Yazı Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 13:43
 
ORTAK SORUNLAR
Aydın Alper TAŞKAN
egirdirses@hotmail.com
 
 

YENİMAHALLE-SEKİBAĞ VE MENDERES MAHALLELLERİN ORTAK SORUNLARI.

1990 yıllarda yazdığım YENİMAHALLE SAKİNLERİ BELEDİYEDEN İLGİ VE HİZMET BEKLİYOR

Başlıklı yazımın bir bölümünü  bugün yeniden yazmak , hatırlatmak gerektiğini düşünüyorum.Yenimahalle ; Sekibağ ve menderes mahallelerini de  eklediğinizde hizmet alanı olarak oldukça geniş bir mahalledir.

  1. Özellikle Yenimahallenin ve sekibağ mahallelerinin arsalarının sahiplerinin yıllardan beri bina vergisi vermesine rağmen  kat mülkiyeti alamamaları, binaların tapuda halen arsa olarak geçmesi geçmiş yıllar belediyelerinin hatalarıdır. Bu hatalar birçok müracaata rağmen düzeltilmemiş kat malikleri mağdur edilmiştir.
  2. Yenimahallenin ve sekibağ mahallesi ile menderes mahallesinin bir bölümünün (eski) alt yapısı resmen çökmüştür.
  3. Gerek Yenimahalle , gerek Menderes ve Sekibağ mahalleleri sosyal hizmetler açısından da unutulmuş mahallelerdir , asfaltlama , parke döşeme, iş yerleri geliştirme ve kazandırma , Pazar yeri , cafe  yeri gibi sayabileceğim basit etkinliklerdir.
  4. Yenimahalle ve Mehderes mahallelerin tam ortasında bulunan düğün salonu altı ile mezarlık karşısı atıl vaziyettedir buraların da değerlendirilerek bu mahalleliler ile Eğirdir halkının hizmetine açılması 

Belediye Başkanı Sayın Veli GÖK ve ekibinden bu güne kadar unutulan atıl bırakılan bu mahallelerin reoganizasyon çalışması ile hakettiği değere ulaştırılacağını umut ediyorum.

            Ben dilim döndüğünce bilgim dahilinde yazacağım, hizmeti getirmek ise Belediyemiz ve ekibinden. Saygılarımla.

 
Etiketler: ORTAK, SORUNLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı