Haber Detayı
05 Aralık 2013 - Perşembe 14:50
 
HEM BELEDİYE KAZANDI HEM DE KOOPERATİF
HEM BELEDİYE KAZANDI HEM DE KOOPERATİF KAZANDI YILLARDIR BELEDİYENİN İŞGAL ETTİĞİ ARSALARINA KAVUŞAN AĞILKÖYLÜLERİN YAPTIRTTIĞI İNŞAATLAR HIZLA YÜKSELİYOR
Gündem Haberi
HEM BELEDİYE KAZANDI HEM DE KOOPERATİF

Eğirdir Pınarpazarı Eski Hayvan Pazarı’nda yükselen 132 daireli, Kaloriferli, Asansörlü binalar için, kooperatif yöneticileri kredi çıkardı.

Kooperatif Başkanı Selahattin Doğan ve kooperatif yöneticilerinden Hasan Hüseyin Dinçer ve Muhammed Yörük yaptıkları binaların arsasının Belediye tarafından boşaltılmasında ve haklarının geri verilmesinde, kredi imkânının sağlanmasında, inşaat ruhsatının verilmesinde büyük emekleri bulunan Başkan Özmeral’e teşekkür ettiler.

Eğirdir Pınarpazarı Eski Hayvan Pazarı’nda mülkiyeti Karpuzboğazı Konut Yapı Kooperatifi’ne ait arsa üzerinde 132 dairelik binalar yükselmeye devam ediyor. Her bir daire 132 metrekare olacak. Altışar katlı 11 bloktan teşekkül edecek yeni binalar, asansörlü ve kaloriferli olacak.

Kooperatif Başkanı Doğan “Biz bu günleri dört gözle bekliyorduk. Sabrettik ve ruhsatlarımızı Başkanımızın elinden aldık. İnşaallah inşaatlarımızı en erken şekilde bitireceğiz. Yıllardır bir türlü halledilemeyen problemi Başkanım siz çözdünüz. Çok samimi davrandınız Allah sizlerden razı olsun. Kooperatif ortaklarımız da çalışmalardan çok memnunlar.” diyerek sevincini paylaştı.

Kooperatif yöneticilerinden Hasan Hüseyin Dinçer, “Başkanım sizden önce biz Belediyeye haklarımızı alabilmek için gelip gittik. Çok geri döndük, geri çevrildik. Allah sizden razı olsun. Bize sahip çıktınız. Hakkımız olanı istedik. Siz de hak veren oldunuz” dedi.

Kooperatif yöneticilerinden Muhammed Yörük, “Başkanım Allah senden razı olsun. Sizi bütün ortaklarımız takdir ediyor. Size çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Belediye her zaman hak veren olmalıdır. Hak yiyen değil” diyen Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, ziyaretlerinden dolayı kooperatif Başkanı Selahattin Doğan ile kooperatif yöneticilerinden Muhammed Yörük ve Hasan Hüseyin Dinçer’e teşekkür etti.

Başkan Özmeral, “Pınarpazarı mevkiînde pürüzsüz, numune olacak kooperatif binalarının yükseldiğini belirterek “Bu kooperatifin ne tapularında, nede yapılarında gelecek için tereddütler olmayacak. Bir iş doğru, samimi olarak başlıyorsa, yani temeli sağlam atılıyorsa neticesi de iyi olur. Ağılköy’lü kardeşlerimizin bir araya gelip kurdukları Karpuzboğazı Konut Yapı Kooperatifi düzgün faaliyet gösteren bir kooperatif olarak adım attı ve şu anda bina inşaatlarının hızla yükseldiğini görüyoruz. Tapusu ve projeleri vardır ve tasdiklidir. Jeolojik raporu vardır. Ayrıca yapı denetiminin gözetimindedir. İnşaat ruhsatları vardır. Kooperatif Başkan ve üyelerini tebrik ediyorum. Belediye olarak gerekli altyapı hizmetleri tereddütsüz yerine getirilecektir. Kooperatifin idareci ve ortakları kadar şahsımın da çok sevindiği bilinmelidir. İnsanlarımızın nerede olursa olsun güzel, rahat binalarda oturmalarından mutluluk duyuyorum. Bu tür teşebbüslerde bulunacak olanlara Belediyemizin her türlü kolaylığı sağlayacağı ve yardımcı olacağı bilinmelidir. Kooperatif idareci ve ortaklarının Belediyemiz ile kurdukları karşılıklı anlayışa dayalı münasebetler neticesinde Belediyemiz, para ödemeden tapulu arsa kazandı. Daha önceleri Hayvan Pazarı yeri olarak kullanılan Kooperatife ait arsanın üçte ikisine binalar yapılıyor. Üçte biri de Belediye’nin tapulu Hayvan Pazarı yeri olarak kullanılıyor. Yıllardır işgalci durumunda bulunan Belediyemizin bedel ödemeden tapuya kavuşması ve asıl arazi sahibi Karpuzboğazı Kooperatifi’nin de çok katlı 132 dairelik binalarını yapmaya başlamaları büyük bir sıkıntıyı gidermiştir. Binalar yükseldikçe kooperatif ortaklık hisselerinin gittikçe kıymetlendiği görülüyor. Yapılan işlemlerden dolayı yıllardır sürüncemede bulunan yerden hem Belediye kazandı, hem de kooperatif kazandı. Bütün çalışmalarımızda, problem çıkarıcı değil hep problem çözücü olduk ve olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: HEM, BELEDİYE, KAZANDI, HEM, DE, KOOPERATİF, KAZANDI, YILLARDIR, BELEDİYENİN,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HEM BELEDİYE KAZANDI HEM DE KOOPERATİF
Yorumlar
Haber Yazılımı