Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 16:53
 
Şevket AYDEMİR'in Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti
Şevket AYDEMİR'in Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti
Gündem Haberi
Şevket AYDEMİR'in Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti

Tepeli Köyü Köprübaşı Mevkiinde 14 Ekim 2019 tarihinde saat:14.00 sıralarında Şevket AYDEMİR isimli şahıs av tüfeği ile (5) el ateş edilmek suretiyle kasten öldürülmüştür. Meydana gelen faili meçhul olayın aydınlatılabilmesi, suç ve suç unsuru delillerin elde edilebilmesi ve olaylara karışan şüphelilerin yakalanabilmesi maksadıyla; İl J.K.lığınca (JASAT, OYİT., İSlH., Su Altı Arama Timi, Bomba Arama Köpek Unsuru ve İlçe J.K.lığı Asyş. Timleri) oluşturulan özel ekip tarafindan yapılan çalışmalar neticesinde ;

Tepeli Köyü ve çevresinde bulunan PTS ve (7) Güvenlik kamerasının geriye dönük ve olayın meydana geldiği tarih aralığında ki (96) saatlik kamera görüntüleri titiz olarak incelenmiş, olayla ilgili (47) şahsın bilgisine başvurulmuştur.

Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde; maktül Şevket AYDEMİR ile aralarında husumet bulunan şüpheliler Ö.S., V.S. ve D.S. isimli şahıslar tarafından öldürüldüğü yönünde elde edilen bulgular doğrultusunda şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli V.S. maktül Şevket AYDEMİR'i kendisinin öldürdüğünü elde edilen deliller neticesinde itiraf etmiştir.

Suçunu itiraf eden şüpheli V.S. isimli şahıs çıkarıldığı adli makamlar tarafindan tutuklanarak Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, diğer şüpheliler Ö.S. ve D.S. isimli şahıslar Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılmıştır.

Suçta kullanılan av tüfeğinin bulunmasına yönelik olarak çalışmalara devam edilmektedir. 

Kaynak: Editör: Hasibe DEMİREKİN
Etiketler: Şevket, AYDEMİR'in, Katil, Zanlısı, Suçunu, İtiraf, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı