Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 14:15
 
Kaymakamımız Adem ÇELİK'in Gazeteciler Günü Mesajı
Kaymakamımız Adem ÇELİK'in Gazeteciler Günü Mesajı
Gündem Haberi
Kaymakamımız Adem ÇELİK'in Gazeteciler Günü Mesajı

Basın ve gazetecilik mesleği, bilginin vatandaşlarımıza ulaştırılmasının ötesinde, toplumsal bilincin oluşmasının vazgeçilmez bir unsurudur.
Halkın bilgi edinme hakkının teminatı olarak dünyada ve ülkemizde en zor meslekler arasında yer alan gazetecilik; halkı bilgilendirme, haberdar etme gibi önemli işlevlerinin yanı sıra toplumu doğru bir şekilde yönlendirme, kamuoyu oluşturma gibi fonksiyonlara da sahiptir.
Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medya; toplumsal kalkınma ve refahın, aynı zamanda toplumsal gelişmenin sağlanmasında önemli bir yer edinmiş;  kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız bir şekilde haber alma hakkını temin etmesi ile demokratik ülkelerin en belirgin göstergelerinden biri haline gelmiştir. Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesi için çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdüreceğine inanıyorum. 
Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, zorlu çalışma koşullarında gece gündüz demeden, fedakârca çalışan ilçemizdeki ve ülkemizdeki tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en kalbi duygularımla kutlarken, bu vesileyle ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.
 
        Adem ÇELİK
     Eğirdir Kaymakamı
Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Kaymakamımız, Adem, ÇELİK'in, Gazeteciler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı