Haber Detayı
30 Ekim 2013 - Çarşamba 19:55
 
Kendileri Küçük İdealleri Büyük
MUSTAFA ÇETİNKAYA ORTAOKULUNDA BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILDI
Siyaset Haberi
Kendileri Küçük İdealleri Büyük

  Öğrencilere demokrasi kültürünü kazandırma adına  İlçemiz Mustafa Çetinkaya Ortaokulunda  geçtiğimiz perşembe günü meclis başkan ve başkan yardımcılığı  seçimi yapıldı. Seçime  7 aday katıldı.   Adayların en  küçüğü    Yusuf OTCU ile Ilgın DİNÇ’ti.   Onlar henüz 5. Sınıftı. Diğerleri;  Mehmet DEMİR,Kübra USLU  8.Sınıf, Melahat ÖZ 7. Sınıf, Ece ÇELİK ve  Melik AVCI 6. Sınıf öğrencileriydi..
SES Haber Ekibi olarak Mustafa Çetinkaya Ortaokulumuzun bu seçim heyecanına bizde ortak olduk ve başkan adaylarıyla röportaj yaptık.
            Adaylar küçüktü ama idealleri büyüktü. Yapacakları o kadar çok işleri vardı ki….  Kimi okul zilinin melodisini  değiştireceğini söylüyor, kimi sabahları  arkadaşlarına çikolata dağıtacağını  vaat ediyordu. Kimi de sürpriz olsun diye ser verip sır vermiyordu. Sanki hepsi de büyümüş büyümüş de küçülmüşlerdi. Adaylar sevinçli ve mutluydular  bi o kadar da heyecanlı. Hepsinin yüzü gülüyor,gözleri parlıyordu. Kim kazanır dediğimizde  hepsi de ağız birliği etmişçesine;  “ben” diyordu.
       Seçimin koordinatörlüğü okulun Matematik öğretmeni Yeşim ÇORUH aitti.   Yeşim ÇORUH bu seçimi M.E.Bakanlığının “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi “ doğrultusunda yaptıklarını,  amacının da öğrencilere seçme,seçilme ve oy kullanma becerisi kazandırma olduğunu, bu açıdan seçimin  çok faydalı olduğunu söyledi.
       Oy verme işleminden sonra  oy sayımına geçildi. Yapılan gizli oy, açık  sayım sonuçlarına göre  en çok oyu 7.sınıf öğrencisi Melahat ÖZ aldı onu  8. Sınıf öğrencisi Mehmet DEMİR  takip etti.     
Buna  göre  okul Meclis Başkanlığına Melahat ÖZ, başkan yardımcılığına da Mehmet DEMİR  seçilmiş oldu.
   Biz de demokrasi kültürü kazandırma adına yapılan bu seçimin  tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz.
                                                                                                                                             Kemal ERBEN
      

         

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: MUSTAFA, ÇETİNKAYA, ORTAOKULUNDA BAŞKANLIK, SEÇİMİ, YAPILDI
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kendileri Küçük İdealleri Büyük
Kendileri Küçük İdealleri Büyük
Yorumlar
Haber Yazılımı