Haber Detayı
10 Ekim 2013 - Perşembe 12:47
 
Osman GÖK'ün Bayram Mesajı
EGİAD Başkanı Bayram Mesajı yayınladı
Turizm Haberi
Osman GÖK'ün Bayram Mesajı

Eğirdir Genç Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Osman GÖK yayınladığı Kurban Bayramı Mesajında ;

“Milletçe en önemli manevi değerlerimizden olan, birlik ve beraberliğin, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygının en doruğa ulaştığı bir atmosferde, Eğirdir Genç Girişimciler olarak sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyor, Mübarek Kurban Bayramını sizlerle bir arada karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.
 Bu özel günlerde milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleri uygularken geçmişine bağlı, geleceğini sağlam temeller üzerinde bakabilen insanlar yetişmesinin önemine dikkat çekmeliyiz.
 Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalıdır. Bu güzel ve coşkulu bayram günlerinde, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, şehit yakınlarını ve gazilerimizi, hasta ve kimsesizleri, huzurevlerindeki yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret etmeli, fakir ve muhtaç durumda olanlara destek olmalı, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz.
 Bu duygu ve düşüncelerle Eğirdir'li hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, Türk milletine ve İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: EGİAD, Başkanı, Bayram, Mesajı, yayınladı
Yorumlar
Haber Yazılımı