Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 12:15
 
BARIŞ PINARI HAREKATININ 4.GÜNÜ
BARIŞ PINARI HAREKATININ 4.GÜNÜ
Gündem Haberi
BARIŞ PINARI HAREKATININ 4.GÜNÜ

Ypg-Pkk'nın terörle elegeçirip oradaki Türk kökenli Türkmenleri göçe zorladığı ve onlardan boşalan ev ve arazilere Ypg-pkk'lıları yerleştirdiği köyler Mehmetçiğimiz tarafından birer birer alınıp terörden temizleniyor.

 

Barış Pınarı Harekatı’nda dördüncü gün

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu tarafından Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı 4'üncü gününe girdi. Şu ana kadar 415 teröristin etkisiz hale getirildiği harekât kapsamında Fırat´ın doğusundaki terör hedeflerinin uçaklar ve topçu birlikleri tarafından vurulmasına devam ediliyor. Askerler de karadan ilerleyişini sürdürüyor. Şimdiye kadar 14 köy teröristlerden temizlendi. SMO, kritik M4 karayoluna ulaştı. 

M4 Karayolu çok önemli zira bu yol Fıratın batısındaki terörist yuvası Menbiç'i besliyor. Menbiç'e giden Ana yol harekatın 4.günün de kesildi. Menbiç'e giriş çıkışlar bu karayolu ile sağlanıyor,yine bu larayolu ile Menbiç'e silah ve cephane taşınıyordu. Fırat Kalkanı,Zeytin Dalı harekatlarıyla Fırat nehrinin batısındaki terörden arındırılan Yeşil renkli bölgeye Menbiç,Tel Abyad,Resulayn'ı da dahil ederek ülkemizin güney sınırına çok yakın terör maşaları bertaraf edilecek. Son aldığımız bilgilere göre Amerikan birlikleri Kamışlı'da Ypg-Pkk'lılarla birlikte devriye gezmeye başlamışlar. Resulayn'dan öteye geçemezsiniz mesajı verilmek isteniyor. Bekleyip göreceğiz. Şiddetli çatışmaların yaşandığı Tel Abyad ve Resulayn'ın alınması çok önemli bu yerleşim yerleri Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize çok yakın sınır ilçelerinizdeki sivillerimizin can kaybının en büyük sebebi Tel Abyad,Resulayn dan atılan roket ve havanlar. Çatışmaların burada yoğunlaşmasının tek sebebi de Türk Silahlı Kuvvetlerimizin buraya öncelik vermesi. Tel Abyad,Resulayn Mehmetçiğimiz tarafından alınırsa batı da kalan Ayn el Arap,Menbiç kuşatma altına alınmış olacak. Terör odaklarıyla bağlantısı kesilen Ayn El Arap ve Menbiç'in alınıp,terörden arındırılması kolaylaşacak. Kamışlı ve ötesinine ABD'nin operasyon yapılmasına izin vermeyeceği konuşuluyor. Kamışlı'da ABD askerlerinin devriye gezmesi bunun işareti. Silahlı Kuvvetlerimizin,Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Kalplerimiz,ruhumuz,dualarımız sizinle.

EĞİRDİR SES

Kaynak: Editör:
Etiketler: BARIŞ, PINARI, HAREKATININ, 4.GÜNÜ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BARIŞ PINARI HAREKATININ 4.GÜNÜ
BARIŞ PINARI HAREKATININ 4.GÜNÜ
Yorumlar
Haber Yazılımı