Yazı Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 14:23
 
BOR’LU İLHAN (!) SIKIYSA OKUSUN!
Dursun YEŞİL
egirdirses@hotmail.com
 
 

Akın gazetesinde tahmini Ocak 2015 yılında yayınlanan isimsiz ve tarihsiz benimle ilgili “Dursun Yeşil’den inciler” yazısını taş kovalayan biri olmadığım ve bunları kendi seviyemde görmediğim için tesadüfen 20.3.2020 de gördüm. Yazanın adı ve tarihi yoktu. Okudum ve cevabını yorum bölümüne yazdım. Cevap okununca yazarın adı yazıldı.

Eğer o yazar kendi deyimiyle seviyeli(!) olsa bana suç duyurusu yapardı. Çünkü o yazdıklarımı bizim mahallenin sokak köpeğine deseydim kesin seviyeli ve şahsiyet sahibi olduğundan ya intihar ederdi ya gerekeni yapardı!

Şimdi yazacaklarımı okuyacak kişinin gaz tankının yeni alınmış sızdırmazlık raporu olması gerekir. Ben bu Bor’lu İlhan’ı ta 1986 yılında Eğirdir Lisesinde beraber çalıştığımızdan beri bilirim. 1986 yılından Mart 2014 yılına kadar 28 yıl benimle tek sorunu olmayan, tek kelime aleyhime yazı yazamayan ve 2006 yılında yayınladığım “Rüzgârları Yarmak” adlı şiir kitabımın da isim babası ve danışmanım kendisidir. Eğer o kitapta bana yazdığı övgüleri unutmuşsa yazısının suretini ekte gönderiyorum.

Aynı kişi 2007 yılında yayınlanan “Hasretim Sana” 2. şiir kitabım da da danışmanım idi. Şiirlerde tek hata bulamayan bay İlhan sadece bir tanıdığımın hatırı için yazdığım, “Ömer Ağa’nın Çiçekleri” isimli şiirde “Ömer Şengöl’ün adını silmemi, silmezsem bana kitap yayınlandıktan sonra eleştiri yazacağını” söyledi, yani beni sözlü tehdit etti! Ö. Şengöl’e yanımda sözlü hakaretler söyledi. Bende onu kırmamak için o kitabın 134. sayfasındaki bu şiirin adını “Eğirdirimin Çiçekleri” olarak değiştirdim.

Mart 2014 seçimlerinde baktım B. Bşk. Adayı Ö. Şengöl’ün yanında! Ben İlhan’ın 2007 yılında hakkında dediklerini aynen Ö. Şengöl’e de dedim. Ama bunlar aynı seviyede insanlar oldukları için güldü geçti. Aynı zamanda Eğirdir Ses gazetesinde de bildiklerimi, duyduklarımı aynen yazdım!

Ö. Şengöl seçimi kazanınca daha önceki B. Bşk. ının odasında (Rahmetli Mürsel Erben engellemiş) yaptığı gibi bu seviyeli(!) hemen Ö. Şengöl’ün önünde de kemeri çözüp eğilmiş, 2007 yılında dediklerini şapır şupur yalamış, yutmuş, basın danışmanı olmuş. Beş yıl sonra günü bitince yeni B. Bşk. Veli Gök Bey’e de kemer çözmeye kalmış ama o odasından anlayacağı şekilde kovmuş. Seviyeli(!) biri olsa gitmemesi, bu kadar ayağa düşmemesi gerekirdi. Hani kutsal meslek öğretmen emeklisiydi ya ne oldu?

Benim gaz tankımın sızdırmazlık raporu beş yıl önceden vardır. Sağlam olduğuna dair istenirse tekrar aynı raporu alırım. Ocak 2010 da prostat tahlili için doktor parmağı dışında bir şey gaz tankıma henüz değmedi.

Şimdi bay seviyeli(!) İlhan’a soruyorum. Lütfen gaz tankının sızdırmazlık raporu varsa cevap versin. 2006 yılında Rüzgârları Yarmak isimli 1. şiir kitabımdaki beni göklere çıkaran övgü dolu yazısını hangi bedel karşılığı yazmış? Ben ona maddi bir bedel ödemedim ve ona hiç bir yalakalık yapmadım, önünde hiç kemer çözmedim! Sadece o hizmeti ve ilgisine tşk ettim. 2007 yılında da benim şiirlerimi eleştiremeyen bu seviyeli(!) ne olmuş da bana Mart 2014 den sonra eleştiri yazısı yazıyor? Ben Mart 2014 e kadar seviyeli ve onun övgüsüne layıktım da sonra mı seviyesiz oldum?

Eğer kendi seviyeli(!) ise Ö. Şengöl hakkında dediklerini hadi inkâr etsin. Beni hiç bir yazısında yalancılıkla suçlayamadı. Hiç kimsede suçlayamaz! İstediği yerde gerekirse TV de yüzleşelim. Ben Müslüman’ım yalan söylemediğime dair K. Kerim’in Nur Suresi ayet 8-9 da ki veya istediği yemini, yeminleri yapacağımı her zaman yazdım yinede yazıyorum.

Benim doğduğum günden ve 30.1.1985 gününden itibaren Eğirdir’de tek yaptığım en büyük hata bu seviyeli(!) gibilerin açıktan, maske ya da türban altından kendilerinin veya eşlerinin gizli teklifle benim nefsimden murat almak istemelerini görmemek oldu. Görmeyince de hep şeker yedirdiler. Kurtulasıya kadarda ak ile beyazı seçtim. Bu şekerlerden mutlaka bay İlhan’a da yedirildiğini ve benden başka yardımcı olacağın olmadığını ispat ederim. Sıkıysa hodri meydan!

Bugüne kadar yazdığım ve söylediğim her sözün ardındayım. İspat ederim. İspat edemeyen bu seviyeli(!) gibi olsun!

Bay İlhan bir şeyi unutmuş. Ben 5.3.2008 günü Kültür B. da yapılan Halk Şairi imtihanını belgesini hakkımla almadım. Bay İlhan’ın annesinin selamını ve adını 5 kişilik komisyona söyledim, hemen hepside tanıdı ve “Tamam, kazandın” dediler. Çünkü Bay İlhan’ın annesini Türkiye genelinde tanımayan yok! Ben o belgeyi hakkımla da alırdım ama kısa yoldan annesinin ismi yetti! Giderken Bay İlhan öğle dememi istemişti. Kendine tşk ederim ve minnettarım.

Şimdi yazıda yazdıklarını cevaplıyorum. Aslında bu yazıya cevap vermek onun seviyesine(!) inmek olur ama belki haddini bilir. Onu ya da beni tanımayan yeniden tanısın.

Dursun Yeşil’in kim olduğunu en iyi sen biliyordun, utanmadın mı yalan yazmaya! Çünkü doğru yazamazsın. Her küp içindekini dışa sızdırır ya da her köpek yediğini kusar! Delikanlı ve seviyeli(!) biri olsan “Ben Ö. Şengöl’e tek kelime hakaret etmedim. Dursun Yeşil ile halk huzurunda yüzleşemeye varım, yalan söylüyor” derdin. Diyemedin çünkü seviyen müsait değil! Ayrıca Ö. Şengöl’e ana, avrat küfür ettiğini duyanda var! Unuttuysan ismini veririm ama onunda seviyesi senden çok yüksek!

“Son zamanlarda şairliğe özenmişim” Bay İlhan ben İlkokul son sınıfta 1972 yılından beri şiir yazıyorum. Emekli öğretmen Ahmet Sabah iyi bilir beni! Beni şahsiyetli yetiştiren odur, kendine minnettarım. Danışmanlık yaptığın R. Yarmak kitabında 1977 yılına ait şiirde var, kör müydünüz, görmediniz mi?

Esas senin yazı ve yayınladığın gazete seviyesiz! Seviyeli gazete dediğin Akın gazetesi yıllar önce kendine sorduğumda “Bu tür yazıları yazmayacağını” demişti. Demek ki benim seviyem ona yüksek seninki denk gelmiş!

Benim yazdığım yazıları yazan gazetede bastıklarının ardındadır. Seviyeli isen hodri meydan istediğin yerde yüzleşelim! Eğirdir ses seviyesizdi de geçmiş de neden orada yazı yazdın? Düzenlediği şiir yarışmasında neden jüri üyesiydin!

“Solcu Müslümanlar Sağcı Hıristiyanlar” deyimi 1975 ler de Lübnan da söylenen bir sözdür. Ben o yazımda da senin gibileri değil de evrimleşmemiş benim gibi otladığı yerde kalıp gitmiş delikanlılığı bozulmamış, solcuların daha kültürlü, daha namuslu olduğunu anlatmaya çalıştım. Ama anlamak için seviye lazım!

Ben elhamdülillah Müslüman’ım. Bir paragraftan yarım cümle cımbızlanarak alınıp yazı yazılamaz. Bunu ancak senin gibiler yapar! Senin (Belki bir defa) sarhoş okuduğun K. Kerim’in mealini ben en az kırk defa okudum. K. Kerim ayetlerinin ve sahih hadislerin noktasını inkâr edenler veya nokta ekleyenler kâfirdir. İnanmıyorsan camiden çıkan herkese sor, Fatiha’nın manasını bir defa okumuşlar mı? Duydukları hep “Allah kul hakkından başka bütün günahları af eder” Böyle diyen bir ayet yok. K. Kerim’in ilk emri oku olduğu halde okuyan kaç Müslüman var? Eğer ayık iken meal okuduysan hatırladığın bir kaç ayeti halka söyle! Çoğunu hemen inkâr edeceklerdir!

Meselâ senin gazete sahibinde Bakara suresi ayet:102 deki hadiseyi söylediğim zaman inanmadığını söyledi. Bizzat ağzından Eğirdir Halk Bankasının önünde geçmiş yıllarda duydum yüzleştirecek seviyen varsa hazırım hodri meydan!

Senin, en yakınlarının ve gazete sahibinin aynı ayetteki hadiseden dolayı manevi hasta olduğunu istenen her yerde her zaman ispat ederim, sıkıysa hodri meydan! İspat etmeyen şerefsizdir, namussuzdur ve O. çoğudur!

Evet, tekrar diyorum, bu toplumun en cahilleri 90 ı ile yazar-şairler, öğretmenler ve imamlardır. Bugüne kadar horlanan köylü genelde cahil değildir. Seviyeli(!) olmadığın için benim yazdığımı eksik alıntı ile yazmışsın. Bunların içinde 10 da olsa kültürlü, seviyeli insanlar vardır. 2020 kitap fuarında senden huy kapan Zeki Çelik’ten başka haksız olduğu halde kavga eden, olay çıkaran kimse olmadı. Şahit istiyorsan isimler veririm.

Öğretmenlere gelince senden iyi örnek mi olur? Seksen yaşındaki sözde edebiyat öğretmeni gerçekte ebedi kış uykusunda yatan biri bu seviyeye düşüyorsa başka söze gerek yok ki?

İmamlara gelince 99 u K. Kerim’in mealini bir defa bile okumamışlardır! Ezan okuyup namaz kılmadan kaçan imamlar var. Evet, 1975 yılında ben senin gibilerin yüzünden inkârın kenarında idim. 1989 yılında Eğirdir İmam H. L. deki meslek dersi öğretmenlerinin de çoğu senin seviyende (!) öğretmenlerdi!

İmam H. L. şuurlu solcu öğretmenler o meslekçilerden daha çok çocuklara sahip çıkıyorlardı. Yani o solcuların seviyesi senin şimdiki seviyenden çok yüksekte idiler!

Evet, iki defa şahitlik için kendilerinden bizzat izin aldığım ve sonra maddi bedel karşılığı yalancı şahitlik yapan köyden iki kişinin kendilerine, ağabeylerine bu durumu yazı ile bildirdiğim halde yüzleşmeye çıkan olmadı! Eğer sen kendini şuurlu Müslüman sanıyorsan Hucurat suresi ayet 10 a göre gerekeni yap! Yapabilecek seviyen varsa ben hazırım! Yüzleşemeyen adi ve şerefsizdir!

Ben dürüst insanlara çamur atmadım. İddiasını ispat etmeyen O. çocuğudur. Ben hep seviyesizlerin seviyesini (Senin R. Yarmak da yazdığın gibi) yazdım. Ben hâlâ o Dursun Yeşil’im! Seviyen uygunsa hodri meydan! Neden 2006 yılında benim hakkımda yazdıklarını yaladın, yalanladın!

Evet, iddiasını ispat edemeyen o müdür sapıktı. Şimdi adres değiştirmiş! Sen şuurlu Müslüman’sın ya kafan ayık olduğunda git mezarına durumunu gör! Allah dilerse mezardaki durumu da ilmi yakin olan salih kullarına gösterebilir! Tekasür suresinde ayet var!

Benim “Hoca” dediklerim Bakara suresi ayet 102 deki o pis işleri yapanlardır. Onlar kâfir olmadan o işi yapamazlar. En az 10 defa hacıya giden Mustafa Bilir de o pis işi bana yapanlardandır! Ben onun hasta hanede refakatçisi kalıp b.. atmıştım. İnanmazsan sor kendine! Şayet yapmamış olsaydı yüzüne söylediğimde, anasına hakaret ettiğimde, internete yazdığımda tek kelime ile de olsa itiraz ederdi. Bugüne kadar tek karşı cevabı yok! Suçsuz ve seviyeli biri olsa yazılı ya da sözlü karşı cevap vermez miydi? Eğer bana yalan derse şahit olarak Oluklacıda ki o yaşlı ardıç ağaçları dürüst şahitlik yaparlar! “Sıkıysa Oku” kitabına onu da senide yazdım. Seviyeniz(!) varsa gerekeni yaparsınız.

Toplum içinde yalnız kalan senin gibi sarhoş namaz kılanlardır! Dördüncü ve beşinci kitaplarımda çıktı. Sıkıysa seviyen uygunsa oku! Elimde kitap çantası ile en az Eğirdir de beş yüzden fazla kitap satabilmek senin gibilerin işi de, harcıda değil! Senin esas derdin hazımsızlık! Mide koruyucu hap kullan, iyi gelir! Değilse mide kanseri olursun! Bir köylü çocuğu nasıl başarılı olur senin derdin o? Artık Eğirdir de köylü çocuğu diye tepeden baktıklarınız siz istemeseniz de yönetici! Allah’ın izniyle iki dönem daha kanacak inşallah!

Sende şahsiyet olsa o yazına aynı gün isim yazardın. Yazdığım cevap yazılara ve şiirlere cevap verirdin! Tankında gaz kaçağı olduğu için doğruları yazamıyorsun bay İlhan!

Neden 1986 yılında Eğirdir Lisesine gece camdan niçin girdiğini, nöbetçi hizmetliye nasıl yakalandığını, neden aynı günlerde istifa ettiğini yazda doğruyu senden öğrenelim sen seviyelisin ya! Sıkıysa yaz okuyalım. Belki duyduğumuz yalandır!

Senin gibi seviyelinin biri benimle ilgili Ağustos 2015 de şaibeli bir gizli film çevirdi. Anında ihbar geldi. Denileni yaptım ve 16.11.2015 günü beni ambulansla, polis eşliğinde gönderenin kendisinden daha fazla sağlıklı olduğumu, 100 sağlıklı olduğum raporu masasına çarpınca gördü (Gönderirken görmemişti, çünkü hamile idi) ve beni elinin tersi ile odasından kovdu. 75 Tl yolluğumu vermedi. Bundan sonraki makam önce 30.12.2015 gün ve 000/90 sayılı yazı ile doğru cevap verdi, ama bu şaibeli filmi ortaya çıkarmamdan korktukları için daha sonra bana usulsüz ödeme yaptılar!

Sağlığımla ilgili attığın iftiralar ancak sende vardır. Yani senin gaz tankının sızdırmazlık raporun yoktur. Benim 5 yıl önceden var. Şayet gaz tankına güveniyorsan haksız olan masrafları çekmek şartıyla beraber istediğin hasta hanede istediğin doktorlara muayene olalım. Benimki sıkıyor ya seninki! Hodri meydan!

Aldığın alıntılarda tam senin seviyendekilerin yapacağı bir durumdur! Sıkıysa paragrafı tam yazsaydın ya! Beni o yazılarımdan olayı evrimleşmeyen çok solcu arkadaşım tebrik etmişti!

O yazılarıma yer veren gazete sahibi yinede senin gazete sahibinden dürüsttür! 1997 yılında benim gazetemin merhum ilk sahibi M. Erben’e ne yaptığını yazmamı ister misin? Eğer seviyeli(!) biriyim diyebiliyorsan yani gaz tankında kaçağın yoksa onu da okuyucularına sen anlat! Belki bildiğimiz yalandır! Ama anlatamazsın, onu yazmak için delikanlı olmak gerekir. Oda ancak seviyesi yüksek olanlarda olur!

Yani kısacası daha önce sene bu gazete yorumunda yazdığım gibi aşağıdaki dörtlü olayı tam anlatıyor. Başka lafa gerek yok ben şükür hiç bir makamda kemer çözmedim ve çözmeyeceğimde! Çözmüş olsam zaten gün dolunca emekli olmazdım veya on üç yıldır iş arardım!

Şair Can Yücel’in dediği gibi piyasada çok O. çocuğu olduğu için küfürsüz yazı ve şiir yazamıyoruz. Köpeğe günde kaç taş yediğini sormuşlar. Oda “Sokak da ki kırık dölünün sayısına bağlı” demiş. İşte benim yazı ve şiirlerde aynen öğle! Çevremizdeki kırık döllerinden, seviyesizlerden kaynaklanmaktadır. Onlar efendi olsa bende yazmam. Tekrar ediyorum bugüne kadar yazdığım ve söylediğim sözlerin arkasındayım!

Seni 2006 yılında R. Yarmak ilk şiir kitabım da yazdıklarından dolayı yalancı çıkarmayacağım. Senin gibi seviyeli bir emekli edebiyat öğretmenine ayıp olur! Çünkü gerek yok, sen kendi seviyeni ortaya koyuyorsun zaten başka söze gerek yok, bu miller yüze bir şey demese de kimin ne(!) olduğunu çok iyi bilir!!!!

Aslında sen işin puşluğundasın

Akşam oldu sabah kuşluğundasın

Önüne gelenin duşluğundasın

Kılıksızın şimdi hali perişan

DursunYeşil 17.8.2020

 
Etiketler: BOR’LU, İLHAN, (!), SIKIYSA, OKUSUN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı