Haber Detayı
09 Aralık 2013 - Pazartesi 16:29
 
3 KIZI İÇİN EĞİRDİR'E YERLEŞTİ
3 KIZ EVLÂDININ EĞİTİMİ İÇİN EĞİRDİR’E YERLEŞTİLER
Eğitim Haberi
3 KIZI İÇİN EĞİRDİR'E YERLEŞTİ

Çocuklarının eğitimini düşünüp onların geleceği için Senirkent Uluğbey’den taşınan Mehmet Ali Çilkaya, Eğirdir’e yerleşti.

 3 kız babası olan Mehmet Ali Çilkaya, “Yeni açılan Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Bölümünü kazanan büyük kızım, Dündar Bey Anadolu Lisesi 3. sınıfta okuyan orta kızım ve Kız Meslek Lisesi Yaşlı Bakımı bölümüne yeni başlayan küçük kızımın geleceği için Eğirdir’e yerleştim. Uluğbey Belediyesi’nden emekliyim. Eğirdir’i çok sevdim. Belediye hizmetleri fazlasıyla yapılıyor ve çok beğeniyorum. Çocuklarım, eğitimlerini tamamladıktan sonra da Eğirdir’de kalmayı düşünüyorum” dedi.

 Mehmet Ali Çilkaya’nın 3 kız çocuğunu okutmak için Eğirdir’e yerleşmesinden dolayı çok sevindiğini belirten Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Çocuklarının istikbalini düşünen bir baba olduğunuz için sizi tebrik ediyorum ve yürekten kutluyorum. Siz, çok sevdiğiniz evlâtlarınız için gayret gösteriyorsunuz, İnşaallah onlar da size lâyık hayırlı evlât olurlar. Eğirdir’i sevmeniz, Belediye hizmetlerini takdir etmenizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

 Yazla Mahallesi’nde kiraladıkları mütevazi bir evde ikâmet eden Çilkaya ailesinin, Eğirdir’in yaşamak için tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olduğunu gönülden açıklamaları Başkan Özmeral’i çok duygulandırdı ve sevindirdi.

 Başkan Özmeral, “Mahallelerde yaptığımız çalışmalar sırasında değişik yerlerden gelip ilçemize yerleşmiş ailelerle tanışma, görüşme fırsatı doğuyor. Bunun da ayrı bir lezzeti oluyor. Selçuklu Şehri Eğirdir, ileride çok daha güzel olacak. Eğirdir’in istikbali parlak” dedi.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: 3, KIZ, EVLÂDININ, EĞİTİMİ, İÇİN, EĞİRDİR’E, YERLEŞTİLER
Yorumlar
Haber Yazılımı