Haber Detayı
11 Kasım 2013 - Pazartesi 13:41
 
KORAY HOCA İDDALI
!. "HİÇ BİR ŞAHSİ AMACIM YOK, PROJELERİM BÜYÜK VE GERÇEKÇİ, HALKIMA GÜVENİYORUM, KAZANACAĞIM. İLK İCRAATIM MAKAMIN KAPISI SÖKMEK VE BÜTÜN HERKESİN ULAŞABİLDİĞİ BİR BAŞKAN OLMAK"
Siyaset Haberi
KORAY HOCA İDDALI

Başyiğit: Mülakatamıza başlarken İlk olarak 23 KASIM 2013 tarihinde Genel Merkez'de İl Başkanları ve Adaylar ile birlikte bir toplantı düzenleneceğini buna katılacaklarını ve Aralık ayı içerisinde de Teşkilatlardan sorumlu ve Genel Başkan Yardımcısı -Hukuk İşlerinden sorumlu Gn.Başkan Yardımcısı (Burdur'lu) Recep BAKIRCI'nin Isparta'yı ziyaret edeceğinin bilgisini verdi.

O kadar büyük projeleri olduğunu gördüğümüz ve anlatırken bile 23 Nisan Bayramı çocuğu kadar heyecanlı, hizmet dolu olduğunu gördüğümüz Mustafa Koray Başyiğit; Neden HEPAR'dan aday olduğunu, ne gibi projeleri olduğunu bir akşam yemeğinde anlatmaya başladı ve parti binasında hiç heyecanı dinmeden, gözlerindeki ışıltı sönmeden anlattı, anlattı, anlattı.

Gül yüzlü insanların şehrine yeni bir soluk, yeni bir heyecan getirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Seçimler için iddialı görmeyenlere de bir cevabının olduğunu söyleyen, Belediye Başkan Adayı Başyiğit, “Bahse konu üç partinin yanında HEPAR olarak biz de varız, gençlere, projeme ve halkıma sonuna kadar güveniyorum” dedi.

“ ISPARTA SEVDAM VAR BENİM YILLARDIR İÇİMDE TAŞIDIĞIM BİR UHDE, HİÇ ŞAHSİ AMACIM, ÇIKARIM, BEKLENTİM YOK; SADECE HİZMET"

Çocukluğunda bile memlekete yöneterek hizmet etmeyi amaç edinen Başyiğit; O günlerdeki hayalinin ve hedefinin Belediye Başkanlığı olduğunu da bizlere itiraf etti.

Bunu dile getirirken de “Belediye Başkanlığı benim çocukluğumda bile içimde olan en büyük hayalimdi. Hemşerilerimin de desteğiyle bu hayalimi gerçekleştireceğime inanıyorum. Benim makam-mevki amacım değil, saltanat, şöhret hiç değil, para-pul da değil tek ve tek amacım var adam gibi bir başkan olarak yönetmek, kafamda olan projeleri gerçekleştirmek ve ilk icraatımda makam odasının kapısı sökmek " dedi.

"O DÖNEMDE SEÇİMİN KAYBEDİLMESİNİN FATURASI BANA ÇIKACAKTI"

Isparta'nin bugüne kadar kayıkçı kavgası ile vakit geçirdiğini, yılların hesaplaşmalar, kin gütmeler, birinin yaptığını diğerinin bozmakla geçtiği ve Isparta'nın kaybettiği yıllar olduğunu bundan büyük üzüntü duyduğunu belirten ve aksaklıkları gördüğünü için önceki kendi partisinden Belediye başkanı olan Yusuf Ziya Günaydın’dan sonra belediye başkanı olan Hasan Balaman döneminde Isparta'nın neler kaybettiğine şahit olduğunu ve buna dur demenin gerekliliğini gördüğünü söyleyen Başyiğit; 2009 yılı mahalli seçimlerinde, bağımsız olarak Isparta Belediye Başkanlığı’na aday olmayı düşündüğünü; Ancak ülkücü kimliği dolayısıyla o dönemde, ülkücü arkadaşları ile yaptığı görüşmelerin neticesinde adaylıktan çekilmek zorunda kaldığını ve seçimi kaybetmeleri halinde faturanın kendisine çıkabileceğini gördüğünü ifade etti. Ama zaman kendisini haklı çıkardığını Günaydın'ın yaptığı çalışmaların Isparta için çözüm olamadığını ve bir çok partili gibi kendisi ile de görüş ayrılıklarına düştüğünü, istenmedik olaylara vesile olduğunu görerek artık bu gidişe bir dur demek gerektiğini hissettiğinden HEPAR'dan aday olduğunu ifade etti.

"YİĞİDİN HAKKI YENİLMEZ"

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın son 4,5 yıl içersindeki belediye başkanlığı döneminde, belediyenin asli görevlerinin gereği gibi de olmasa da, yine de yaptığını savunan Başyiğit, “Ama Isparta için asıl yapılması gereken çalışmaların hiç birinin gerçekleştirilemediğini ama ISBAŞ ve yeni asfalt şantiyelerini Isparta'ya kazandırdığının da savunucusu olduğunu ve "yiğidin hakkının bizim tarafımızda yemek haramdır" diye de övgülerini ifade etti.

Başyiğit; Her şeyden önce Belediye'nin MHP'li olmasının ve AK PARTİ milletvekilleri ile olan diyalog kopukluğunun sık sık yaşandığını, kurumsal birlikteliğin siyasi ayrımcılığa kurban edildiğini bunun da en büyük sebeplerinden birisinin Isparta Milletvekillerinin gereği gibi Isparta'nın haklarını savunmamasından kaynaklandığını, Burdur'un ve Afyon'un aldığı yatırımların çeyreğinin Isparta'ya yapılmadığını, Yerelde Ak Parti'nin Isparta Belediyesini alamamasını halk cezalandırılarak ödediğini sözlerine ekledi.

Ne olursa olsun Belediye Başkanlığı döneminde; Valilik-İl Genel Meclisi ve milletvekilleri ile Isparta'nın kişisel husumetlere heba edilmeden uyumlu olarak çalışacaklarını ifade eden Başyiğit; Öncelikli sorunun ucuz ve yaşanılır bir şehir haline getireceklerini, Isparta'nın sorunlarının ve önceliklerinin neler olduklarını çok iyi bildiklerini ve uzman bir kadro ile teknik bir kadro ile göreve geleceklerini, derslerini iyi bildiklerini, açık sözlü ve yürekli olduklarını. Olmayacak şeyler vaat etmediklerini, söz verdiklerinin de yerine getirileceğini bunun teminatının kendisi ve HEPAR gibi güçlü ve yürekli bir partinin olduğunu ve bu Parti'nin cesur bir başkanının olduğunu da sözlerine ekledi.

"İKTİDAR İSTİHDAM İMKANI SAĞLAMIYORSA, BELEDİYE BUNU ÜSTLENECEK"

Isparta’nın iş imkansızlıkları nedeniyle sürekli göç eden bir şehir olduğunu, bunun ancak işsizliğin çözüme ulaşması ve teşvikin sağlanmasının gerekliliğini, ucuz ve yaşanılır b.ir şehir olmaktan geçtiğini söyleyen Başyiğit; İktidarın iş ve aş sağlayamadığı yerlerde bu görevi belediyelerin yapacağını savundu.

Ayrıca önemli bir konuya da dikkat çeken Başyiğit; ve bugüne kadar belediye başkanlarının en büyük zaafları olan eş-dost-akraba ve partili gibi adam kayırmacılığa son vereceklerini söyledi. Hiç bir kimseye söz vermediğini ve vermeyeceğini ve gebe olmadığını da sözlerine ekledi.

Projelerini anlatmaya devam eden Başyiğit;

1- İLK ETAPTA 1000 AİLEYE İŞ GÜCÜ SAĞLAMAK ÜZERE SU ŞİŞELEME FABRİKASI KURACAĞIZ.(Gençliğimden bugüne kadar istediğim bir proje)

2- ISPARTA'YI ÖNCE KENDİ HALKIMA TANITMAK ÜZERE SOSYAL VE KÜLTÜREL PARASIZ GEZİLER DÜZENLEMEK.

3-TİYATRO GİBİ SOSYAL ETKİNLİKLERİN YAPILABİLECEĞİ VE SÜREKLİLİK ARZ EDEN EDEN KÜLTÜREL VE SANATSAL MEKANLAR OLUŞTURMAK.

4-ISPARTA'DA DERE MAHALLESİNİ ISPARTA'NIN BİR KOLYESİ GİBİ SÜSLEYEREK ŞELALE CİVARINDA ESTERGON KALESİ VE HOBİ OLARAK BALIK AVCILIĞININ DA YAPILABİELCEĞİ MESİRELİK ALAN İLE GÖLET YAPACAĞIZ.

6-ŞEHRİ TÜM PARTİLERLE BERABER İNŞAA ETMEK YAŞANILIR ALANLARA DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ BUNUN İÇİN DE TÜM PARTİLERE SORUMLULUK YÜKLEYEREK PAYLAŞIMCI OLACAĞIZ.

7-BAŞKANLIK MAKAMININ KAPISINI SÖKECEĞİZ. BÜTÜN VATANDAŞLARIMIN 7 GÜN 24 SAAT ULAŞABİLECEĞİ BİR BAŞKAN OLACAĞIM. BURDA DOĞDUM-YAŞADIM-BURADA HİZMET EDEREK ÖMRÜMÜ TAMAMLAMAK İSTİYORUM. HERKESİN RAHATÇA AZARLANMADAN HORLANMADAN GÖRÜŞÜNÜ İFADE EDEREK DİLEKLERİNİ SUNABİLECEĞİ BİRİYİM.

8-BÜTÜN İŞLER ŞEFFAFLIK VE HALKA AÇIK OLARAK YAPILACAK. GEREKİRSE HALKA SORULARAK YAPILACAK.

9-ŞEHRİN BİR UCUNDAN BİR UCUNA GİDEN VATANDAŞIM İLK YARIM SAAT İÇERİSİNDE GÜLKART İLE İKİNCİ BİR PARA ÖDEMEDEN OTOBÜSLERDEN YARARLANMASI SAĞLANACAK. GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN İTİBAREN BU KONU İLE ÖZELLİKLE İLGİLENECEĞİZ.

10-ŞEHRİN UYGUN YERLERİNDE HAFİF RAYLI SİSTEM İLE TAŞIMACILIK GETİRİLMESİ PROJELERİMİZ İÇERİSİNDEDİR.

11-GEREKTİĞİ ŞEKİLDE GÖREVİNİ YAPMAYAN KENT KONSEYİ AKTİF OLARAK ÇALIŞMASI SAĞLANACAK.

12-BÜTÜN KURUMLAR İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ. GEREKLİ BÜTÜN AKSAYAN YERLERDE ÖNLEM ALICI, TAVSİYE EDİCİ, GÖRÜŞ TEATİSİNDE BULUNUCU OLACAĞIZ. SDÜ İLE HEMEN HEMEN HER KONUDA BİRLİKTE HAREKET EDECEK PROJELERİMİZDE AKADEMİK VE TEKNİK DESTEK ALACAĞIZ.

13-ISPARTAMIZ İÇİN PROJESİ OLANLARA KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK OLACAK. "SEN DÜŞÜNDÜN OLMAZ" DAYATMACILIĞINDAN, İNATLAŞMADAN , PEŞİN HÜKÜM VE YARGIDAN UZAK KALACAĞIZ.

14-GENÇLER İÇİN SADECE EĞLENCEYE DAYALI DEĞİL ÜRETMEYE-İCAT ETMEYE YÖNELİK HER TÜRLÜ SOSYAL DONATILI "GENÇLİK KÖYÜ " PROJEMİZİ GERÇEKLEŞTİREREK KAFELER CADDESİNİ KALDIRACAĞIZ. GENÇLERİN KÜLTÜREL-BİLİMSEL VE EĞLENMESİ İÇİN BİR ALAN OLUŞTURULACAK.

15-KATLI OTOPARK, ULAŞIM, UCUZ KONUT, TRAFİK KONULARINDA GEREKLİ ÇALIŞMALARIMIZ İLK GÜNDEN BAŞLAYACAKTIR.

BAŞYİĞİT sözlerine Şöyle devam etti;

"İşte bu projelerin gerçekleştirilmesi, halkın kendi kendisini yönetmesi, sorunların ve ihtiyaçların yerinde bilgi sahibi olarak neşter vurulması bizim işimiz olacak. İşte bu nedenle bu seçimlerde partim ile birlikte elimizi taşın altına koyarak "Biz de varız " Başkanlık konusunda iddialıyım, halkın menfaatlerini savunmak adına bu göreve talibim” dedi.

Halihazırda 2500 Kişi ile bir ve beraber hareket ettiklerini söyleyen Başyiğit;

Mevcut ekibinin yanı sıra; Belediyeden, halktan, öğrencilerden, değişik siyasi partilerden kendilerine gönül veren ve bizi başkan olarak ekibimizle görmek isteyen çok sayıda destekçisinin bulunduğunu şu an bile 2500 gönüldaş ve destekçisinin olduğunu seçim gününe kadar yapılacak çalışmalar ile ve projelerimizi anlatarak çalışacaklarını ve bu sayının 50000'e ulaştıracakları konusunda iddialı olduklarını savundu.Başyiğit, bu seçimler sonunda hak edenlere, gerekli cevabın yine halk tarafından verileceğini, halkın, kendini yok sayanları bu seçimde cezalandıracağını , bu seçimin her şeyden önce adam gibi adamlara oy verileceği bir seçim olduğunu ifade etti.

2500 gönüldaşın proje ve dürüstlüğü nedeniyle partilerine 20 gönüldaş daha katarak sayılarının 50 bin olacağını iddia etti.

"KARTAL KADAR KARARLI, KARTAL KADAR EMİN, KARTAL KADAR GÜÇLÜYÜZ"

Ülkü Ocaklarında, devletine ve milletine yıllarca hizmette bulunduğunu aktaran Başyiğit, “Ülkümden hiç zaman ayrılmadım, her zaman devlet ve milletimin menfaatlerini gözeterek yaşadım. Ülkücü kimliğimi kazandığımdan itibaren "bozkurt kadar dirayetliyim" ve şimdi yeni bir güç daha kazandım "Kartal kadar kararlıyım-Kartal kadar eminim-Kartal kadar güçlüyüm" ekibime güveniyorum. Kalbimizde vatan sevgisi, bayrak sevgisi, Atatürk sevgisi , İnanç ve azim var, iman var" Ülkücü kimliğimden de asla ödün vermedim. Ancak halkım için şu an gerekli olan ; Dik duruşlu, omurgalı, hedeflerinden şaşmayan, inancını satmayan, payanda ve paydaş olmayan , koltuk değneği olmayan bir siyasi görüş olarak HEPAR’dan belediye başkan adayıyım” ifadelerini kullandı.

HEPAR’LA ISPARTA BELEDİYESİ KAZANACAK, GEREKENİ YAPACAK, HEPAR'LA ISPARTA HALKI KAZANACAK.…

Isparta’da belediyecilik anlayışını ezberleri bozacak şekilde değiştirecekleriniiddia eden Başyiğit, “HEPAR ile Isparta kazanacaktır… Isparta beni biliyor, ben Isparta’yı biliyorum… Şehrimiz için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Artık bu şehirde bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Biz de bu şehrin bağrında yetişen sizlerin evladı, kardeşi, ağabeyi bir Ispartalı olarak gerekeni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak : Gazete 32 HABER – RÖPORTAJ: Secattin BÜYÜKDAVRAZ

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: , "HİÇ, BİR, ŞAHSİ, AMACIM, YOK, PROJELERİM, BÜYÜK, GERÇEKÇİ, HALKIMA, GÜVENİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı