Haber Detayı
24 Ekim 2013 - Perşembe 19:46
 
ÖZMERAL, 'Fırsatçılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur'
BAŞKAN ÖZMERAL, YENİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE DERSE GİRDİ
Eğitim Haberi
ÖZMERAL, 'Fırsatçılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur'

EĞİRDİR’İN YENİ YÜKSEKOKULU’NA BAŞKAN ÖZMERAL’DEN AYYILDIZLI TÜRK BAYRAĞI

YENİ AÇILAN YÜKSEKOKULLARIN SERVİS SIKINTISINA ANINDA ÇÖZÜM BULUNDU

 

Eğirdir’de eğitim öğretime yeni başlayan Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na ziyarette bulunan Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, okulun ilk öğrencileri ile derse girdi.

 

Öğrencilerle birlikte ders dinleyen Başkan Özmeral, bütün okullara ziyarette bulunarak hediye ettiği Ayyıldızlı Türk Bayrağı’nı  Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı aynı zamanda Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Muammer Salim, Yüksekokul Sekreteri İlksel Bağcı, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Özel Eğitim Uzmanı Sinan Tarkan Aslan ve Öğretim görevlisi Muhammet Bener ile öğrencilere teslim etti.

 

Öğrencilerle kısa süre sohbet eden Başkan Özmeral, akşam saatlerinde yaşanan servis sıkıntısının giderilmesi için S.S. 21 Nolu Şehiriçi Toplu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Selahattin Kanlı’yı arayarak okula davet etti. Okul idareci ve hocalarının bulunduğu görüşmede öğrencilerin ulaşımda sıkıntı yaşamaması için görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Özmeral, Şehiriçi Toplu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Selahattin Kanlı’ya duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür etti.

 

Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Eğirdir’imizde iki yeni Yüksek Okulumuz açıldı. 2 yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz ve 4 yıllık Turizm ve Otelcilik Yüksekokulumuz eğitim öğretime başladı. Eğirdir’de açılan okullarımızı tercih eden öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Güzel Eğirdir’imiz öğrencilerimizle renklendi. Aynı zamanda bereketlendi. Eğirdir’imizde öğrencilerimizin fazlalaşmasını, bir fırsat olarak görenler olabilir. Önemli olan öğrenciyi fırsat olarak görmek değil, öğrencilerimize sahip çıkmaktır. S.S. 21 Nolu Şehiriçi Toplu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Selahattin Kanlı’ya ve kooperatif üyelerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Eğirdir’de hizmet veren bütün esnaflarımızdan da aynı hassasiyetin öğrencilerimize karşı göstermelerini diliyorum. İlçemize gelen ve her zaman kıymetli bir emanet olarak gördüğümüz öğrencilerimize karşı esnafımızdan, evini kiraya verenlere varıncaya kadar herkesin yardımcı olması Eğirdir’imizin itibarı ve geleceği açısından çok faydalı olacaktır. Herkesin bildiği gibi yeni açılan yüksek okullarımız yeni dikilen fidanlardır. İleride meyveleri çok olacaktır. Bundan çok kişi nasiplenecektir. Fırsatçılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Lütfen bindiğimiz dalı kendimiz kesmeyelim” dedi.

 

Öğrencilerin ulaşımdaki sıkıntılarına anında çözüm arayışına giren ve S.S. 21 Nolu Şehiriçi Toplu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Selahattin Kanlı’ya ulaşarak sıkıntıyı gidermeye çalışan, ayrıca Ayyıldızlı Türk Bayrağı hediye ederek okulun bir eksikliğini daha giderdiği için Başkan Özmeral’e okul idareci ve hocaları teşekkür ettiler.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: BAŞKAN, ÖZMERAL, YENİ, ÜNİVERSİTE, ÖĞRENCİLERİ, İLE, DERSE, GİRDİ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖZMERAL, 'Fırsatçılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur'
ÖZMERAL, 'Fırsatçılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur'
ÖZMERAL, 'Fırsatçılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur'
Yorumlar
Haber Yazılımı