Haber Detayı
06 Aralık 2013 - Cuma 16:29
 
ATİLLA ÖNAL ARANIYOR
TARİH YAZIYORUZ AMA KULÜBÜMÜZ YOK
Spor Haberi
ATİLLA ÖNAL ARANIYOR

SÜLEYMAN DEMİREL

Tarih Yazmaya Devam Ediyor

 Kemal ERBEN

İlçemiz Süleyman Demirel İlköğretim Okulu Futbol Takımı Isparta’da düzenlenen İl Şampiyonasında grubunda üç de üç yaparak gruptan çıkmayı garantiledi. Beden eğitimi öğretmeni Mustafa ÖZONGUN yönetiminde hazırlanan çocuklarımız üç maçta 14 gol atıp sadece bir gol yediler. İlk maçta Atabey’i 6-0, ikinci maçta Isparta Fatih ortaokulu’nu 4-1,  üçüncü maçta ise  Isparta Mehmet Akif Ersoy’u 4-0 yenerek gruptan lider olarak çıkmayı garantiledi. Isparta genelinde şampiyonluk için favoriler arasında gösteriliyor. Her üç maçın sonucunda Isparta’nın farklı kulüp yöneticileri futbolcularımızdan 4-5 tanesine transfer teklifinde bulunuyorlar ve oynadıkları futbol ile göz kamaştırıyorlar.

             

Bu başarıda 3 yılı aşkın süredir okul takımı olarak birlikte devam etmeleri ve geçen yıl başlayan ve şuanda devam eden  Halk Eğitim Merkezimiz ve Eğirdir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği  Spor Okuluna da hep birlikte  devam etmeleridir..

 İşin üzücü yanı ise çocuklarımızın İlçede yeterli ilgi ve alakayı görmemesidir. Bir buçuk yılı aşkın süredir çalışan gençlerimizin sadece okul maçlarında yarışmacı olarak müsabakalara katılmasıdır. Diğer okullarda okuyan ve kursa devam eden gençlerimiz ise böyle bir imkanı hiç olmuyor. Bunun nedeni ise; bu sporcuların yarışmalara katılabileceği, bu çocuklara sahip çıkacak bir kulübün olmamasıdır. Halbuki çok cüzi kaynaklar ile bu sporculara sahip çıkılabilir. Daha önceki dönemlerde yurt içi ve dışından sporculara verilen para ve emekler göz önüne alındığında kendi çocuklarımıza Eğirdir’in gençlerine sahip çıkılmaması trajikomik bir durum yaratıyor. Bu sporculara verilecek destek daha önce yapılanların yanında deve kulak bile değildir.

ÖRNEK VERECEK OLURSAK

Trabzonlu İşadamı Atilla ÖNAL’ın desteğiyle kurulan ve kısa sürede başarıyı yakalayan Eğirdir Elma Spor şu anda 3. Lig’de mücadele ediyor.

Eğirdir’liler ve Eğirdir’li İşadamları olarak omuz omuza verirsek neden birde Futbol Kulübümüz olmasın?

 Geçen yıl başlayan Futbol Okulu kapsamında Murat BOZAYKUT koordinatörlüğünde, Mustafa ÖZONGUN ve Kenan KURHAN hocaların yönetiminde yetiştirilen gençlerimiz hala kendilerine sahip çıkacak insanları bekliyorlar.  Gençlerimize Haziran’da kurs bitmesine rağmen kursu bitirmeyip, herhangi bir ücret almadan bu güne kadar devam ettiren Hocalarımıza gazetemiz ve Eğirdir halkı olarak teşekkürü bir borç biliriz. Eğirdir de spora ve Eğirdir’in gençliğine önem veren bütün ileri gelenlerimizden de bu sporculara sahip çıkmalarını bekliyoruz.

             

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: TARİH, YAZIYORUZ, AMA, KULÜBÜMÜZ, YOK
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ATİLLA ÖNAL ARANIYOR
ATİLLA ÖNAL ARANIYOR
ATİLLA ÖNAL ARANIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı