Haber Detayı
20 Aralık 2013 - Cuma 17:05
 
ELMA KIZI Ödülü Verilek
Program Vatan ŞAŞMAZ ve Belma BELEN’in sunuculuğunda TGRT’den Canlı olarak yayınlanacak.
Gündem Haberi
ELMA KIZI Ödülü Verilek

2. Ulusal Platin Elma Ödüllerinde ELMA KIZI Ödülü Verilek.

Program Vatan ŞAŞMAZ ve Belma BELEN’in sunuculuğunda TGRT’den Canlı olarak yayınlanacak.

 

2. Ulusal Platin elma Ödülleri gecesine 2 gün kala bugün Eğirdir Su Ürünleri Enstitüsü toplantı salonunda istişare toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Kaymakam Dr. Yalçın YILMAZ, Ziraat Odası Başkanı Süleyman KILINÇ, Genç Girişimci İşadamları Başkanı Osman GÖK, Okutman Çetin MEYDAN ve elma yetiştiricileri katıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; ‘2. Ulusal Platin Elma ödülleri bilindiği üzere 22 Aralık Pazar günü TGRT’nin canlı yayınıyla tüm Türkiye’yle dünyayla aynı anda izlenecek. Ödül gecesinde Vatan ŞAŞMAZ ve Belma BELEN’in sunumu göz dolduracak. Geçen sene ilk ödüllerini dağıttığımız platin elmada istediğimiz;

a)Bölgede ve dünyada ‘elmanın Oscarları’ diye sık sık nitelendirdiğimiz, kalıcı bir miras bırakarak, toprağa emek veren elleri ödüllendirmek. Geçen sene bunu ilk kez yapmış olmanın verdiği şevk ve gururla bu sene ikincisine çok daha güçlü hazırlandığımızı bilmenizi isteriz.

b)Konunun başında da söylediğimiz gibi TGRT’nin canlı yayına katılması, bu tarz organizasyonlarda iyice markalaşan, kendini gösteren ödül törenleri ve saygın oluşumların ancak cesaret edebildiği ciddi bir organizasyon yapı taşlarındandır. Ancak biz Platin Elma ödülleri olarak bunu cesaret olarak değil samimiyetimizin bir göstergesi olarak göstermek ve bazı kısıtlı oluşumlarla bile ne denli işler yapılabileceğini halkımıza duyurmak ve bu ödüllere inandığımızı herkese göstermek istedik.

Saygıdeğer basın mensupları,

2. Platin Elma Ödülleri olarak, güç birliği yaptığımız tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu kolektifsel yapının arkasındaki destekçilerimiz bizimle birlikte yolun sonuna kadar yürüdüklerini söylüyorlar ve bunun da arkasında durduklarını özellikle belirtiyorlar. Biz de hem onlardan hem de ödüllerin gerçekten toprağı yaşatan ellere ilham olduğumuzu düşünerek Platin Elma’ya sımsıkı tutunuyoruz.

Bilindiği üzere Türkiye’de tarımsal uygulamalar artık nesilden nesile azalmakta… Size sıkıcı rakamlardan bahsetmem bile, rakamlar yalan söylemez; Doğaya bir katkısı olmayan yapıların çoğaldığı, çocuklarımızın artık toprağa ilgi duymadığı zamanların geldiğini söyleyen karamsarlar adına konuşacak olursak, biz Platin Elma olarak; toprağa hayat veren ellere ilham kaynağı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu yüzden ödüllerimizin niteliğine ve daha uzun yıllar boyunca prestijlenerek büyüyeceğine inanıyoruz…

Değerli Basın Mensupları,

2. Ulusal Platin Elma Ödüllerinin tüm hazırlıklarının tamamlandığını belirtmek isteriz. Heyecanla ödül gecesini beklediğimiz bu zamanlarda, heyecanımızı sizinle paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. Geçen seneden çok daha güçlü bir ödül töreni sizlerin ilgisine sunulacağı 22 Aralık Pazar günü, değerlendirmelerinizi almak üzere, aramızda görmekten büyük keyif alacağımızı bilmenizi isteriz. ‘denildi. MÜRSEL ERBEN

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Program, Vatan, ŞAŞMAZ, Belma, BELEN’in, sunuculuğunda, TGRT’den, Canlı, olarak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ELMA KIZI Ödülü Verilek
ELMA KIZI Ödülü Verilek
Yorumlar
Haber Yazılımı