Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 14:33
 
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, bölgesel işbirliği çalışmaları çerçevesinde, sanayi ve hizmet sektörü yönünden gelişmiş illerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile önde gelen sanayi tesisleri ziyaretleri kapsamında Eskişehir’e iş gezisi düzenlediler.
Gündem Haberi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ‘Isparta dışına çıkmadan Isparta’ya hizmet edilmez’ sloganı çerçevesinde yurt içi ve yurtdışı iş ve fuar  gezileri devam ediyor. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen öncülüğünde yeni dönem meclis üyeleriyle, Antalya, Burdur Afyon, Konya gibi illerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile önde gelen sanayi tesisleri ziyaretlerinin ardından geçtiğimiz hafta sonu da Eskişehir’e bir iş gezisi düzenlendi. Meclis Başkanı Osman Şahlan ile meclis üyelerinin hazır bulunduğu Eskişehir ziyaretinde, Eskişehir Ticaret Odası, Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ile şehrin önde gelen önemli sanayi tesisleri gezildi, ITSO’nun meclis üyesi işadamları Eskişehirli işadamları ile ikili görüşmeler yaparak görüş alışverişinde bulundu.

ITSO heyeti ilk ziyaretini Eskişehir Ticaret Odası’na yaptı. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, odada  kısa bir toplantı yapıldı.

            ITSO Başkanı Başdeğirmen, Eskişehirli işadamlarına, Isparta’nın ekonomisi başta olmak üzere sosyal, tarihi, turistik yönlerini anlattı.  Isparta’nın gelişmekte olan şehirler arasında yer aldığını belirten Başdeğirmen, “Eskişehir ve Isparta arasında ortak çalışmaların ilk adımlarını atmak için buradayız. Sanayileşme konusunda önemli adımlarımız var. Eskişehir’in sanayisi incelemek, Eskişehir’I tanımak ve en önemlisi ilimizi sizlere anlatmak için buradayız. Isparta olarak sanayileşme noktasında her türlü işbirliğine hazırız. Sizlerin bizlerden bizlerin de sizlerden öğreneceğimiz konular oldukça fazla. İşadamları olarak şehrimizin gelişmesi ve büyümesi, işbirliğimizin artması için bu tür gezilere önem veriyoruz ve sizlerde bizleri en iyi şekilde ağırladınız inşallah bu gezimizin ardından Eskişehir Isparta işbirliği adı altında ortak bir projeye imza atarız. “dedi.

Eskişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Güler, ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatarak, Eskişehir ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Güler, “Isparta Ticaret ve Sanayi Odamızı ilimizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Odalar ve Borsalar birliğine bağlı Odalar olarak bağlarımız oldukça kuvvetli ancak bu şekilde çeşitli sebeplerle gerçekleştirilen ziyaretler ile ikili ilişkilerin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Hem ilin tanıtımına destek oluyoruz hem de Odalarımızın yaptıkları iyi uygulamalar her iki taraf için örnek oluşturuyor ve büyük bir kazanç sağlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

            Ardından ITSO heyeti, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan  Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın da katılımı ile Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.  Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ile Meclis Başkanı Süha Özbay ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette ITSO Başkanı Başdeğirmen  Isparta’nın ekonomik yapısıyla ilgili bilgiler verdi. Isparta ihracatının son yıllarda oldukça artış gösterdiğini belirten Başdeğirmen, buna en güzel örneği ITSO’nun elma üzerine yaptığı Urge projesi sayesinde bu yıl yüzde 784 artış sağlanması olarak gösterdi. Isparta olarak 2023 ihracat hedefimiz 500 milyon dolar. Biz hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak adına  daha fazlasını yapmak istiyoruz.   Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin ilerlemesi ekonomik yönden yatırımlarının artması adına çalışmalarımız var. Eskişehir sanayileşme yönünde ilerlemiş durumda sanayinizi incelemek ve bazı konularda görüş edinmek üzere buraya geldik. Bizler yaşadığımız şehre en güzel nasıl faydalı oluruz nasıl ilimize ekonomik yönden katkı sağlarız amacındayız. Burada fabrika ziyaretlerimiz oldu, ekonomimize, istihdama ve ülkemizin ihracatına önemli katkılar sağladığınızı gördük. Bu yönüyle teşekkür ediyoruz.Bizlerde ilimizde farklı çalışmalar yaparak, daha fazla katkı sağlamanın peşindeyiz. “dedi.  

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş da Eskişehir sanayisi, ekonomisi hakkında bilgiler verdi,  Isparta ile işbirliği yapmak ve karışılıklı görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Ardından Sanayi Odası Başkanı Kesikbaş, ITSO heyetine kendisinin de yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Eskişehir ihracat şampiyonları arasında yer alan Lava Metal fabrikasını gezdirdi.

            Buradan Karcan Kesici Sanayi Şirketine giden ekibe Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ümit Gezer eşlik etti. İşadamı Gezer, Yüksek teknolojide ürünler üreten firmada ITSO meclis üyelerine  uluslar arası alanda başarılarına başarı katan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra Türkiye’nin en önemli giyim markalarından Eskişehir Merkezli Sarar Giyim Fabrikasına ziyarette bulunuldu. Fabrikanın üretim tesislerini gezen ITSO heyetine burada Sarar Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Emre Sarar ve şirketin Protokol Müdürü Alaattin Çoban eşlik etti.   

            

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: ITSO’dan, Eskişehir’e, iş, gezisi, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
ITSO’dan Eskişehir’e iş gezisi
Yorumlar
Haber Yazılımı