Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 12:19
 
DİK DURUŞUMUZLA KAZANACAĞIZ
DİK DURUŞUMUZLA KAZANACAĞIZ
Siyaset Haberi
DİK DURUŞUMUZLA KAZANACAĞIZ

Sevgili hemşerilerim, değerli basın mensupları.

Bir seçim döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yaklaşık 4 aydır ilçemizin sorunlarını nasıl çözeriz, siz hemşerilerimize mutlu ve huzurlu yaşayacağımız bir belediyecilik hizmeti nasıl sağlarız bunun  çabası içinde olduk.

         Partimizin üst yönetimince almış olduğu karar gereği Cumhur İttifakına karşı İYİ Parti ile Millet İttifakı adı altında bu seçimlerde işbirliği yapıldığı hepimizce malumdur. Fakat bizler Eğirdir’de maalesef bu işbirliğini gerçekleştiremedik.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Eğirdir Teşkilatı olarak adayını ilk açıklayan, belediye meclis üyesi adaylarını ve projelerini tamamlayıp alana ilk inen parti olmamızın ve anketlerde İYİ Parti’den daha güçlü olmamıza rağmen İYİ Parti yöneticisi arkadaşlarımızı bu işbirliğine ikna edemedik.

Tek başımıza, partimize gönül veren ve bizlere güven duyan tüm hemşerilerimizin güvenine layık olacağımıza söz vererek sandık başına gidiyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler rakiplerimizi kötüleyerek, onları destekleyen insanlarımızı ayrıştırarak değil; Eğirdir’imiz için ne yapabiliriz, Eğirdir’imizin ihmal edilmişliğine, sahipsizliğine, siz insanlarımızın çaresizliğine nasıl derman oluruz hep bunun çabası içinde olduk. Çünkü seçim süreci boyunca siyasi olarak rakibiz, seçimden sonra kardeşiz düşüncesi ile hareket ettik. Demokrasi adına, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliği adına bizim üzerinde en çok durduğumuz konu olan rakibi karalayarak, kötüleyerek, insanları ayrıştırarak üstünlük sağlamaya çalışan zihniyetin her zaman karşısında olduk.

Bizler diğer rakiplerimize karşı her zaman demokrasi ahlakına uygun hareket ederek karşılıklı saygı çerçevesinde hareket ettik. Fakat dün ilçemizde esnaf ziyaretinde bulunan İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, partililerimize tercihlerini sorduğunda almış olduğu “Oyumuz Cumhuriyet Halk Partisi’ne” cevabı karşısında “CHP’ye verilen oylar boşa gidecek, Ak Parti’nin belediye başkanlığını kazanmasını sağlayacak” açıklamasında bulunmuştur. Sayın milletvekilinin bu açıklamasından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz ve kendilerini etik dışı davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi tabanı üzerinde yıllardır yaratılmak istenen algı bu seçimlerde tutmayacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Mehmet KAŞ’a gönül vermiş hemşerilerimizin gönlü rahat olsun, ittifak yapmadan tek başımıza çıktığımız bu yolun sonunda zafere ulaşacağımızdan eminiz. 31 Mart akşamı Eğirdir’e baharı getireceğiz.

MEHMET KAŞ

CHP EĞİRDİR BELEDİYE

BAŞKAN ADAYI

 

 

 

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: DİK, DURUŞUMUZLA, KAZANACAĞIZ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DİK DURUŞUMUZLA KAZANACAĞIZ
DİK DURUŞUMUZLA KAZANACAĞIZ
DİK DURUŞUMUZLA KAZANACAĞIZ
Yorumlar
Haber Yazılımı