Haber Detayı
19 Aralık 2013 - Perşembe 18:09
 
Eğirdir’den Suriye’ye yardım Eli
Eğirdir’den Suriye’ye yardım Eli
Gündem Haberi
Eğirdir’den Suriye’ye yardım Eli

Yaşadığımız zaman dilimi içerisinde insanlık ağır bir imtihanla baş başa. İmtihanın ağırlığı, sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Dünyanın bir tarafı neş’e huzur ve lüks bir hayatın sınırını aşmaya çalışırken,  bir tarafıda açlık, yokluk, sefalet  ve savaşın acımasızlığına terk edilmiş durumda. Komşumuz Suriye bu trajediyi 3 yılı aşkın bir süredir yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Sebepleri şu veya bu olabilir. Biz işin bize bakan yönündeyiz, millet olarak her zaman olduğu gibi bugünde mazlumların ve hakkın yanında yer almaya devam ediyoruz. Biz bize düşeni yapalım gayreti içerisindeyiz.

Kim bilir beklide bizim imtihanımız budur, Kadir-i mutlak olan Cenab-ı Hak Müslümanları farklı şekilde imtihana tutar. Bazen komşusu ile bazen ailesi ile bazen kafirin zulmü ile bazen Müslüman kardeşlerinin mazlumluğu ve mağdurluğu ile. Bazen vererek bazen alarak imtiham eder, bugün için bizde vererek imtihan edilenlerdeniz diye düşünüyoruz. Çetin kış şartlarının yaşandığı bugünlerde Suriye’li kardeşlerimize sıcak bir el bir tebessüm bir battaniye bir çorap, bir ayakkabı, bir giyisi vs. ile insanlık adına biz bize yakışanı yapalım, diye Eğirdir’imizde Suriye’ye yardım eli kampanyası düzenlemeyi düşündük ve yola koyulduk. Eğirdir’li hemşehrilerimizin elini uzatabildiğini gösterelim, dedik.

Gayret bizden inayet Allah (cc)’tan. Toplanan yardımları Isparta’da teşekkül eden kuruluşla birlikte İHH aracılığı ile Suriye’ye göndereceğiz, inşallah. Kardeşlerimizin teveccühünü ümit ediyoruz. Selam ve Dua İle.

Diyanet –Sen Eğirdir İlçe Temsilcisi

Veysel AKÇA

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Eğirdir’den, Suriye’ye, yardım, Eli
Yorumlar
Haber Yazılımı