Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 16:43
 
Bir Belediye Başkanından Başka Ne beklenir?
Bir Belediye Başkanından Başka Ne beklenir?
Gündem Haberi
Bir Belediye Başkanından Başka Ne beklenir?

Bir Belediye Başkanı bütün iyi şeyler her ne ise hepsinin birden kendisinde toplandığı kişi olarak çıkmalıdır kamuoyunun önüne. Çocuklarla oyun oynayan, yaşlılara merhamet eden, hastaları ziyaret eden, düğünde, dernekte, acıda, mutlulukta  sevecen, babacan. İşte bütün bu saydıklarımız Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’te.  Çok hassas, çok duygulu, halkının içinde istişareye önem  verip en hassas konuları tamda zamanında ve yerinde çözmek için var gücüyle çalışıyor.

2004 yılından bugüne kadar  takip ettiğim Başkan Veli GÖK o günlerde 2 dönem üst üste İl Genel Meclisi Üyeliği yaptığı sıralarda köy-kasaba, dağ- bayır demeden halkına ve memleketine nasıl hizmet edeceğinin çalışmalarını yaptı hep.  Bölgemize ve köylerimize gelen yatırımların ve hizmetlerin hep takipçisi ve gizli mimarı, kahramanı oldu.  Kendisinin  Eğirdir Belediye Başkanlığına  uzandığı zaman zarfında bugünlere hep çalışarak, çileyle, sabırla, özveriyle, ekip çalışmasını kendisine düstur edinerek geldi.

AK Parti İlçe Başkanlığı yaptığı dönemdede  görevinde Teşkilatını, Kadın Kollarını, Gençlik Kollarını ve ekibini hep üst planda tuttu. Teşkilatlanmayı  ve ekip çalışmasını istişareyi  fazlalaştırarak memleketine, halkına nasıl hizmet getirebilirim sorularının yanıtlarını bularak hep başarıya ulaştı.

1 Nisan’dan sonra Eğirdir’e yeni bir soluk geldi. Eğirdir Belediyesi İktidarla buluşmanın sevincini yaşarken, kısa sürede yollar asfaltlandı, otopark ücretleri kaldırıldı, vatandaşın ayağına gidilerek onların istekleri değerlendirildi. Yıllarca su paralarından ve hizmet alamamaktan şikayetçi olan Eğirdir halkıda sandıkta gereğini fazlasıyla yaparak istediği, özlediği hizmetlere ve Belediye yönetimine  kavuştu.                                                       

Daha dün Eğirdir sokaklarında esnaf ziyareti yapan, vatandaşları selamlayan Başkan Veli GÖK’e vatandaşlar ‘Bugüne kadar bir belediye başkanı yanımıza gelip, dolaşarak bayramımızı kutlamadı, Belediye Başkanı dediğin işte böyle olur’ diyerek teşekkür ediyorlar.

Veli Başkanla bilikte Eğirdir’de bir çok tabu yıkıldı. Particilik, kişisel çıkar işleri, allem kullem işler tarihin çöplüğüne defedildi. Başkan Veli GÖK’ü daha düne kadar tanımayanlar Başkan olduktan sonra O’nu ve felsefesini yavaş yavaş anlamaya başladı. Başkan Veli GÖK kişilerle uğraşmaz, şahsi meselelerle hiç uğraşmaz. Onun tek derdi Eğirdir’de yaşayan 17.500 kişinin mutlu olmasıdır, Onun tek derdi memleketine Eğirdir’e hizmet etmek ve hak ettiği yere gelmesine vesile olmaktır.

Kirli siyaset yaparak selam vermiyor, köylü gibi hak etmediği dedikodulara maruz kalmasına rağmen tek bir gün olsun hiç kimseyle polamiğe girmedi, seçim sürecinde bile kendisini karalayan, alaşağı etmeye çalışanlara karşı samimiyetini ve tevazusunu yitirmedi. Çünkü gönlünde ve kalbinde kötülük nedir yoktur. Her miting alanına gittiğinde vefat eden ve şu anda hayatta olan Belediye Başkanlarının isimlerini teker teker sayarak onlara teşekkür ederek konuşmalarına başladı.  Eğirdir’in eski Belediye Başkanı Osman Nuri ÖZMERAL’in 5 yıldır Belediyeye  asılmayan makam girişinde bulunan Belediye Başkanları portresinede ÖZMERAL’in resminin asılması talimatı vererek yine gönüllerde, yüreklerde takdirlerin en iyisine layık olduğunu ispatladı.

Yıllarca Eğirdir’e hizmet veren ve bundan sonra daha fazla hizmet vermesi beklenen Proje Adamı Başkan Veli GÖK’ten Bir Belediye Başkanından Başka Ne Beklenebilir ki?

Başkan Veli GÖK işçisinin ve memurunun çalışmasını ister. Hizmetlerin aksamamasını ister, ne işçiyle uğraşır nede kin güder.  Şimdi Eğirdir halkında beklenti yüksek, şunu tekrar ifade etmekte fayda var. Belediye Başkanı Veli GÖK’ün elinde sihirli değnek yok. Beklentilerimizi ve isteklerimizi Başkanı sıkmadan, ona yolaçarak, destek çıkarak  sabrederek beklemek zorundayız. Ama şunada inanınki Başkan Veli GÖK elindeki kaynakları ve yukarıdan gelecek proje ve hizmet desteklerini en iyi şekilde değerlendirecek ve kullanacak bilgi, deneyim ve tecrübeye sahiptir. Başkan Veli GÖK’ün bir günde yanına ne kadar ziyaretçinin geldiğini ve gelen istek ve taleplerin çoğunluğunun iş ve istihdamla ilgili olduğunu biliyormusunuz? Mevcut şartlarda Eğirdir Belediyesinde görev yapan işçi sayısınında afaki olarak yüksek sayıda olmasıda hesaba katıldığında elinin ve kolunun bağlı olduğunuda halkımız iyi değerlendirmelidir.  Onun gönlü razı değil inanınki, halkının işsizlik çekmesine. O gece – gündüz bunuda düşünüyor. Fakat zamana ihtiyaç var, mekana ihtiyaç var. Gün gelecek ve Eğirdir’de inanınki açacağı istihdam sahaları ilede işsizlerimiz ekmeğine, işine kavuşacaktır, sabretmeliyiz.

Kim ne derse desin, Eğirdir’de Veli GÖK Başkanla siyaset kokan Belediyecilik anlayışı tarihe karışmıştır. Uyguladığı çalışmalarla ve hangi partiye, hangi dünya görüşüne sahip olursa olsun hiçbir vatandaşını ve esnafını ayırt etmeyen bütünleştiren, kaynaştıran ve onure eden bir Belediye Başkanına kavuştu artık Eğirdir’imiz. Beklenen, özlenen ve mutlu yarınlara ulaşacak cennet İlçemiz EĞİRDİR’i  Veli GÖK her alanda uçuracaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sevgilerimle.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Bir, Belediye, Başkanından, Başka, Ne, beklenir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı