Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 15:25
 
“EĞİRDİR’İN HER TARAFI KESME ŞEKER”
“BEN AK PARTİLİ DEĞİLİM AMA EĞİRDİR’E HİZMET ETTİĞİNİZ İÇİN SİZİ SEVİYOR VE DESTEKLİYORUZ”
Gündem Haberi
“EĞİRDİR’İN HER TARAFI KESME ŞEKER”

EMEKLİ ÖĞRETMEN NECİHE SCHEİDMANN,

“EĞİRDİR’İN HER TARAFI KESME ŞEKER”

 

NECİHE SCHEİDMANN, “BEN AK PARTİLİ DEĞİLİM AMA EĞİRDİR’E HİZMET ETTİĞİNİZ İÇİN SİZİ SEVİYOR VE DESTEKLİYORUZ”

 

Eğirdir’de ikâmet eden Alman Karl Scheidmann ve Hanımı emekli öğretmen Necihe Scheidmann Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’e özel ziyarete gelerek, “Başkan Bey biz, size teşekkür etmek için geldik. Çalışmalarınızı ve hizmetlerinizi çok beğeniyoruz. Siz yalnız değilsiniz, bizim gibi düşünenler sizi fazlasıyla takdir ediyor.” dedi.

 

Emekli öğretmen Necihe Scheidmann, “Ben, AK Partili değilim ama Eğirdir’e hizmet ettiğiniz için sizi seviyor ve destekliyoruz. Kocam da yapılanlar için teşekkür ediyor. Biz buraya sadece size teşekkür etmek için geldik. Allah gücünüze güç versin. Çöplerimiz alınıyor, yollarımız ve kaldırımlarımız yapılıyor, tertemiz suyumuz akıyor. Refüjlerde birbirinden güzel çiçekler açmış, memleketimiz gittikçe güzelleşiyor. Sizin çalıştığınızı, işin başında olduğunuzu sık sık görüyoruz. Cenaze hizmetlerinizden herkes çok memnun ve mezarlığımız çok güzel ve temiz.” dedi.

 

Başkan Özmeral, Alman Karl Scheidmann ve hanımı Necihe Scheidmann’nın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, “Gerçekten böyle beklenmedik anda yapılan teşekkür ziyaretleri bizi çok duygulandırıyor. Çalışmalarımıza hız kazandırıyor. Asıl ben sizlere teşekkür ediyorum. Bizler için ve yapılan çalışmalar için çok güzel ifadeler kullandınız. Sizlerin gönülden gelen samimi takdir ve teşekkürleriniz bizim için büyük bir sermayedir.” dedi.

 

Alman Karl Scheidmann, Belediye binasının girişinde asılı bulunan “Eğirdir ne senin, ne benim, Hepimizin” yazılı sloganını çok beğendiğini belirterek, “Başkanım, bu slogan o kadar hoşuma gidiyor ki, her gördüğümde çok seviniyorum. Çünkü, bizleri ve bütün herkesi birleştirici bir söz olarak kabul ediyoruz ve faydalı buluyoruz. Sizi tekrar tebrik ediyorum ve başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

Hanımı Necihe Scheidmann’ın başka görüşte olmasına rağmen kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranı olduğunu belirten Karl Scheidmann, “Türkiye siyasetini yakından takip ediyorum. Başbakanımızın çalışmalarını çok başarılı buluyorum. Belediye Başkanımızın Eğirdir’imizdeki çalışmalarını da beklenenin üzerinde olduğunu görüyorum” diyerek Başkan Özmeral’in Başbakan Erdoğan ile çekildiği fotoğrafı hatıra olarak evinde saklamak istediğini ifade etti.

Başkan Özmeral, fotoğrafı Karl Scheidmann’a hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BEN, AK, PARTİLİ, DEĞİLİM, AMA, EĞİRDİR’E, HİZMET, ETTİĞİNİZ, İÇİN, SİZİ, SEVİY
Yorumlar
Haber Yazılımı