Haber Detayı
23 Ekim 2013 - Çarşamba 12:56
 
Eğirdir PTT 173. Yılını Kutluyor
Kaymakam Dr. Yalçın YILMAZ'a ziyaret gerçekleşti.
Ekonomi Haberi
Eğirdir PTT 173. Yılını Kutluyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT) 173’üncü kuruluş yıldönümü Eğirdir’de kutlandı.

 

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT) 173’üncü kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Eğirdir’de de  kutlandı. 173’üncü sıra numarasını alan müşteriye çeşitli hediyeler veren PTT Müdürü Mehmet Nuri EKMEN, PTT’nin köklü bir kurum olduğunu ifade etti. PTT Müdürü Mehmet Nuri EKMEN, PTT’nin 23 Ekim 1840 yılında posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulduğunu hatırlattı.  “1843 yılında telgraf icat edilerek 11 yıl sonra ise Türkiye’de telgraf hizmetlere başlanılmıştır. PTT Genel Müdürlüğü 1933 yılında Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmıştır. 1939 yılında ise Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanmış ve halen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir.www.egirdirses.com 24 Nisan 1995 tarihinde Posta İşletme Genel Müdürlüğü ile Türk Telekom Anonim Şirketi olarak iki farklı kurum olarak hizmetlere devam edilmiştir. 2 Eylül 2013 tarihinden itibaren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kapsamına girerek en iyi bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir” dedi.

 

Bu yıl PTT’nin 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutladıklarını hatırlatan Ekmen, “23 Ekim 1840’da Posta İdaresi kurulduğu tarihten itibaren ilerleme ve gelişme gücünü her yıl artırarak günümüze taşınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü kuruluşlarından PTT’nin her zaman yeniliklerin uygulayıcı olmaktadır. Şüphesiz bu başarının temelinde ülkenin her köşesinde en kaliteli hizmeti sunma anlayışı ve 173 yıllık bir tarihi geçmişin verdiği haklı gurur ve güven yatmaktadır. Teknolojinin bireyler ve kurumlar için oldukça önemli bir yere sahip olduğu günümüzde posta, PTT bank ve lojistik alanlarda yetkin personel ile etkin hizmet sunulan öncü kuruluş olarak belirlediğimiz vizyonumuzu gerçekleştirmek ve halkımızın sürekli yükselen beklentilerine cevap verebilmek amacıyla 2004 yılında PTT Bank projesi 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar işyerlerin otomasyon alt yapısına kavuşturulması, iş ve işlem çeşitliliğinin artırılması ve işyerlerimizin PTT Bank konseptine uygun yeniden dizayn edilmesidir. Şu anda Türkiye genelinde 4 bin 464 işyeri otomasyon ağıyla birbirine bağlanmıştır. PTT Türkiye’nin en geniş online hizmet ağına sahip tek kuruluşudur. Ülke genelinde en geniş işyeri ve otomasyon ağına sahip olmanın ve 173 yılı geride bırakmış bir durum olmanın sağladığı tecrübeyle PTT Kargo sektörüne yeni bir anlayış getirerek 1 Haziran 2008 tarihi itibariyle tüm Türkiye’de PTT Kargo hizmetini vermeye başladık.www.egirdirses.com Bugün gelinen noktada PTT sıradan bir kamu kuruluşu olmasının ötesinde rekabetçi ve piyasada belirleyici bir kuruluş halinde geldi” ifadelerini kullandı.

 PTT çalışanlarının halka en iyi hizmeti vermek için çalıştığını belirten Eğirdir PTT Müdürü Mehmet Nuri EKMEN, 173. yıldönümü hep birlikte kutlarken, kuruluşumuzu bugüne taşımış olan mensuplarını saygıyla anar, üstün görev anlayışı ile çalışan tüm arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunar, başarı dolu nice yıllar dilerim” şeklinde konuştu.

Dün ilk olarak sabah saatlerinde PTT çalışanlarıyla Kaymakam Dr. Yalçın YILMAZ’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim eden  heyete Kaymakam Dr. Yalçın YILMAZ kutlayarak teşekkür etti.

                                                                                                            Mürsel ERBEN / EĞİRDİR

                       (Bu siteden haber alıntı yapılamaz, alıntı yapanlar hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır)

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Kaymakam, Dr, Yalçın, YILMAZa, ziyaret, gerçekleşti
Yorumlar
Haber Yazılımı