Bir dönem görev yapıp arkasından helvalar dökülen ,kurbanlar kesilen insanlarda var Isparta da. Uzun yıllar görev yapıp hala sevilip sayılan insanlarda var….Eğirdir de ismi ön planda olan bir insan ve taktir ediyorum kendisini….. ama şu anda kendisi DP’nin ilçe başkanı ve aday olmayı düşünüyor,İnşallah hayırlısı olur….MHP Başkasının adayına bakacak değil…Diyerek devam ettiği konuşmasında, Eğirdir’de aday adayı olan partili, üç değerli arkadaşımızı kamuoyuna tanıtmıştır.

İl başkanımızın programda söylediği, mensup olduğu partisine uzun yıllar hizmet eden, İlçesinde belediye başkanlığı yapmış, halen de ilçe başkanlığı yapan tecrübeli bir siyasetçiye, siyasi nezaket çerçevesinde söylenmiş sözlerdir.

Ancak; 5 Aralık 2013 Tarihinde yayınlanan Eğirdir'de yayınlanan bir gazetede “ İl başkanımız Sayın İsa Yalçın’ın eski belediye başkanı Sayın Şengöl için siyasi nezaket gereği söylemiş olduğu bu sözler yerine adeta siyaset terzilerinin yapacağı şekilde, söylemleri saptırılarak partimizin arayış içinde olduğu havası yaratılmaya çalışılmıştır. Yalan, yanlış ve siyasi nezaketten yoksun olarak il başkanımıza atfen, konuşmasının tamamına bakmak yerine işlerine gelen kısımları cımbızla seçilip alındığı, söylemediği sözler çarpıtılarak söylemiş gibi algı yaratılmaya çalışıldığını düşünüyoruz.

Öncelikle Eğridir’deki hemşerilerimize ve partililerimizin şunu bilmesini isteriz ki; ne Sayın Şengöl ’ün Partimizle bir görüşme talebi olmuş, ne de Sayın Ömer Şengöl’e Partimiz bir teklifte bulunmuştur. Milliyetçi Hareket Partis’inin Eğirdir ilçemizde hepsi birbirinden değerli üç aday adayı vardır. Belediye başkan adaylığı konusunda, Eğirdir de Eğirdirli hemşerilerimiz , teşkilatımız ve camiamız ne derse o olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Yaklaşan yerel seçimler de; Türkiye’nin bölünmeye, kötü ekonomik gidişata, toplumsal kutuplaşmaya ve ötekileştirmeye karşı tek başına dik bir duruş sergileyen MHP hiçbir partiyle ittifak arayışında değildir. MHP'nin ittifakı sadece Türk milletiyledir.

Milliyetçi Hareket Partisi

Isparta il Başkanlığı Basın Bürosu'

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: MHP, il, Başkanı, İsa, YALÇIN, ‘Eğirdir, Teşkilatımız, Ne, Derse, olur’
Yorumlar
Haber Yazılımı