Haber Detayı
17 Aralık 2013 - Salı 11:28
 
KOKUŞMUŞ ZİHNİYETLERİN SON KIRINTISI
Saadet Partisi Eğirdir Belediye Başkan Adayı Hasan KAYA SES Haber'e açıklama yaptı. İşte o açıklama.
Siyaset Haberi
  KOKUŞMUŞ ZİHNİYETLERİN SON KIRINTISI

   Saygı değer Eğirdir halkı, yazıma başlamadan önce hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklıyorum.

   Hatırlarsınız geçen hafta Hür Haber gazetesinde kirli siyasete son diye bir yazı yazmıştım. Biz kimseyle uğraşmadan o bunu dedi, bu şunu dedi diye kimseyle uğraşmayacağımızı söylemiştik. Biz sadece kendimizi ve kendi projelerimizi anlatacağız dedik, ama daha Dakka bir gol bir.

   Hemen daha adaylığını bile açıklamadan yalnız adaylığı ne olursa olsun kesin gözüyle bakılan bir siyasi büyüğümüz hiç vakit kaybetmeden kirli siyasete başlamış ve bir o kadar ileri gitmiş ki bizim üniversite gençlik kollarımıza dahi pervasızca ve hayâsızca hiç utanmadan ve sıkılmadan biz Saadet Partisi adayı. Hasan Kaya’yı çok severiz. Hasan kardeşimiz çok temiz, çok dürüst, çok mert ve sözünün eri bir kardeşimizdir ve hatta aramızda kalmak kaydı ile demiş ve devam etmiş. Hasan Kaya Başkanlığı hepimizden daha layık ve bizden daha iyi yapacağına da eminim diye bize bel altından vurmayı düşünürken! Kendi  bilinçaltındaki gerçekleri ve bizi onure eden sözleri istemeden ağzından dökülüvermiş. Sonra da! ama diye devam etmiş. Ona verilecek her oy bir başka partiye yarayacak diyebilecek kadarda pervasız ve cesaretli davranabilmiştir.

   Kendilerine buradan diyoruz ki siz kendi işinize bakın kendi projelerinizi anlatarak halkın güvenini ve gönlünü kazanın.

   Buradan bu Siyasi Büyüğümüzü kınıyor ve biz gençlere örnek olmalarını temenni ediyoruz.

   Saygı değer Eğirdir halkı uyanın sizlerin oylarınızı sanki kendi ceplerinde garanti görüyorlar. Kimsenin oyu hiç kimsenin cebinde garanti olmadığını düşünüyoruz.

   Saygı değer Eğirdir halkı biz bu saygısızca ve pervasızca yapılan kirli siyasete rağmen onlara İNAT biz yinede sadece kendimizi ve kendi projelerimizi anlatarak siz saygıdeğer Eğirdir halkının gönlünü kazanmayı başaracağımıza inancımız tamdır bundan hiçbir şüphemiz yoktur.

   Evet tamda bu yüzden hiç kimse oyumuzu şuna verirsek berikine buna verirsek ötekine yarar diye düşünmeden siz gerçekten kimi seçmek ve Başkan olarak kimi görmek istiyorsanız oyunuzu o Adaya verin ki istediğiniz kişi seçilsin kötünün iyisi değil.

   Bizim hiç kimse ve hiçbir Adayla husumetimiz ve bir hesabımız yoktur. Fakat bizim asıl meselemiz bu kokuşmuş ve eskimiş zihniyetleridir! Bizim ancak bizden önceki yöneticilerin Belediyecilik anlayış zihniyetleri ve düşünceleri ile bir hesabımız var.

   Bizden önceki yöneticilerin düşüncelerini beğensek ve uygulamalarını tasvip etmiş olsak. Karşılarına Aday olarak çıkmazdık ancak onların yanlarında destekçileri olurduk. Bu hesap neden derseniz Belediyeciliği iyi anlamak gerekir.

   Başkan olmak Başkandan defalarca randevu alıp onunla görüşememek ve makamında çık dışarıya terk et burayı demek hiç değildir. Bu zihniyet sadece Belediyede değil diğer sivil toplum örgütleri ve odalarda da geçerli olmalı.

   Belediyecilik nasıl olmalı ve nasıl yönetilmeli. Bize göre Belediye ve Belediye Başkanı ilçenin kültürel seviyesini, marka değerini, yaşam kalitesini yükselten ilçedeki günlük hayatı kolaylaştıran bir anlayış olmalı.

  Kaldı ki bu güne kadar ki yönetimler halkın işini kolaylaştıracağına zorlaştırmışlardır. Belediye halka hizmet edeceği yerde halk Belediyeye hizmet etmeye başlamış. İşte tam da bu noktada biz bu zihniyete ve bu düşünceye karşı çıkıp bu gidişata dur demek istiyoruz.

  Tabiî ki Belediye kimsenin kendi malı değil Belediye ye zararına çalıştırmayacağız, fakat çok kar eden bir aile şirketi olarak ta görmeyeceğiz çünkü Belediyeler şehrin ve ilçenin bir babasıdır. Nasıl ki bir baba çocuklarının ihtiyaçlarını ve işlerini gördüğü zaman çocuklar baba borcumuz kaç para dediğinde herhalde baba çocuklarından kar gözetmez hatta ve hatta babanın durumu iyiyse onlardan ücret bile almaz, durumu müsait değilse onlardan sadece maliyetini alır. Eğer Belediye de ilçenin bir babası ise ki biz öyle düşünüyoruz halkın adına onların bazı zorunlu işlerini yapmakla yükümlü olmasından dolayı halktan kar gözetmesine gerek yoktur. Sadece maliyet hesabı yaparak halkına en ucuz hizmeti nasıl verebilirim diye hesap etmek durumundadır.

  Kaldı ki bazı gaddar ve zalim babalar da var tabiî ki buda hayatın bir gerçeği maalesef elinde sopa ile bekler çocuk bir hata yapsa da ona bir ceza versem diye gözlerinin içine bakar.

  Bu güne kadar Eğirdir de yöneticilik yapan ve yöneticilik yapmış olan Başkanları ben bu gaddar ve zalim babalara benzetiyorum. İşte tam da bu mecrada biz SAADET partisi ve ben Başkan Adayınız Hasan Kaya olarak böyle gaddar ve zalim bir baba değil. Tam tersine çocuklarına Şefkatli, Sevecen ve onları Koruyan, Kollayan onların her türlü haklarına sahip çıkan bir baba gibi bir Başkan olacağıma siz değerli Eğirdir halkına buradan onun sözünü ve garantisini veriyorum.

  Halk iyi bir Hakemdir, Halkımız kimin ne olduğunu bilecek kadar Bilgili ve Sağduyu sahibi olduğunu düşünüyorum. Allahın Selamı, Rahmeti, Bereketi ve Mağfireti hepimizin üzerine olsun saygılarımla.

  NOT: MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİLDİR.

                                      SAADET PARTİSİ EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINIZ

                                                                                                                       HASAN KAYA               

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: Saadet, Partisi, Eğirdir, Belediye, Başkan, Adayı, Hasan, KAYA, SES, Habere, açı
Yorumlar
Haber Yazılımı