Haber Detayı
26 Kasım 2013 - Salı 16:18
 
CHP ADAYI ADEM KAYAN KÖRFEZ'DE
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ADEM KAYAN KÖRFEZ DERSHANESİNİ ZİYARET ETTİ ÖZGÜRLÜKLER YASAKLARLA KISITLANAMAZ
Eğitim Haberi
CHP ADAYI ADEM KAYAN KÖRFEZ'DE

CHP Belediye Başkan adayı Adem KAYAN Körfez Dershanesi Müdürü Hamza Şen’i makamında ziyaret etti.

Bu çağda dershane kapatmanın mantıksal hiçbir gerekçesinin olmadığını belirten KAYAN, Özgürlüklerin yasaklarla kısıtlanamayacağını söyledi.

KAYAN, “Bizler, ‘bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüne inanmış kişiler olarak bu duruma hiçbir anlam verememekteyiz. Ayrımcılığın her türlüsü yanlıştır. Devletin okulu veya özel okul, dershane veya etüt merkezi fark etmez hepsi eğitime destek kuruluşlarıdır. Bunların desteklenmesi gerekmektedir.” dedi.

Buraya siyasi düşünceyi yaymak için gelmediklerini anlatan KAYAN, “Samimi manada her insana ve duruma eşit bakarak hareket ediyoruz. Dershanelerin kapatılmasını desteklemiyoruz. Dershanelerin kapatılmasının siyasi ve hizmet boyutu var. Hizmet boyutu açısından bizim çocukların cehaletini yenme konusunda yardımcı oluyor. Sahibi ve adı ne olursa olsun bu hizmetleri destekliyoruz. Milli eğitim okullarının karşısında değiliz. Bilakis onların da yanındayız ve onları da destekliyoruz. Devlet okulu özel ya da dershane olarak onun bunun okulu diye ayırım yapamayız. Hepsine eşit yaklaşmalıyız.”dedi.

Bunu bir örnekle açıklayan KAYAN; ameliyat olması gereken ağır bir hastayı özel hastanede tedavi olmak istemesine rağmen biz zorla devlet hastanesinde tedavi olacaksın diyoruz. Şuan ki hükümetin dershane meselesine yaklaşımı ne yazık ki budur. Dershaneler kapatılacaksa kurs veren Halk Eğitim Merkezleri’nin de kapatılması gerektiğini söyledi.

Burada var olan hakkı yok etmek gibi bir girişim olduğunu vurgulayan KAYAN, “İçinde cevher olan fakat imkanı olmayan bir öğrencinin bu cevherini ortaya çıkaracak kurumları kapatmak bu öğrencilerin atıl kalmasına neden olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Nezaket ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkan Adayı KAYAN’a teşekkür eden Dershane Müdürü Hamza ŞEN, Dershanelerin eğitimin bir parçası olduğunu belirtti.

Amerika gibi gelişmiş ülkelerde bile dershanelerin olduğunu söyleyen Hamza ŞEN, Bu gelişmiş ülkelerde eğitim özgürlüğü kısıtlanmazken bizim ülkemizde böyle bir kısıtlamanın anlamsız olduğunu belirtti.  

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: CHP, BELEDİYE, BAŞKAN, ADAYI, ADEM, KAYAN, KÖRFEZ, DERSHANESİNİ, ZİYARET, ETTİ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP ADAYI ADEM KAYAN KÖRFEZ'DE
CHP ADAYI ADEM KAYAN KÖRFEZ'DE
Yorumlar
Haber Yazılımı