Haber Detayı
02 Aralık 2013 - Pazartesi 17:41
 
SU ÜRÜNLERİ GÜÇLENİYOR
KULUÇKAHANE İNŞAATI VE CİHAZLARI İÇİN ÖDENEKLER ÇIKTI
Teknoloji Haberi
SU ÜRÜNLERİ GÜÇLENİYOR

EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN NURİ ÖZMERAL, “SU ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ’MÜZÜN DAHA ÇOK GÜÇLENMESİ, BİZLERİ FAZLASIYLA SEVİNDİRMİŞTİR”

 

Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü harcama yapabilen bir kurum haline dönüştükten sonra hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. İç sulardan sorumlu olan Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyon Müdürlüğü, 21 ildeki akarsu, gölet ve göllerle yakından ilgileniyor.

 Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nü ziyaret eden Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, kurumun yenilenen binasını gezdi. Eski yıpranmış yapısından kurtulan kurum, yeni bir görünüme kavuştu. Başkan Özmeral, Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Şakir Çınar ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Su Ürünleri İstasyon Araştırma Müdürü Şakir Çınar, “Kurumumuz gelişmeye devam ediyor. Belediye Başkanımızın her fırsatta bizi ziyaret etmesi, düşüncelerini ve fikirlerini bizlerle paylaşması ve her konuda bize yardımcı olmasından dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Binalarımızın içinde yeniden yapılanmaya gidildi. Tadilatlar yapıldı. Binamız yeni bir görüme kavuştu. 2 toplantı salonu dizayn edildi. ” dedi.

 Müdür Şakir Çınar, “Kuluçkahanemiz için ödenekler çıktı. Kerevit kuluçkahanesi için toplam harcanılacak para miktarı 1 milyon 185 bin TL’dir. Bu paranın 600 bin liralık kısmı laboratuarda kullanılacak cihazlar için ödenek geldi. İnşaat için de 250 bin TL ödenek Özel İdare hesabına geçti. Yılbaşından hemen sonra ihaleye çıkacağız. Geriye kalan 335 bin liralık kısmı da BAKA destekleyecek” dedi.

 Sevindirici haberden dolayı sevincini paylaşan Başkan Özmeral, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyon Müdürlüğü’nün yaptığı güzel hizmetlerden dolayı Müdür Şakir Çınar ve bütün personeli kutladığını belirterek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: KULUÇKAHANE, İNŞAATI, CİHAZLARI, İÇİN, ÖDENEKLER, ÇIKTI
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SU ÜRÜNLERİ GÜÇLENİYOR
SU ÜRÜNLERİ GÜÇLENİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı