Haber Detayı
21 Kasım 2013 - Perşembe 13:15
 
YALVAÇ'TA ÇATIŞMA ÇIKTI (CANLI İZLE)
YALVAÇ'TA ÇATIŞMA ÇIKTI (CANLI İZLE)
Sanat Haberi
YALVAÇ'TA ÇATIŞMA ÇIKTI (CANLI İZLE)

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde, aralarında belediye başkanı, öğretmen, polis gibi farklı mesleklerden insanların bulunduğu bir grup sanatsever, kısa metrajlı film çekmek için kamera karşısına geçti. Yalvaç'taki antik kentleri film platosu olarak kullanan grup, 'Altın Gelecek' adını verdikleri bol aksiyonlu filmle yapımcıların kapısını çalacak.

 Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde, aralarında belediye başkanı, öğretmen, polis gibi farklı mesleklerden insanların bulunduğu bir grup sanatsever, kısa metrajlı film çekmek için kamera karşısına geçti. Yalvaç'taki antik kentleri film platosu olarak kullanan grup, 'Altın Gelecek' adını verdikleri bol aksiyonlu filmle yapımcıların kapısını çalacak.

Yalvaç'ta her biri farklı mesleklerle uğraşan bir grup sinema tutkunu, aksiyon filmi çekiyor. İlçedeki Pisidia Antiokheia Antik Kenti, kaya mezarları, Yalvaç Kent Ormanı gibi tarihi yapıların bulunduğu yerleri kendilerine film platosu olarak seçen grup, Yalvaç Adliyesi'nde zabıt katibi olarak görev yapan Ali İhsan Karabıçak'ın yazdığı 'Altın Gelecek' adlı senaryoyu çekiyor. Bol aksiyon sahnelerinin yer aldığı filmde, öğretmen, polis, zabıta, sağlı memuru, otobüs muavini gibi farklı mesleklerden 18 kişilik kadro rol alıyor. Yaklaşık 3 bin TL'ye mal olacak kısa metrajlı filmde, Nazilerin zulmünden kaçan Yahudi bir ailenin sakladığı altınları bulmayan çalışan siyonist bir baron ile onu yakalamaya çalışan komiserin hikayesi anlatılıyor.

ÇEKTİĞİ KLİP ÖDÜL ALDI, GÖZÜNÜ SİNEMAYA DİKTİ

Filmin mimarı matematik öğretmeni Serkan Tuğcu, üniversitede sinema teknolojisi üzerine kurs aldığını söyledi. Burada öğrendiklerini sayesinde görev yaptığı Yarıkkaya Ortaokulu'nda öğrencilerle birlikte klip çekerek TRT'ye gönderdiğini anlatan Tuğcu, bu kliple ödül alarak cesaretlendiklerini söyledi. İlçe merkezinden hergün 30 kilometre mesafedeki Yarıkkaya Köyü'ne gidip gelen Tuğcu, okul dışında beraber olduğu arkadaşlarıyla birlikte film çekmeye karar verdiklerini kaydetti.

Senaryonun adliyede görevli zabıt katibi Ali İhsan Karabıçak tarafından yazıldığına kaydeden Tuğcu, "Yalvaç'taki tarihi figürlerden esinlenerek senaryo oluşturduk. Filmde, hiç profesyonel oyuncu yok. Okul müdürü, emniyet mensubu gibi farklı mesleklerden insanlar rol alıyor. Teknik bakımdan yeterli donanıma sahip değiliz ama ortaya güzel bir çalışma çıkıyor. Film kısa süre sonra tamamlanacak" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ROL ALDI

Filmde Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram'ın da rol alacağını belirten senarist Ali İhsan Karabıçak ise "Belediye başkanı İsrailli bir diplomatı canlandıracak. Kendisi bizi kırmadı ve kısa da olsa rol almayı kabul etti" dedi.

BOL AKSİYONLU FİLM OLACAK

Filmin en önemli karakteri 'baron'a hayat veren anestezi teknisyeni Ziya Çömez, başka bir kente atandığı için senaryo gereği öldürüldüğünü söyledi. Yahudi ailenin gömdüğü tonlarca altını bulmaya çalıştığını anlatan Çömez, "Baron ve ekibini gölge gibi takip eden bir komiser var. İkili arasında ciddi bir mücadele var. Aksiyonu bol bir film yapıyoruz. Pek çok aksiyon filmine taş çıkaracak bir yapım" dedi.

Çömez, film çekimlerinin bitmek üzere olduğunu, montajın ardından yapımcıların kapısını çalacaklarını kaydetti

 

HABER :  NURETTİN ARKAN

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: YALVAÇTA, ÇATIŞMA, ÇIKTI, (CANLI, İZLE)
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı