Haber Detayı
04 Aralık 2013 - Çarşamba 22:27
 
CANLI İZLEYİN
canlı görüntüleri izleyin
Bilim Haberi
CANLI İZLEYİN

Eğirdir Genç Girişimci İş Adamları Derneğinin ( EGİAD)’ın bu haftaki konuğu SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren ve Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri oldu.

Eğirdir Pehlivan Restorantta gerçekleştirilen “Stratejik Düşüncenin Girişimciliğe Dönüştürülmesi Konferansı’na Eğirdir Genç Girişimci İş Adamları Derneği yönetim kurulu üyeleri, Eğirdir Belediye Başkan Aday Adayı Veli Gök, Eğirdir Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve esnafın katılımı ile gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eğirdir Genç Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Osman Gök “Derneğimiz her hafta geleneksel olarak gerçekleştirdiği toplantımızın bu haftaki konuğu SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren hocamız oldu. Kendisine toplantıya katılımlarından dolayı çok teşekkür eder, sözü fazla uzatmadan mikrofonu hocamıza teslim etmek istiyorum” dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren ise yaklaşık 4 saat süren konferansta öğrencilere özetle; “ Başkalarının geleceğinizi inşa etmesine izin vermeyin, girişimci olun, el alem ne der diye düşünmeyin ve riske girmekten asla çekinmeyin” önerisinde bulunarak “ Halkın deli dediğine, Hak Veli der” bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Zamanınızı iyi değerlendirin, geleceği değil anı düşünün ve yaşayın” önersinde bulunarak, iş hayatında ve okul hayatınızda her zaman bir B planınız olmalı ve Ekonomiyi bilmezseniz iktisatçı olamazsınız” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 4 saat süren toplantının sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Beceren, program sonunda dernek yönetimi ile toplu fotoğraf çektirerek salondan ayrıldı.

İşadamlarını konu mankeni olarak kullanan Beceren'in konferansının bir bölümü canlı olarak çok yakında Eğirdir SES Haber'de.

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: canlı, görüntüler, çok, yakında, SES, Haberde
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı