Haber Detayı
11 Ekim 2013 - Cuma 17:23
 
POLİS ATABEY’DE TÖRENLE KASK DAĞITTI
30 Sürücü Çekilişle Kask Aldı
Eğitim Haberi
POLİS ATABEY’DE TÖRENLE  KASK DAĞITTI

Kemal ERBEN/ATABEY

Bugün saat 13.30’da Atabey Kaymakamlığı ve Atabey Emniyet Amirliğinin organize ettiği törenle  30 motorsiklet sürücüsüne  çekilişle kask  hediye edildi.

Atabey Emniyet Amiri Ayhan ÇİÇEK ve Daire Müdürlerinin de hazır bulunduğu törende konuşan Emniyet Amiri Ayhan ÇİÇEK: ‘Bu gün Atabey Kaymakamlığının Destekleriyle İlçe Emniyet Amirliğimiz Trafik Denetleme Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinin ortaklaşa yapmış oldukları “Kaskını Tak Hayatını Kurtar” projesi kapsamında 30 adet motosiklet kaskının Atabey ilçesinde ikamet eden ve A1 veya A2 sınıfı sürücü belgesi sahibi vatandaşlarımıza dağıtmak için toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle “Kaskını Tak hayatını Kurtar” projesine desteklerinden dolayı Atabey Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk ÇELİK’e şükranlarımı sunuyorum.

            Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilçemizde de coğrafi konumunun da uygun olması sebebiyle motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımı oldukça fazladır. İlçemizde yaptığımız gözlemlerde motosiklet kullanan vatandaşlarımızın kask kullanma alışkanlığının düşük sayılarda olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. İlçemizde motosiklet ve motorlu bisiklet kullanan vatandaşlarımıza kask kullanma alışkanlığı kazandırmak, diğer motosiklet sürücüsü vatandaşlarımıza da kask kullanma hususunda örnek olması amacıyla toplam 30 adet kask alınmış olup; alınan bu kaskların Atabey ilçesinde ikamet eden vatandaşlarımıza dağıtımını yapacağız. Proje kapsamında vatandaşlarımıza gerekli duyurular yapılmış ve projeye müracaat eden vatandaş sayımız 62 kişidir. Projeye müracaat sayısı fazla olduğundan dolayı kask almaya hak kazanacak vatandaşlarımız kura usulü ile belirlenecektir.

            Ülkemizde motosiklet sürücülerinin karışmış olduğu trafik kazalarının küçümsenmeyecek oranlarda olduğunu Emniyet Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu istatistiklerden görmekteyiz. Ülke genelinde Polis Sorumluluk Bölgesinde 2013 yılı ağustos ayı sonu itibarıyla toplam 23.459 motosiklet veya motorlu bisiklet Trafik kazasına karışmıştır. Meydana gelen bu kazaların tamamı ya ölümle veya yaralanma ile sonuçlanmıştır. İlçemizde ise 2008 yılından bu yana son 5 yılda 22 motosiklet veya motorlu bisiklet kazası meydana gelmiş olup, bu kazalarda toplam 24 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. İlçemizde meydana gelen bu kazalardaki tek tesellimiz ise ölüm olayının olmamasıdır. Motosikletin en önemli donanımı kasktır. Sürüşün keyifli ve güvenli olması için başta kask olmak üzere diğer koruma donanımları ile sağlanabilir. Yapılan araştırmalarda ölümle sonuçlanan motosiklet kazalarında kask kullanılmadığı ortaya çıkmıştır.

            Vatandaşlarımızın motosikletlerle daha güvenli olarak yolculuk yapması için hem sürücünün hem de yolcunun kask kullanması gerekmektedir. Burada az sonra dağıtacağımız kaskları alma hakkı kazanan vatandaşlarımızın da kasklarını kullanacaklarına, diğer motosiklet sürücülerine örnek olacaklarına güvenimiz tamdır.

            Bundan sonraki dönemlerde Trafik Denetleme Büro Amirliğimiz ekiplerince ilçemizde motosiklet kullanıcılarının denetimleri arttırılarak devam edecektir. Başta kask olmak üzere diğer evrakları eksik olan ve trafik kurallarına uymadığı tespit edilenler hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.

            Projenin tüm Atabey’li vatandaşlarımıza hayırlı olmasını, tüm sürücülerimize kazasız yolculuklar, dağıtılan kaskların almaya hak kazanan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler saygılar sunarım.’dedi.

60 Kişinin müracaat ettiği ve 30 kaskın bulunduğu çekilişte şu isimler kasklarını aldılar.          

1          Mustafa KAYABAŞ

2          Tuncay ÇOBAN

3          Mehmet KARAKAŞ

4          MEHMET KOÇAK

5          YAŞAR YILDIZ

6          SÜLEYMAN KORKUT

7          MEHMET KARADAYI

8          GÜNAY OKKALI

9          HAKAN KESGİN

10       AHMET ÖZKAYA

11       YILMAZ OKKALI

12       ÇETİN DAVRAZ

13       SÜLEYMAN GÜL

14       MEHMET EMİN KIYAK

15       HÜSEYİN AYDIN

16       MEHMET ÇAKIR

17       SONER BÜYÜKKASAP

18       OSMAN BURÇ

19       İRFAN ATILGAN

20       RAHMAN GÜNŞAN

21       MAHMUT MURAT ŞAHİN

22       GÜLİZ TUNÇ

23       HASAN TÜRKEL

24       ALİ UFUK YAŞAR

25       ARİF KÜNDÜK

26       EMRAH ÇELİK

27       BAYRAM ÇELİKÖZ

28       MUAMMER ÇAĞAÇ

29       AYŞEGÜL YAĞCI

30       HÜSNÜ ARAS

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: 30, Sürücü, Çekilişle, Kask, Aldı
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı