Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 10:16
 
Güreş milli takım antrenörü Reşit Karabacak Covid-19'a yenildi
Güreş milli takım antrenörü Reşit Karabacak Covid-19'a yenildi
Gündem Haberi
Güreş milli takım antrenörü Reşit Karabacak Covid-19'a yenildi

Minderde kazandığı başarılarla Türkiye'ye büyük mutluluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü Reşit Karabacak, Covid-19 tedavisi gördüğü Bursa Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü Reşit Karabacak, Covid-19 tedavisi gördüğü Bursa Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.
Türk güreşinin önemli isimlerinden 66 yaşındaki Karabacak, güreşe İzmir'de 19 yaşındayken başladı.

 

Karabacak, ilk şampiyonluğunu da güreşe başladıktan bir yıl sonra, serbest stilde Balkan birinciliği ile elde etti. Sonrasında Akdeniz ve Avrupa şampiyonu. Dünya şampiyonalarında da büyük başarılar elde etti. Karabacak, sporu bıraktıktan sonra milli güreş takımının antrenörü olarak görev yaptı. Bir süre önce Covid-19'a yakalanan Karabacak geçtiğimiz gecede kalp krizi geçirdi. Durumu günden güne ağırlaşan şampiyon güreşçi, daha fazla direnemedi ve hayatını kaybetti. Reşit Karabacak'ın cenazesi bugün ikindi namazını müteakip Bursa merkez Dikkaldırım Merkezli Camii'nde defnedilecek.

Dünya Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonu Cihan Şampiyonu Mahmut DEMİR ise sosyal medya hesabından 'Olmadı goca usta diyeceğim, emri Hakk'tır diye dilim varmıyor. Güzel adam, yiğit adam ne hakkımız varsa hepsi helaldir. Senin bizde emeğin çok, sende hakkını helal eyle bizlere. Biz senden razıyız, Rabbim de razı olsun. Kabrin nur mekanın cennet, hz. Hamza yoldaşın olsun ustam' ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Güreş, milli, takım, antrenörü, Reşit, Karabacak, Covid-19'a, yenildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı