Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 11:38
 
BAŞKAN GÖK'LE GÜZEL GÜNLER
Veli GÖK Bayram Öncesi İşçisini Sevindirdi.
Gündem Haberi
BAŞKAN GÖK'LE GÜZEL GÜNLER

Üstüne vazife olmamasına rağmen bazı kişiler, üstelik sahte hesaplar üzerinden Belediye İşçileri durumlarından memnunken maaşları ödenmiyor yaygaralarını sık sık Eğirdir'de gündeme getiriyorlardı.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK göreve geldiğinde geçmiş dönemden işçilerin 3 maaşının ödenmediği biliniyordu. Başkan Veli GÖK -3'ten ödemeye başlayarak ülkemizin zor dönemlerden geçtiği şu günlerde bayram öncesi Belediye işçilerine yüklü  maaş + bayram ikramiyelerini hesaplarına yatırıldığı edindiğimiz bilgiler arasında.

Beyşehir gibi 70 Bin nüfuslu bir ilçe belediyesinin toplamda memurlar dahil 150 kadar çalışanının olduğu biliniyor. Bunun gibi Türkiye'de bir çok İlçe örnek gösterilebilir. Geçmiş dönemlerde siyaset uğruna 100 kadar işçinin bile yeteceği Eğirdir Belediyesine ise 500'ün üzerinde işçi  alımı yapılmış. Çalışanına sahip çıkan ve 29 Mart 2019 seçimlerinde büyük umutlarla göreve başlayan Başkan Veli GÖK yaptığı icraatlarla ve Eğirdir'e kazandırmaya başladığı ve onaylanan projeleri konuşulmak istenmesede gerçekler ortada. Kısa sürede Millet bahçesi, TOKİ, Olimpik Yüzme Havuzları, 600 yataklı öğrenci yurdu yapımı, inşaatı devam eden Devlet Hastanesi bitmek üzere ve çok kısa süre içerisinde doğalgazın Eğirdir'e getirilmesi projesi devam ediyor. Yıllarca araçların üzerinden geçemediği delik deşik yollar ise Veli GÖK göreve geldiği ilk gün itibariyle yapıldı. Turizm adına Türkiye'ye örnek masrafsız, sıfır atık standartlarına uygun elektrikli tekne faaliyete geçerek kısa sürede binlerce kişi Eğirdir'e akın etti. Önümüzdeki günlerde ise İlçe Turizmi adına büyük projelerin Başkan Veli GÖK döneminde faaliyete geçeceği biliniyor. 

Dün Belediye işçilerinin yüzü Başkan Veli GÖK'ün gayretleri ile güldü. Hesaplarına maaşları ve bayram ikramiyeleri yatırıldı. Başkan Veli GÖK'ün önümüzdeki aylarda hedefinin eksiden aldığı maaş ödemelerini kapatıp icraatlarını bir bir hayata geçirmek olduğu konuşuluyor. Başkan Veli GÖK ve ekibini kutluyor, Eğirdir'imizi bekleyen güzel günlerin geleceğini Allah'ın izniyle bekliyoruz. 

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: BAŞKAN, GÖK'LE, GÜZEL, GÜNLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı