Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 14:04
 
İmamlar İş Başında.
Suyun Şakası Olmaz.
Gündem Haberi
İmamlar İş Başında.

Anneler, babalar, aileler yoğun sıcaklar nedeni ile ülke genelinde suda boğulma  vakaları arttı. Eğirdir İlçemizde Eğirdir Gölü'ne serinlemek için giren son 20 yılda onlarca genç-yaşlı vatandaşımızı maalesef kaybettik. Çok şükür bu yıl acı bir olay yaşanmadı. Yaşanmaması içinde başta Eğirdir Kaymakamlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz ve yetkililerimizi daha çok önlem ve tedbir almaları için uyarıyoruz. 

NEDEN EĞİRDİR GÖLÜ TEHLİKELİ

Eğirdir Gölü tatlı su rezervi olduğu için deniz suyu ile kıyaslanamaz. İstediğiniz kadar yüzme bilin, oluşabilecek her türlü aksilikte göl suyu sizi hemen dibe çeker. Fazla açılmayın, eğer göle girecekseniz tavsiye edebileceğimiz bu 3 yerden başka bir yerden göle kesinlikle girmeyin. Altınkum Plajı, Bedre Plajı, Yazla Plajını tercih ederseniz açılmadığınız sürece bu 3 plajımız yazla plajı bakımsız olmasına rağmen yüzmek için idealdir. Altınkum Plajı Belediyenin denetiminde, Bedre Plajımız ise Eğirdir Kaymakamlığımız denetiminde.

BOĞULMA HUTBESİ

Vatandaşlar deniz ve göllere akın edince boğulma vakaları arttı. Yetkililer ise ülke genelinde motorize ekiplerle tedbir aldı. Ayrıca imamlar'da cuma hutbesinde halkı bilgilendirecek.

Her yıl deniz, baraj, kanallar ve göletlerde onlarca çocuk genç boğularak hayatını kaybediyor. Yetkililer, havaların daha da ısınacağı önümüzdeki günlerde boğulma vakalarının önüne  geçmek için harekete geçti. Farkındalık oluşturabilmek amacıyla  uyarı broşürleri dağıtılırken, bir çok valilik tedbirleri arttırdı.

AĞLARA DİKKAT

Yetkililer, tatil için deniz sahillerine gidecek vatandaşların ya da piknik için baraj, gölet, ırmak kenarlarını tercih edenlerin, çocuklarına dikkat etmeleri ve kontrolsüz bırakmamaları konusunda uyardı. Vatandaşların çocuklarını havuzlara göndermeleri ve iyi bir yüzme eğitimi aldırmalarını tavsiye etti. Ayrıca su içerisinde balıkçı kazıkları, parçalanmış ağlar gibi bir çok görünmeyen tehlikeye karşı da dikkatli olmalarını istedi. Bir çok valilik ise kendi illerindeki baraj ve nehirlerde tedbielerini artırdı. Nehir kenarlarında suyun yükselme ihtimaline karşı halkı uyarmak amacıyla motorize ekiplerle önlem aldı. İl Müftülüğünce halkın duyarlılığının artırılması amacıyla konunun Cuma Hutbelerinde her hafta işlenmesi belirtildi. Esnafların ise Göl kenarında halat, can simidi, can yeleği gibi kurtarma malzemeleri bulundurmaları öneriliyor.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: İmamlar, İş, Başında.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
İmamlar İş Başında.
Yorumlar
Haber Yazılımı