Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 15:32
 
ŞEMİ AKTAPUK VE CEMAL TOSUN, KİTAPLAŞIYOR
ISVAK ve Eğirdir Derneği Güzel hazırlıklar içinde
Gündem Haberi
ŞEMİ AKTAPUK VE CEMAL TOSUN, KİTAPLAŞIYOR

Eğirdir’in tarihi, folkloru ve turizmi yanında Şemi Aktapuk ve Cemal Tosun’un yaşayışı  kitap haline geliyor.

 Ankara’daki Isparta Vakfı (ISVAK) ve Eğirdir Derneği Başkanı Bekir Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

 ISVAK ve Eğirdir Derneği olarak güzel eserlerin hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Vakıf ve Dernek Başkanı Bekir Çelik, Eğirdir’in geçmişinde büyük emekleri olan ve herkesin yakından tanıdığı Cemal Tosun ve Şemi Aktapuk kitaplarının hazırlığına başladıklarını söyledi.

 Kitaplarda, emekli Beden eğitim Öğretmeni rahmetli Şemi Aktapuk ve emekli Gezici Öğretmen rahmetli Cemal Tosun’un konu olarak işleneceğini açıklayan ISVAK ve Eğirdir Derneği Başkanı Bekir Çelik’e Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, kitapların hazırlanması ve basımında destek sözü verdi. Başkan Özmeral, Eğirdir’e büyük emekleri bulunan, halkın hafızasında yer etmiş Beden Eğitim Öğretmeni rahmetli Şemi Aktapuk yanında Eğirdir Gölsesi Gazetesi’nde çok sayıda tarihe ışık tutan yazılarıyla hatırlanan emekli Gezici Öğretmen rahmetli Cemal Tosun’un, unutulmaması düşüncesiyle ayrı ayrı kitapların hazırlanacak olmasından dolayı Başkan Bekir Çelik’e teşekkür etti.

 Başkan Özmeral, rahmetli Şemi Aktapuk’un talebesi olmaktan dolayı her zaman iftihar ettiğini söyleyerek, kitapların basımında Belediye olarak destek sözü verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISVAK, Eğirdir, Derneği, Güzel, hazırlıklar, içinde
Yorumlar
Haber Yazılımı