Haber Detayı
24 Haziran 2017 - Cumartesi 13:55
 
ISPARTA’YI YÖNETENLERİ BULUŞTURAN İFTAR YEMEĞİ
ISPARTA’YI YÖNETENLERİ BULUŞTURAN İFTAR YEMEĞİ
Gündem Haberi
ISPARTA’YI YÖNETENLERİ BULUŞTURAN İFTAR YEMEĞİ

Isparta Valiliği tarafından dün akşam bir iftar yemeği düzenlendi.


Isparta Moda Park Kongre ve Düğün Salonunda düzenlenen iftar yemeğine Isparta Valisi Şehmus Günaydın yanı sıra; Ak Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, İlÖzel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Tural, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Isparta Merkez, İlçeler ve Beldelerin köy ve mahalle muhtarlarıile basın mensupları katıldı.

İftar yemeği sonrasında konuşan Isparta Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu BaşkanıSüreyya Sadi Bilgiç, Isparta Valisi Şehmus Günaydın'a, Isparta'ya verdikleri değerli hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
 

Isparta Valisi Şehmus Günaydın'da konuşmalarında Isparta'ya geldiği ilk günde, Isparta için kimin ne düşüncesi varsa kendileriyle paylaşmalarını istediğini ifade ederek özetle şunları söyledi: "Göreve başladığım ilk gün Isparta'yı hep birlikte, beraber yönetelim demiştim. İlk günden bu güne, Isparta sevdalıları, Isparta hizmetkarları ile hep birlikte Isparta'ya hizmet etmeye çalıştık. Çalışmaya ve hizmetlere devam edeceğiz. Mükemmel olduğumuzu ifade etmiyor uzama, mükemmelliği yakalamak için çalışıyoruz. Isparta'da güzel bir birliktelik var.

Hep birlikte bütün olumsuzlukları aşarız diye düşünüyorum. Gelişen ve değişen ihtiyaçlar nedeniyle pek çok hizmete daha ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Sıcak asfaltta büyük başarı sağladık. 205 km. sıcak asfalt programı olan başka bir vilayet daha yok. Ulaşımı kolaylaştırırsak, köylerimize ulaşımı sağlarsak, köylere gidip katkı sağlayacak pek çok vatandaşımız var. Köylerimizde parke taşı ve içme suyu hizmetlerinde büyük ilerlemeler kaydettik. 2017 yılında 41 köyümüze elektrik paneli yerleştiriyoruz. Projenin maliyeti 3.5milyon Lira. Bu yatırımla her yıl 1.3 milyon Lira tasarruf sağlayacağız. Köylerimiz artık elektrik ve suya para ödemeyecek. Köylülerimizin üzerindeki büyük bir elektrik yükünü kaldırmış oluyoruz. İnşallah bütün köylerimiz bu çalışmanın eserinden istifade edebilirler. Bu proje ile köylerimizi Başlı başına devrim niteliğindeki bu yatırım, 3 yılda kendini amorti edecek..."
 

İftar yemeğine katılımlarından dolayı Isparta Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'e, İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerine, Sivil toplum Kuruluşları temsilcilerine, Köy ve Mahalle muhtarları ile basın mensuplarına teşekkür eden Valimiz Şehmus Günaydın, tüm milletimizin ve İslam aleminin, önümüzdeki pazar günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramlarını da kutladı.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: ISPARTA’YI, YÖNETENLERİ, BULUŞTURAN, İFTAR, YEMEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı