Haber Detayı
05 Aralık 2013 - Perşembe 19:10
 
“GÖZLERİM KAPANMADAN TAPUMU ALDIM”
87 YAŞINDAKİ MUSTAFA ÇUKUR TAPU ALMANIN SEVİNCİNİ YAŞADI BAŞKAN ÖZMERAL’E DUALAR YAĞIYOR
Gündem Haberi
“GÖZLERİM KAPANMADAN TAPUMU ALDIM”

 

40 yıldır tapu sıkıntısı yaşayanlar, Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’in elinden tapularını alınca sevinçlerini paylaştılar.

 

            Yazla Mahallesi’nde 87 yaşındaki Mustafa Çukur, 40 yıldır uğraşıp, mahkemelere girip çıktığını belirterek Başkan Özmeral’in elinden tapusunu alınca “Allah’a şükür gözlerim kapanmadan tapumu aldım. Ölmeden şu tapumu alırmıyım diye çok düşünüyordum. Sağolsun Belediye reisimiz tapumu verdi. 40 yıllık hayalim gerçekleşti. Sana çok dua ediyoruz. Allah senden razı olsun” diyerek Başkan Özmeral’e sarıldı.

 

            Belediye Başkanı Özmeral, “kimin elinde belgesi varsa, Belediye’den dolayı mağdur edilmişse onlara kanun ve mevzuatlar dâhilinde her kim olursa olsun yardımcı olmaya hazırız. Belediyemiz halk adına iş yapmaktadır, halkı için vardır. Bizim vazifemiz hak yemek değildir, hakkı olana hakkını vermektir. Ben de yıllardır sürüncemede kalmış, çözülmemiş problemleri çözmekten, insanlarımızın sıkıntılarını gidermiş olmaktan çok mutlu oluyorum, seviniyorum. Biz sadece iyi niyetle, samimi davranarak üzerimize düşen vazifemizi yapmaya çalışıyoruz. Tapularınız hayırlı olsun” diyerek Tapu Müdürü Ömer Çakır’a da işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı teşekkür etti.

 

            Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, aynı gün 40 yıldır tapuda sıkıntısı olan Mürüvvet Akıncı’ya da Yenimahalle’deki arsanın tapusunu vererek, “Vazife başladığımızdan beri önümüze gelen problemleri çözmeye çalıştık. Böyle çok tapular verdik. Belediye’den tapu alacağı olanlar zaman geçirmeden müracaatlarını yapsınlar, vaktinde tapularına kavuşsunlar” dedi.

 

            Mürüvvet Akıncı, yıllarıdır alamadığı tapuyu Başkan Özmeral’in elinden alırken, “Allah senden razı olsun.  Size güveniyoruz. Bize çok yardımcı oldun. Sana çok dua ediyorum. Bizi hiç bekletmedin” diyerek teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: 87, YAŞINDAKİ, MUSTAFA, ÇUKUR, TAPU, ALMANIN, SEVİNCİNİ, YAŞADIBAŞKAN, ÖZMERAL
Haber Videosu
mustafa çukur, tapu, özmeral, eğirdir

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“GÖZLERİM KAPANMADAN TAPUMU ALDIM”
Yorumlar
Haber Yazılımı