Haber Detayı
19 Kasım 2013 - Salı 13:52
 
Vukuatlı Bekçi Murto Eğirdir’de
Vukuatlı Bekçi Murto Eğirdir’de ilgiyle izlendi
Sanat Haberi
Vukuatlı Bekçi Murto Eğirdir’de

İlçemiz Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından organize edilen ‘vukuatlı bekçi murto’ isimli tiyatro oyunu izleyici ile buluştu.

İstanbul Dünya Sahnesi oyuncularının oynadığı oyunda; Emekliliği yaklaşmış Bekçi Murtaza’nın polis memuru olmak arzusuyla safiyane düşüncelerinin sonucunda karakolda traji komik olaylar yaşanmasına sebep olması anlatılıyor.

Eğirdir Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen programa izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. İzleyiciler, oyun aralarında oyuncuları alkış yağmuruna tuttu. Oyuncuların performansı izleyicilere heyecanlı ve komik dakikalar yaşattı.

Dernek Başkanı Ali İhsan Kabasakal, “Eğirdir’de yürütülen kültür ve eğitim faaliyetlerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. İzleyicilerimizden aldığımız destek ile bu türlü sosyal faaliyetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

Program sonrasında Eğirdir Çağlayan Eğitim ve Yurt Hizmetleri Anonim Şirketi Müdürü Mustafa Kaabağaç oyunculara çiçek takdim etti.

Tiyatro öncesi ve sonrasında Belediye Düğün Salonu girişinde Eğirdir’li bayanların hazırlamış olduğu kermes ürünleri satışa sunuldu.

Eğitim Gönüllüleri Derneği, programın gerçekleşmesine katkıda bulunan Eğirdir Zaman Gazetesi ve Körfez Dershanesi’ne plaket verdi. Eğirdir Zaman Gazetesi Temsilcisi Savaş Karaman Plaketini Kaymakam Yalçın Yılmaz’ın elinden alırken, Körfez Dershanesi Müdürü Hamza Şen ise Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’in elinden aldı.

 

 

 

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: Vukuatlı, Bekçi, Murto, Eğirdir’de, ilgiyle, izlendi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vukuatlı Bekçi Murto Eğirdir’de
Vukuatlı Bekçi Murto Eğirdir’de
Vukuatlı Bekçi Murto Eğirdir’de
Yorumlar
Haber Yazılımı