Haber Detayı
03 Aralık 2013 - Salı 14:41
 
SGK’NIN EĞİRDİR’DE KENDİ BİNASI OLACAK
SGK İL MÜDÜRÜ MEHMET BAYRAM VE EĞİRDİR SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ EŞREF GÜRDAL’DAN BAŞKAN ÖZMERAL’E ZİYARET
Bilim Haberi
SGK’NIN EĞİRDİR’DE KENDİ BİNASI OLACAK

BAŞKAN ÖZMERAL, “BELEDİYE OLARAK BÜTÜN İMKÂNLARIMIZI KULLANMAYA ÇALIŞACAĞIZ” DEDİ

 

SGK İl Müdürü Mehmet Bayram, Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’i makamında ziyaret ederek ilçedeki hizmetlerinin daha iyi hale getirilebilmesi için SGK’nın kendisine ait binanın olması gerektiğini belirterek yer arayışlarının sürdürüldüğünü belirtti.  

 Başkan Özmeral, SGK İl Müdürü Bayram ile beraberinde bulunan Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Gürdal’ın birlikte ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirtti.

  Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi için SGK’nın kendi binasına kavuşması gerekiyor. SGK için ne gerekiyorsa Belediye olarak yardımcı olacağız. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun son zamanlardaki hizmetleri oldukça fazladır. Eğirdir’de kendi binasına kavuşturmak ve halkımızın daha güzel hizmetler almasını sağlamak maksadıyla birlikte çalışmalarımız devam edecektir. Uygun bir yer bulunduğunda ve inşaallah bulacağız, Belediyemiz her türlü kolaylığı sağlayacaktır. Birlik içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde güzel bir yer bulunacağına inanıyorum. Belediye olarak bütün imkânlarımızı kullanmaya çalışacağız. Yeni yapılacak bina, Eğirdir’imize ayrı bir zenginlik kazandıracaktır. Resmi kuruluşlarımızın kendi binalarına kavuşmaları hem vatandaşlarımız açısından hem de bir noktada yığılmaların önlenmesi bakımından çok önemlidir. Bina nereye yapılırsa, orayı zenginleştirir, geliştirir” dedi.

 1500 m2’lik kapalı alana göre yapılması planlanan Eğirdir Sosyal Güvenlik Merkezi binası, Eğirdir, Aksu, Sütçüler ilçelerine hizmet verecek. Yaklaşık 60 bin nüfusu yakından ilgilendirecek olan Eğirdir Sosyal Güvenlik Merkezi binası, yapıldığında SGK İl Müdürlüğü’nde verilen hizmetlerin tamamı Eğirdir’de verilecek. Binanın yapılmasıyla 25’e yakın personelin çalışacağı açıklandı.

Eğirdir Sosyal Güvenlik Merkezi yeni binasına kavuştuğunda Emekli Sandığı, Bağ-Kur, Sosyal Sigortaları içine alan emeklilik işlemleri, tescil işlemleri, genel sağlık sigortası işlemleri, sigorta primleri takip ve tahsilat işlemleri, şahıs ödemeleri, tarım sigortası gibi işlemler bütünüyle Eğirdir’de yapılacak.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: SGK, İL, MÜDÜRÜ, MEHMET, BAYRAM, EĞİRDİR, SOSYAL, GÜVENLİK, MERKEZİ, MÜDÜRÜ, EŞR
Yorumlar
Haber Yazılımı