Haber Detayı
20 Ekim 2013 - Pazar 13:50
 
YILAN KIRKAN SUYU PAYLAŞILAMIYOR
Köy Muhtarı ile Eğirdir Belediyesi Karşı Karşıya
Siyaset Haberi
YILAN KIRKAN SUYU PAYLAŞILAMIYOR

Eğirdir Belediyesi Akpınar Köyü sınırları içerisinde bulunan Yılankırkan suyunu paylaşamıyor. Yıllardır Akpınar Köyünde bulunan Yılan Kırkan suyunu cazibeli şekilde  Eğirdir'in Yeni Mahalle ve Sekibağ'ın su şubelerini besleyen su bugünlerde muhtarlık ve Belediyeyi karşı karşıyaya getirdi.

60 yıldır  bu suyu Belediyenin köyden su tahsis belgesi olmadan yasal olmayan suyu kullandığı ortaya çıktı. Muhtar Osman KARTAL ile Belediye Başkanı Osman Nuri ÖZMERAL'in karşı karşıya getiren olay da bu. Olay nasıl ortaya çıktı. Köy Muhtarı Osman KARTAL, Yılankırkan suyundan ek bir hat döşemeye başlayan belediye,köy yolunun ortasından geçirmek istediğini hatta karşı çıkan muhtar Osman Kartal adı geçen suyun Eğirdir Mahallelerine tahsisi olup olmadığını Kaymakamlığa dilekçe ile başvurdu.

Kaymakamlık dilekçeyi Milli emlak müdürlüğüne havale etti. Milli Emlak'ta, Belediyeye  resmi başvuru yaparak yıllardır kullanılan suyun tahsisi olmadığını ortaya çıktı. Muhtarın bu durumu Isparta Vali'liğine müteakip, il özel idaresi genel sekreterliğine ulaştırdı. Muhtar Yılankırkan suyunun köyünün hakkı olduğunu, susuzluk çeken köyüne tahsisi için müracaat etti.

     Önceki günde köy sınırları içinde bulunan su hattında arıza meydana geldi. Belediye arızayı gidermek için kepçeyi köye gönderdi. Asfalt köy yolu üzerinde çalışmaya başlarken, Muhar Osman Kartal, çalışanlara müdahele ederek tartıştılar. Olay jandarmaya intikal etti. Jandarmada çalışmayı durdurdu. Olay mahkemeye intikal etti.

Mürsel ERBEN

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Köy, Muhtarı, Eğirdir, Belediyesi, Karşı, Karşıya
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı