Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 15:11
 
ELMA SPOR’DA HEDEF 2. LİG
Dün oynanan maçta 2. Lig Takımı Seydişehir Belediyespor’u 3-2 Yendik.
Spor Haberi
ELMA SPOR’DA HEDEF 2. LİG

Eğirdir Elmaspor 27 Ekim’de başlayacak 3. Lig maçları hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dün Eğirdir Spor Salonunda 2. Lig takımlarından Seydişehir Belediyespor ile karşılaşan takımımız mücedeleyi  3-2 kazandı. Kardeş takım olan Eğirdir Elma Spor ve Seydişehir Belediyespor takımları lig öncesi hazırlıklarını tamamlamak üzere.

Maç öncesi görülerini aldığımız Eğirdir Elma Spor Antrenörü Ahmet ÖZKOÇ; ‘Bildiğiniz gibi sezon öncesi çalışmalarımıza bir buçuk ay önce başladık. Burada takımın bize sağladığı imkanlarla önce tesislerimizi açtık, yatakhane, yemekhane bunlar önemli tesisler, bir kulübün kulüp olmasındaki çok önemli bu tesisler. Burada sayın Elma Spor Başkanı Atilla ÖNAL ve Yönetim Kuruluna çok teşekkür ediyorum. Eğirdir için bütün imkanları kullanıyorlar. İleride kalıcı şeyler oluyor, bazı insanları uyandıracak çalışmalar yapılıyor. Hazırlık döneminde günde 2 antreman yaptık, kondisyon çalışmaları yaptık. Isparta SDÜ’den destek aldık, kondisyon için oraya gittik, Ahmet bey ve Kürşat hocadan destek aldık, devamlı bizi beklediklerini beyan ettiler. Kendi evimiz gibi hareket ettik orada. Öte yandan Seydişehir Belediye Spor bizim kardeş  takımımız gittik orada özel maç yaptık. Onlar iyi bir takım oluşturmuşlar, bizde iyi bir takım oluşturduk, özel maçlarla kendimizi görmek istedik. Özel maçların faydası çok olacak bize. Şu anda transferlerde 3 tane boşluk bıraktık kendimize, ileride ihtiyaca göre hareket edeceğiz. Transferlerde şuna dikkat ettik yıllardır ayakta kalmamızın sebebi, arkadaşlık, kaynaşma ve aile olma yolunda yıllarca Eğirdir’in başarısı budur. Az parayla çok işler yapmak önemlidir. Bizim kaptanımız Mücahit Hocayla halen irtibatlarımız var, kendisi Galatasaray altyapısında görevde halen. Onunla irtibatı devamlı sağlıyoruz. Ve Es Spor’un kapatıldığını duyduk. Es Spor’dan 5 tane oyuncu aldık. Hepsi aynı yerde yetişmiş, arkadaşlık havası var. Onlarda geçen yıl final oynamışlar, finalde 2 sayıyla kaybetmişler. Bizim için bu önemli hedefi olan insanlarla yola devam etmek istiyoruz. Çevre Gücünden Muharremi aldık, kendi sporcumuz Isparta’dan Erhan’ı aldık, altyapımızdan yine Aziz ve Veli’yi kadroda bırakarak yolumuza devan edeceğiz. 3. ve 2. Lig’de kadro 14 kişi. Alt kadromuzdan gençleri de istediğimiz zaman kadroya alabiliyoruz, maçların akışına göre 3 transfer daha hakkımızı ihtiyaca göre kullanacağız, sezon başında hep beraber aldığımız karar, hedefimiz şampiyon olmak ve 2. Lige çıkmak. Bunu Allah’ın izniyle iyi değerlendirmek zorundayız. Rakipler güçlü 3. Lig’de bu sene ilk defa uzak deplasmanlara gideceğiz, orta Anadolu Grubuna gidiyoruz. Ama bizde güçlüyüz hedefimiz Şampiyonluk bunun için çalışacağız’ dedi.

Eğirdir Elma Spor Yönetim Kurulu Üyesi Ercan KUBİLAY ise; ‘Bilindiği gibi geçen yıl kurulan bir takımız, geçen yıl bütün gücümüzle çalıştık ve amatör ligden 3. Lig’e çıktık. Bu seneki hedefimiz 2. Lig’e çıkmak, gerekli olan bütün çabayı sarf ediyoruz. Maddi ve manevi olarak elimizden gelen  bütün çabayı sarf ediyoruz, hocamıza ve sporcularımıza güveniyoruz, seyircimizin desteği ilede 3. Lig’den 2. Lig’e çıkacağımıza da inanıyoruz, sadece Eğirdir halkından bize destek olmalarını istiyoruz’ dedi.

Şüphesiz Eğirdir Elma Spor’un kurulma aşamasından bugüne kadar en büyük destekçilerinden olan Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet KESKİN ise; ‘Eğidir’imize hayırlı uğurlu olsun, Eğirdir’imizden destek bekliyoruz. Herkesin destek vereceğine inanıyoruz, inşallah şampiyon  olacağız tek temennimiz budur’ dedi.

Seydişehir Belediyespor Voleybol Takımı Antrenörü Süleyman KILINÇ ise Hür Haber’e yaptığı açıklamada; ‘Öncelikle Ahmet Hocama başta olmak üzere kulübe, Eğirdir’e yönetici arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz ilgi ve alakalarından dolayı. Biz biraz kader birliği yaşıyoruz, Anadolu takımıyız, fiziksel olarak bir yakınlığımız var. Elmaspor’un yaptıkları işi çok iyi niyetle yaptıkları çok açık olarak ortadadır. Başarılar diliyoruz onlara da bize de seyircilerimizin alkışlarıyla yükselmek istiyoruz. Eğirdir’i gerçekten çok iyi niyetli gördük, iyi işler yapmak için çalışıyorlar, bütün camiayı kutluyor, başarılar diliyorum’dedi.

Haber –Foto-Camera : KEMAL ERBEN 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dün, oynanan, maçta, 2, Lig, Takımı, Seydişehir, Belediyespor’u, 32, Yendik
Yorumlar
Haber Yazılımı