Haber Detayı
14 Kasım 2013 - Perşembe 18:32
 
ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKTI
ŞEHİRİÇİ 1 TL OLAN ÖĞRENCİ TAŞIMA ÜCRETİ YERİNDE KALDI
Eğitim Haberi
ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKTI

Eğirdir Belediyesi Kasım ayına ait yaptığı Meclis toplantısında Şehiriçi yolcu taşıma ücretlerine artış getirmedi.

 Eğirdir 21. Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin akaryakıt artışları ve bir yıl içerisindeki masraflarının çoğaldığını belirterek Belediye’den taşıma ücretlerine 2014 yılı için istedikleri zam gerçekleşmedi. Halen uygulanan büyükler için 1,5 TL, öğrenciler için 1 TL olan tarife 2014 yılbaşından itibaren de devam edecek.

 Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, 1 TL olan öğrenci taşıma ücretlerinin 1,25 TL yapılmasının öğrencileri zor durumda bırakabileceğini açıklayarak Tarife Komisyonu’nun öğrencilere zam yerine taşımacılardan alınan kiranın düşürülmesini uygun görmesi ve Meclisten kararın oy birliği ile geçmesinden dolayı memnuniyetini belirtti.

 Başkan Özmeral, “Komisyonlarımızın ve Meclis üyelerimizin ortak konularda güzel bir anlayış içerisinde bütünlük göstermeleri bizleri çok sevindiriyor. Memleket hepimizin. Yeni Yüksek Okullarımız açıldı. İlçemize en uzağından en yakınına varıncaya kadar değişik illerden yeni yeni öğrenciler geldi. Onlara sahip çıkmak, her konuda yardımcı olmak hepimizin vazifesidir. Bindiğimiz dalı kesmemeliyiz. Eğirdir’imiz yuvarlanan kartopu yumağının büyüdüğü gibi gelişiyor. Öğrencilerimiz, ilçemiz için bir zenginliktir, berekettir. Kıymetini bilelim. Birlik, beraberlik içerisinde 4 yılda 5 bin öğrenci Eğirdir için uzak değildir” diyerek Belediye Meclis üyelerine ve toplu taşımacılara teşekkür etti.

 

 

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: ŞEHİRİÇİ, 1, TL, OLAN, ÖĞRENCİ, TAŞIMA, ÜCRETİ, YERİNDE, KALDI
Yorumlar
Haber Yazılımı