Haber Detayı
01 Kasım 2013 - Cuma 13:40
 
KEREVİT AV YASAĞI BAŞLADI
KEREVİT AV YASAĞI BAŞLADI
Ekonomi Haberi
KEREVİT AV YASAĞI BAŞLADI

 

 

Eğirdir İlçe Tarım Müdürü Uğur TURGUT yayınladığı basın duyurusunda Kerevit yasağının 1 Kasım 2013 tarihinde başladığını duyurdu. TURGUT yaptığı açıklamada;       

‘18.08.2012 Tarih ve 28388 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğin 41. Maddesine göre “Bütün iç sularda 1 Kasım - 30 Haziran tarihleri arasında kerevitlerin avlanması, nakli, pazarlanması, ihracatı ve işlenmesi yasaktır.” Aynı Tebliğ’in 45/12-a Maddesi gereği “Avlanma yasağı süresince istihsali yasaklanan su ürünlerinin her ne suretle olursa olsun satışı, nakli ve imalatta kullanılması yasaktır.”

Eğirdir Gölümüzdeki su ürünleri türlerinin korunması ve dönem sonunda avcılığın başlamasıyla daha verimli bir avcılık yapılabilmesi için getirilen bu yasaklar, geleceğimiz çocuklarımıza iyi bir miras bırakmak için çok önem arz etmekte olup, Eğirdir Gölünde Kerevit av yasağının 1 Kasım itibariyle başlamasından dolayı tüm avcılarımızın yasağa uymaları gerekmektedir. Yasağa uymayanlar hakkında 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu gereğince yasal işlem yapılacaktır.

Tüm balıkçılarımızın yasalara uymalarını ve bol kazançlı bir avlanma sezonu geçirmelerini diliyorum’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: KEREVİT, AV, YASAĞI, BAŞLADI
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı