Haber Detayı
24 Kasım 2013 - Pazar 16:29
 
KÖRFEZ AYAĞA KALKTI (CANLI İZLE)
BAŞBAKANI DAVET ETTİLER
Eğitim Haberi
KÖRFEZ AYAĞA KALKTI (CANLI İZLE)

Eğirdir Körfez Dershanesi Pazar Günü Eylem Yaptı

Bugün saat 11.00’de Eğirdir Körfez Dershanesi Müdürü Hamza ŞEN, Dershane öğretmenleri ve öğrenciler Dershane önünde eylem yaparak basın açıklaması yaptılar.

Dershane Müdürü Hamza ŞEN yaptığı açıklamada; ‘DERSHANELER NEDEN KAPATILMAMALI

Dershane olarak ilçemize eğitim alanında katkı sağladığımızı düşünüyoruz.

Bu kurum eğitime gönül vermiş esnaf ve iş adamlarımızın üstün gayretleri ile kurulmuştur. Ve kurulduğu günden bu yana ilçemizin eğitim çıtasını daha da yukarı taşımıştır.

Kanun çerçevesinde hizmet veren dershanelerin kapatılması halinde bu iş merdiven altına kayacaktır. Fırsat eşitliğine asıl darbe faaliyetin kayıt dışı yapılması olacaktır. Parası olan özel ders alacak, diğerleri alamayacak. Anayasal haklarda özel teşebbüslerin kurulmasının serbest olduğu belirtilmiştir. Kapatma buna çelişki düşürür. Dershaneler fırsat eşiğini sağlamaktadır. Özel teşebbüs girişimciler yasalara uymaktadır. Sonuç olarak dershanelerin kapatılması değil yaşatılması daha doğru olacaktır."

Eğirdir Körfez dershanesi olarak özellikle kırsal kesimden köylerden gelen yüzden fazla öğrenciye takviye yapıyoruz. Köy okulunda okuyor diye şehirlilerden eğitim alanında geride kalacak gibi bir durumu ne biz nede sizler kabul edemeyiz.

Dershaneler, çocukların ve gençlerin okul dışı zamanlarını kitap okuma, ödev yapma, ders çalışma vb. etkinliklerle en verimli biçimde değerlendirmelerini sağlar.

Bilhassa hafta sonu, dershanelere giden gençlerimizin Cumartesi ve Pazar günlerini başı boş geçirmeleri önlenmektedir. Gerekli tedbirler alınmadan dershaneler kapatıldığında bu gençlerin hafta sonu boş vakitlerini ya internet kafelerde, ya da esrar, eroin ve fuhuş batağı derthanelerde geçirmelerinin vebalini kim yüklenecektir!?

Dershaneler kapatılırsa eğitim seviyesinin ciddi şekilde azalacağını belirtmek isterim.

Sadece fakirlerin çocukları dershanelere gidemiyor gerekçesiyle dershaneleri kapatmakla, özel okulları ve özel hastaneleri kapatmanın arasında ne fark vardır? Sosyal Devletin görevi Dershanelerde okuyamayan fakir gençlerin okuyabilmesini sağlamaktır. İktidarımız sağlıkta bunu başarmıştır.Fakirin gidemediği özel hastaneleri kapatma yerine, fakirlerin de o hastanelerde tedavi görmesini sağlayarak milyonlarca mağdurun duasını almış ve almaya devam etmektedir.

Dershanelerin çoğunun fiziki ve maddi şartları sebebiyle özel okula çevrilmeleri de mümkün değildir. Dershanelerden uygun olanlarının özel okullara çevrilmesi halinde yine iktidar desteği olmadan fakirlerin Özel Okullarda okumaları nasıl sağlanacaktır!?

Son olarak dershanelerde kimler , hangi fiyatlarla okuyor ve rant kazanıp kazanmadığımızı kendi gözleri ile görmesi için….

BAŞBAKANIMIZI DERSHANEMİZE DAVET EDİYORUZ..’ dedi.

Kemal ERBEN

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: BAŞBAKANI, DAVET, ETTİLER
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KÖRFEZ AYAĞA KALKTI (CANLI İZLE)
KÖRFEZ AYAĞA KALKTI (CANLI İZLE)
Yorumlar
Haber Yazılımı