Haber Detayı
03 Kasım 2013 - Pazar 12:55
 
Ankara'nın Beste Fabrikası Isparta'da
Hüseyin KAĞIT Isparta'da Sahne Alacak
Sanat Haberi
Ankara'nın Beste Fabrikası Isparta'da

Dünya'da izlenme rekorları kıran Ankara'nın Beste Fabrikası, Ankara Oyun havalarının Prensi Hüseyin KAĞIT'ın Isparta'da 5 Kasım'da bir Restaurantta sahne alacağını öğrendik.

Hatırlanacağı üzere Hür Haber ve SES Gazetesi Genel Müdürü Kemal ERBEN Hüseyin KAĞITLA bir röportaj ve birde kısa bir düet yapmıştı.

İŞTE O RÖPORTAJ

HÜSEYİN KAĞIT BOMBA32'NİN SORULARINI CEVAPLADI

Bomba32 Muhabiri Kemal ERBEN ve Ekibinin sorularını cevaplayan milyonların sevgilisi ünlü Sanatçı Hüseyin Kağıt Tahtımı yükselttim bahtım hala aynı dedi

SORU : Kaç  yıldır bu camiadasınız?

H. KAĞIT : 20 Yıldır müzik camiasının içindeyim, müzisyen olarak ise 5 yıldır bu sektördeyim. Aileden gelen bir özellik değil, fakat dedem tulum çalarmış.

SORU : Hayatı Tesbih yapmışım parçası nasıl çıktı?

H. KAĞIT : Benim kendi şiirimden yaptık o parçayı, Tayfun Soydemir ağabeyimle birlikte yaptık. 11 tane albüm yaptım fakat o parçayı albümüme koymadım. Sadece kendi söz-müzik ve şiirlerimi okudum. O yüzden bu parçaya düet yaptığım için kendi kasetime koymamayı tercih ettim. Aslında sadece bende okuyabilirdim.

SORU : Ulusal Basında yer aldınız mı?

H. KAĞIT : CNN Türk Belgeselimi yaptı? Acılı oyun Havaları, Hüseyin Kağıt diye programda yer aldım. Acılı oyun havalarında öncü oldum.

SORU : Neler Çektiniz Hüseyin Bey?

H. Kağıt : Çok acılar çektim, hala da hiç gönlümü şımartmadın. Hala normal varoş bir insanım. Bende hiçbir değişiklik yok. Tahtımı yükselttim, bahtım hala aynı duruyor.

SORU : İdeolünüz olan sanatçı kim?

H. Kağıt : Müslüm GÜRSES ve Oğuz YILMAZ. Aslında benim için fark etmiyor, POP Müzik de olsa dinliyorum, hepsini dinlemek zorundayım. Acaba kelime dağarcığım biraz daha gelişebilir mi diye uğraş veriyorum. Çünkü beste yapmak çok zor iş, hepsini dinliyorum.

SORU : Ergenlik çağında en çok dinlediğiniz sanatçı.

H. Kağıt : Müslüm GÜRSES.

SORU : Tanışma imkanınız odlumu.

H. Kağıt : Nasip olmadı, tanışamadık.

SORU : Ortalığı kasıp kavuruyorsunuz?

H. Kağıt : Gençleri görüyorum, dövme, takı, kıyafetler her şey var, fakat insanlar olayı sanata bağlıyor, adam diyorki çok iyi müzisyenim ama artist değilsin sen, artistlik ayrı bir ışık ister. Halen her şeyi müzik aletine yorumluyorlar. Görüntü yetmez her yerde, sanatta bir yerde hiç kalıyor. Bazı günler geliyor, 3 parça okuyorsun, geri kalan vakit resim çektirmekle geçiyor.

SORU : Çocukluk arkadaşlarınızla halen ilk günkü gibi  görüşüyormusunuz?

H. Kağıt : Halen aynı bir bürom var, kapım sürekli açık. Yola sıfır, halkla olan irtibatımı kesmiyorum, tek başıma otururum. Sıkıntı yok yani herkes gelebilir.

Sigaram yok, içkim yok, okey oynamayı, pişti oynamayı bilmem. Ben öyle bir adamım.

Çalışmakla geçti ömrüm.

SORU : Alkol Aldım Sallanıyorum parçası ilginç geldi bize. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

H. Kağıt : Pop şarkısı Rüzgar aldım sallanıyorum, biz onu oyun havası yaptık. Oyun havası çok güzel bu parça her zaman mizahta kullanıldı,  bizim Mehmet Ali TAŞ hocamızın bir lafı var hepimiz Nasrettin hocanın torunlarıyız, diyor. Biz mizaha karşı değiliz. Bizim mizah içimizde var. Birde bizim Acılı oyun havalarında, önce acıyı batırıyorsun sonra eline şeker verip oynattırıyor. Hani sana şeker alacam gibi. Ama sonra iğneyi batırıyorsun.

SORU : Ankara’dan yola çıktığınızda yolunuzu kesenler, size bağrını açanlar oluyor mu?

H. Kağıt : Çok, Çok. Tabiî ki benim hayranım değişik? Diğerleri gibi değil, bunu zamanla herkes anlayacak. Tabi inanmayanlar var, biz hiç duymadık adını diyenler var fakat müziklerimi herkes dinliyor, arabasında müziğimi ve cd’mi dinliyorlar fakat beni tanımıyorlar. Yüzlerce bestelerimi ağabeylerin okudu, sonra baktım bende okurum dedim, ve okumaya başladım.Mutfakta bunları hazırlayan benim, besteyi yapmak çok zor.

SORU : İlk bestenizi  hatırlıyormusunuz?

H. Kağıt : İstemem ben böyle dost bırakma.

SORU : Her sanatçıdan birer parça isteselerdi, hangi parçanızı verirdiniz?

H. Kağıt : Ben bu dünyada yandım, o bür dünyada sen yan, bu parça beni aldı, burdan şuraya fırlattı. Tespih bu parçaya tuz, biber oldu.  ‘Kızlar dura dura hiç olur’ yazdım, 13 sanatçı okudu.

SORU : Şu anda kendinize ait bir program varmı, televizyon veya radyolarda?

H. Kağıt : Salı günleri televizyonda program yapıyorum, VATAN TV’de. Salı-Pazar Programın ismi, ayrıca Radyoda Ankara’nın sevimli şairi isimli program yapıyorum.

SORU : Dövmelerinizin özel bir sebebi varmı?

H. Kağıt : 15 Yaşımda spor yapıyordum, daha cahildim o zaman yaptırdım. 16 senedir dövmeler var.

SORU : Bu müzik dünyasında yola çıkarken halk tarafından bu kadar çok sevileceğinizi tahmin ediyormuydunuz?

H. Kağıt : İlk başta tabiî ki hayır, ben diyordum bu halk beni taşlayıp, öldürür diye düşünüyordum. Bizim birinci kuralımız haddimizi bilmek. Başarının tek sırrı budur bence haddimi biliyorum.

SORU : Ulaşılmaz, erişilmezdir bizim sanatçılarımız, fakat sizde bu yok, sebebi nedir?

H. Kağıt : Normalim, doğalım hiçbir şey yok, otel aramam, yemek seçmem, hiç zorluk çıkarmam.

Organizatör Hamza Bey  araya giriyor : Hüseyin Beyi ben Belediyelere tavsiye diyorum, yok olmaz diyorlar, daha sonra seçimlere 2 ay kala istiyorlar, örneğin Başmakçı’da bir program yaptık, nüfusu 2 Bin, konserde 5 bin kişi var, bu böyle birşey.

H. Kağıt : Zurnacı isimli bir parça yaptım, bu parçayı dinlerken durmanız mümkün değil. Mesela örnek verirsek Tesbih parçamı Ebru Gündeş’te okuyor, Demet Akalın’da okuyor hemen hemen hepsi okuyor.

SORU : Ne hissediyorsunuz diğer sanatçılar sizin eserlerinizi okuyunca?

H. Kağıt : Hoşuma gidiyor tabiî ki (Gülerek) Mesela şöyle bir durum da var, Googleye Hülya Avşar yazarken HÜ yazar yazmaz Hüseyin Kağıt çıkar YOUTUBE’de, buda her şeyi ispatlıyor. GOOGLE’de dünyanın en ünlü Hüseyiniyim. Bugün mesela Yalvaç’ta 500 kişi benimle fotoğraf çekildi, bende öyle bir kaygı yok, sıkılmam. Şimdi Yalvaç’tan çıkacağım, düğün var, sonra akşam Gazino programı, daha sonra başka program yorulmak bilmem.

Ben alkışlarla yaşıyorum. BU HALK BENİ DE BİRGÜN LİMON GİBİ SIKIP ATACAK. Bu doğanın gereği. Er geç olacak her canlı ölümü tadacak.

SORU : ne düşünüyorsunuz Isparta hakkında?

H. Kağıt : İlk defa geliyorum, yanlış yoldan geldik, uçurumlar falan, dedim ki Allah’ım nasıl bir yere gidiyorum, ama şimdi gördükten sonra 10 numara.

SORU  : Hedefiniz Nedir?

H. Kağıt : Karnımızı doyurmak.

SORU : Ulusal Basında sürekli olmak istermisiniz?

H. Kağıt : Hayır öyle bir kaygım yok, zaten yetişemiyorum, Türkiye ve Dünya’nın her yerinde programlara çıkıyorum. Bir çok teklifler alıyorum fakat yetişmem mümkün değil.

SORU : Hangi Takımı Tutuyorsunuz?

H. Kağıt : Ankaragücü. Fakat babam Fenerbahçe’li sarı lacivert forma aldım sonuçta Ankaragücü’de Sarı-Lacivert. O nedenle sıkıntı yok.

SORU : Politika ve güncel olayları takip ediyormusunuz. Gezi olaylarını nasıl yorumluyorsunuz?

H. Kağıt : Hayır pek takip edemiyorum, fakat YURTTA SULH, CİHANDA SULH DİYORUM.

Kemal ERBEN : Son olarak sizinle düet yapmak istiyorum?

H. Kağıt : Tabiî ki sıkıntı yok buyurun.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: Hüseyin, KAĞIT, Ispartada, Sahne, Alacak
Haber Videosu