Haber Detayı
25 Ekim 2013 - Cuma 20:37
 
EĞİRDİR’DE ŞEHİR HAVASI ESMEYE BAŞLADI
EĞİRDİR BELEDİYESİ TARAFINDAN EKSİKLİĞİ HİSSEDİLEN, SOKAK ve CADDE LEVHALARI TAKILDI
Teknoloji Haberi
EĞİRDİR’DE ŞEHİR HAVASI ESMEYE BAŞLADI

Eğirdir’de Mahalle ve bütün sokaklarının isimleri levhalara yazılarak sokak, mahalle ve cadde girişlerine asıldı. Yeni takılan levhalar ilçede şehir havası estirdi.

 Eğirdir’de, Belediye tarafından cadde ve sokakların kilitli taş parkelerle döşenmesine devam edilirken cadde ve sokak girişlerine Mahalle ve sokak isimlerinin yer aldığı levhalar takıldı.

 Belediye ekipleri tarafından mahalle, cadde ve sokaklara yerleştirilen bilgi levhalarının, vatandaşlara adres bulmada kolaylık sağlayacağını belirten Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “İlçemizde yıllardır eksikliği hissedilen mahalle, cadde ve sokakları gösteren isimli levhalar belirlenen noktalarda yerleştirilmeye başladı. İlçemizde büyük bir eksiklik giderilmiş oldu. Dışarıdan gelen misafirlerimizin gidecekleri adresleri rahat bulabilmeleri, postacıların mahallelerdeki sokaklara rahat ulaşabilmeleri için yolların kesiştiği, bölündüğü noktalara yön levhaları konuldu. Eğirdir’imiz için yıllar önce yapılması gereken ve biraz geç kalınan bir konudur. Dışarıdan gelen vatandaşlar veya postacılar sıkıntı yaşıyorlardı. Bunların önüne geçmek, yaşanan sıkıntıları gidermek için yolların kesiştiği noktalara üzerinde mahalle ve sokak isimlerinin bulunduğu yön levhalarını yerleştirmiyoruz. Ne yapıyorsak saygıdeğer halkımızın rahatı için yapıyoruz” dedi.

 Beşyüze yakın sokak levhasının takılmasına devam edildiği açıklandı.

 

 

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: EĞİRDİR, BELEDİYESİ, TARAFINDAN, EKSİKLİĞİ, HİSSEDİLEN, SOKAK, CADDE, LEVHALARI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EĞİRDİR’DE ŞEHİR HAVASI ESMEYE BAŞLADI
EĞİRDİR’DE ŞEHİR HAVASI ESMEYE BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı