Haber Detayı
14 Aralık 2013 - Cumartesi 18:36
 
HİZMETLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM
EĞİRDİR’DEN YETİŞEN 87 YAŞINDAKİ EMEKLİ HAKİM NURİ MUTLUCAN, “BELEDİYE’NİN HİZMETLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM. REİS BEY, YAZIN GELDİĞİMDE YİNE SENİ REİS OLARAK GÖRMEK İSTİYORUM” DEDİ.
Gündem Haberi
 HİZMETLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM

1949 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Hakimlik vazifesine başlayıp hakim olarak emekli olan Eğirdir’in köklü ailelerinden Nuri Mutlucan, hanımının vefatı dolayısıyla İzmir’den Eğirdir’e geldi.

 

87 yaşında olan Emekli Hakim Nuri Mutlucan, Hanımı Ruhsan Mutlucan’ın Eğirdir Belediyesi Kervansaray Mezarlığı’nda defnedilmesinden sonra Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’e cenaze hizmetlerinde sağlanan kolaylıktan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

 Başkan Özmeral’e yaptığı ziyarette emekli Hakim Nuri Mutlucan, Eğirdir’de Kuburlar sülâlesinden Sıtkı Mutlucan’ın oğlu olduğunu belirterek, “Ben Eğirdir’den yetişen ilk hakim olarak vazifeye başladım. Çeşitli yerlerde Hakim olarak çalıştım ve Hakim olarak emekli oldum. Eğirdir’den yetişen ilk Hakim diyebilirsiz. Şimdi İzmir’de ikâmet ediyorum. Memleketim Eğirdir’i çok seviyorum. Belediye’nin cenaze ve mezarlık hizmetlerinden çok memnun kaldık. Yapılan hizmetlerden hiç para almıyolar. Reis Bey, bizimle çok yakından ilgilendiniz. Size çok teşekkür ediyorum. Belediye’nin hizmetlerini beğeniyor ve takdir ediyorum. Reis Bey, yazın geldiğimde yine seni reis olarak görmek istiyorum “dedi.

 Başkan Özmeral, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Belediye’nin bastırdığı Eğirdir manzaralı PTT pullarından emekli Hakim Nuri Mutlucan’a hediye etti.

Başkan Özmeral, emekli Hakim Mutlucan ile bir müddet Eğirdir’le ilgili bazı konularda sohbet ederek, “Sizinle sohbet etmekten büyük zevk aldım. Güzel bilgiler aktardınız. Biz sadece vazifemizi yapıyoruz. Asıl ben size teşekkür ediyorum. Zahmet edip buraya gelmişsiniz. Allah sizlere sağlıklı ömürler versin.” dedi. 

 2 erkek evlât ve 3 torun sahibi emekli Hakim Nuri Mutlucan’ın 87 yaşında olmasına rağmen aydınlatıcı bilgiler aktarması Başkan Özmeral’in dikkatini çekti.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: EĞİRDİR’DEN, YETİŞEN, 87, YAŞINDAKİ, EMEKLİ, HAKİM, NURİ, MUTLUCAN, “BELEDİYE’Nİ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 HİZMETLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM
Yorumlar
Haber Yazılımı