Haber Detayı
06 Aralık 2013 - Cuma 21:01
 
MUHTARLAR İL GENEL MECLİSİ ve VELİ GÖK’E MİNNATTAR
Köyler Yönetmeliği Uyguladı Sıkıntılar Bitti. Köylerde Sosyal Denge Sağlandı
Ekonomi Haberi
MUHTARLAR İL GENEL MECLİSİ ve  VELİ GÖK’E MİNNATTAR

Az önce Eğirdir’e bağlı 24 Köy Muhtarı Pehlivan Restaurant’ta toplanarak 2012 yılında yayınlanan genelgeyle köylerdeki su sıkıntısının sona erdiği, her su kullanıcısının su bedelini ödemesi nedeniyle köylerde sosyal dengenin sağlandığı ve suların depodan taşınmaya başlandığı anlaşıldı.

 Isparta İl Özel İdaresi İl Genel Meclisince hazırlanarak yürürlüğe giren, ‘Isparta İl Özel İdaresi İçme ve Kullanma Suyu İşletme, bakım ve Onarım Genelgesi’   İl Genel Meclisi Üyesi Veli Gök’ünde özverili çalışmaları sonucu 24 köyümüze kazandırılmış oldu.

Bugün akşam Pehlivan Restaurantta istişare toplantısı yapan Köy Muhtarları, uygulamaya geçen yönetmelik hükümlerine göre faaliyetin yürütüldüğü ve her hangi bir aksaklığın olmadığını dile getirdiler.

Köy Muhtarlarından bazıları daha önce suların yeterli olmasına rağmen akmadığını, fakat bu yönetmelik ile faaliyetin amacına ulaştığını ve suların depolardan taşınmaya başladığını ifade ederek bu şekilde tasarruf etmesini öğrendik ve suyumuzu hem hakkaniyetli paylaşıyoruz, hem de köy muhtarlıklarına gelir sağlamış olduk, bu şekilde de sosyal dengeyi sağlamış olduk, dediler.

Bütün bu faaliyetleri ise Köyler İçme Suyu Aboneleri endeks Okuma ve Faturalandırma Yüklenici firması BELENLİ TEKNİK TAAH. SAN. Ve Tic. A.Ş. yürütüyor. Bu şirket sayaçları okuyor, faturalandırıyor ve tahsilatları yapıyor, böylelikle vatandaş ile köy muhtarlıkları karşı karşıya gelmiyor.

Belenli Teknik Taah. San. Ve Tic. A.Ş. Isparta Merkez Köylerinin yanı sıra Eğirdir İlçemiz dahil olmak üzere Gelendost, Yalvaç, Şarkikaraağaç, Çiçekpınar ve Göksöğüt Kasabalarında da bu faaliyeti sürdürüyor.

24 Köy Muhtarı bu yönetmelikten oldukça mutlu ve sevinçli, bu projeye imza atan Veli GÖK başta olmak üzere İl Genel Meclisine minnattar olduklarını ifade ediyorlar.

Kemal ERBEN/EĞİRDİR

 

 

 

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: Köyler, , Yönetmeliği, Uyguladı, Sıkıntılar, Bitti Köylerde, Sosyal, Denge, Sağ
Yorumlar
Haber Yazılımı