Haber Detayı
14 Kasım 2013 - Perşembe 18:29
 
SUYA ZAM YOK
EĞİRDİR’DE SUYA YİNE ZAM YOK!
Ekonomi Haberi
SUYA ZAM YOK

BAŞKAN ÖZMERAL 5 YIL ÖNCE VERDİĞİ SÖZDE DURDU

“İÇME SUYU HEM TEMİZ, HEM UCUZ OLACAK”

 

Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, vazifeye başladığı 2009 yılında, yarıdan aşağıya düşürdüğü su fiyatlarına 5. yılında da zam yapılmadığı gibi, 2014 yılı için “YİNE ZAM YOK” dedi.

 

Eğirdir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın 2. oturumunda Tarife Komisyonu’ndan gelen rapor oy birliği ile kabul edilerek, içme suyu fiyatına 2014 yılında da “YİNE ZAM YOK” denildi.

 Belediye’nin istikrarlı bir şekilde idare edildiğini, yoğun bakımdan çıkartıldığını, bütçenin gerçekçi olmasına özen gösterildiğini belirten Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Meclis’te kararların oy birliği ile alınmasından duyduğu memnuniyetini, Meclis üyelerine teşekkür ederek bildirdi.

 Başkan Özmeral, ilk vazifeye başladığında çok sıkıntıların çekildiğini, yılmadan, bıkmadan, usanmadan mücadele vererek Belediye’yi belli bir noktaya getirdiklerini ifade etti. Başkan Özmeral, içme suyunun daha temiz ve çok daha ucuz olarak verdiliğini açıklayarak, halkın bu konuda çok memnun kaldığını, 5 yıl öncesi ile şimdiki durum arasındaki farkı çok iyi gördüğünü belirtti.

 Daha önceki dönemde, su makbuzu içerisinde her ay suyu kullan kullanma katı atık parası alınırken, bunun da kaldırılarak her abonenin 5 yılda 350 TL cebinde kalacağı açıklandı.

 Belediye Meclisi Toplantısı’nın 2. oturumunda sadece su tarifesi değil bütünüyle 2013 yılında uygulanma olan tarifeler üzerine yine zamların getirilmediği görüldü.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: EĞİRDİR’DE, SUYA, YİNE, ZAM, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı