Haber Detayı
16 Aralık 2013 - Pazartesi 20:30
 
ÇEVRE BAKANLIĞINDAN 3. HİBE
2. ÇÖP ARABASI GELİYOR, TIRLA BERABER 3 OLDU
Gündem Haberi
ÇEVRE BAKANLIĞINDAN 3. HİBE

EĞİRDİR BELEDİYESİ’NDE YENİ BİR ÇÖP ARACI DAHA GELİYOR

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’NIN HİBE OLARAK VERDİĞİ YENİ ÇÖP ARACI YAKINDA EĞİRDİR’DE OLACAK

 Dünya Çevre Günü münasebetiyle 2012’de “En Temiz Kent” kategorisinde Isparta birincisi Türkiye ikincisi olan Eğirdir Belediyesi’ne 175 bin liralık tırdan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni bir çöp aracı daha gönderiyor.

             Eğirdir Belediyesi’nin araç parkı gittikçe zenginleşiyor. Çeşitli iş makineleri, Mercedes damperli kamyonların alınmasından sonra yakında 28 metre hidrolik merdivene sahip son model itfaiye aracına ilave Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe olarak ISUZU NPR 8 şasi üzerine monteli 6+1 m3 kapasiteli hidrolik sıkıştırmalı çöp aracının Eğirdir’e geleceği Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral tarafından açıklandı.

             Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Vazifeye başladıktan sonra o günkü adı Çevre ve Orman Bakanlığı olan Bakanlığımız tarafından Konya’da yapılan tören sonrasında anahtarını alıp Hyundai marka yeni çöp aracımızı Eğirdir’imize kazandırmıştık. Şimdi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ISUZU NPR 8 şasi üzerine monteli 6+1 m3 kapasiteli hidrolik sıkıştırmalı çöp aracını hibe olarak Belediyemize verdi. İşlemlerini aylar öncesi tamamladığımız yeni çöp aracını Allah nasip ederse çok yakında Eğirdir’imize getireceğiz. Eğirdir’imizi düşünenlere, emeği geçenlere, saygıdeğer Başbakanımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: 2, ÇÖP, ARABASI, GELİYOR, TIRLA, BERABER, 3, OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı