Haber Detayı
17 Aralık 2013 - Salı 14:38
 
“ÇALMADIN, ÇIRPMADIN, ÇALIŞTIN, YANINDAYIZ”
EĞİRDİR ESNAFI BAŞKAN ÖZMERAL’E SAHİP ÇIKTI “ÇALMADIN, ÇIRPMADIN, ÇALIŞTIN, YANINDAYIZ” “KÖPRÜBAŞI’NDAN ÖTESİ ÜVEY EVLÂTTI, ŞİMDİ ÖZ EVLÂT OLDU. ÖNCEDEN ÇAMUR GİBİ SUYU ÇOK PAHALIYA İÇİYORDUK, DAHA DOĞRUSU İÇEMİYORDUK, ŞİMDİ BİLLUR GİBİ SUYU UCUZA İÇİYORUZ”
Gündem Haberi
“ÇALMADIN, ÇIRPMADIN, ÇALIŞTIN, YANINDAYIZ”

Eğirdir’in önde gelen esnaflarından galerici Mehmet Eker ile büfe işletmecisi Hüseyin Sarıdoğan birlikte Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’i ziyaret ettiler.

 

Ziyarette içinden geldiği gibi konuşarak Başkan Özmeral’i duygulandıran Mehmet Eker, “Başkanım, öncelikle Allah sizden razı olsun. Önceden Köprübaşı’ndan ötesi üvey evlâttı, şimdi sizin döneminizde yatırım gördü ve öz evlât oldu. Vazifeniz süresi içinde hep bize yani esnaflara ön ayak oldunuz, bizim önümüzü açtınız, destek oldunuz, her zaman yardımcı oldunuz. Eğirdir’de son 3 yılda çok büyük yatırımlar yapıldı, ilçemize güzellikler geldi. Ayrıca su meselesi herkesin çok iyi bildiği bir hizmet. Bu hizmetinizden dolayı ayrıca sizi takdir ediyoruz ve teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Önceden çamur gibi suyu pahalıya içiyorduk, daha doğrusu çamur gibi olduğu için içemiyorduk. Şimdi billur gibi su içiyoruz. Hem de eskisine göre çok daha ucuza içiyoruz. Yeni alınan araçlardan dolayı sizleri çok takdir ediyoruz. Ben Belediye İtfaiye teşkilâtından emekli olan birisi olarak yeni gelecek olan 28 metre merdiveni olan son sistem itfaiye aracının resmini gördüm çok mutlu oldum. Çok duygulandım. Çok sevindim” dedi.

 Köprübaşı Sanayi tarafında Büfe işletmecisi Hüseyin Sarıdoğan ise, Eğirdir’de son zamanlarda çok güzel çalışmaların olduğunu, başka yerlerden ilçeye gelen kişilerin bu güzellikleri görüp takdir ettiğini söyledi. Hüseyin Sarıdoğan, “Başkanım, Allah gücünüze güç katsın. Çok güzel işler yapıyorsunuz. Hizmetlerinizden çok memnunuz.  Biz doğruyu ne zaman söyleyeceğiz. Sizin samimiyetiniz ve dürüstlüğünüz herkese yeter. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.” diyerek duygularını ifade etti.

 Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Allah’a şükürler olsun içme suyunda halkımızın çektiği sıkıntıları giderdik. Hem çok ucuzlattık ve hiç zam koymadık, hem de temiz kaynaktan su vermeye başladık. Çoğu zaman borulardaki patlakların boru etrafında kum olmayışından, daha doğrusu ilk boru döşemelerinde ciddi inceleme yapılmayışından olduğunu gördük. Yeni araçlarımız geldi, Eğirdir’de yeni yeni hizmetler kendini göstermeye başladı. Bu gibi hizmetlerimiz devam ediyor. Belediyemizin imkânlarını halkımız için kullandığımız için çok şükür Cenâb-ı Allah bereketli kılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibe çöp kamyonu gönderiyor. Birkaç gün içinde Belediyemizin önüne çekeceğiz.  İtfaiye aracımız da İnşaallah en kısa zamanda geliyor. Yollarımız, tozdan çamurdan kurtuluyor, suyumuz temiz, çöplerimiz zamanında alınıyor, çevremiz temiz, yaşanabilir bir Eğirdir olma yolunda hızla ilerliyoruz. Yaptığımız hizmetlerden memnun olmayanların yanında saygıdeğer halkımızın bizleri takdir etmesi, sizin gibi kıymetli esnaflarımızın ziyaret etmesi bizleri güçlendiriyor. Bizler bu gibi ziyaretleri görünce daha çok şevk ve heyecana kapılıyoruz ve daha çok hizmet verme azmiyle hareket ediyoruz. Ziyaretinizden dolayı çok memnun oldum, Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: EĞİRDİR, ESNAFI, BAŞKAN, ÖZMERAL’E, SAHİP, ÇIKTI“ÇALMADIN, ÇIRPMADIN, ÇALIŞTIN
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“ÇALMADIN, ÇIRPMADIN, ÇALIŞTIN, YANINDAYIZ”
Yorumlar
Haber Yazılımı