Haber Detayı
18 Kasım 2013 - Pazartesi 18:04
 
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK İLÇE MECLİS BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
Eğitim Haberi
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclis Uygulamaları çerçevesinde Eğirdir’de bulunan okullar arasında İlçe Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleşti.

Dündarbey Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 18/11/2013 Günü saat 13.30’da başlayan seçimlere toplam 5 Aday katıldı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Yılmaz Cem DİNÇER, Dündar Bey Anadolu Lisesi Mehmet ÇELİK, Pr. Dr. Turan YAZGAN Anadolu Lisesi Mehmet ŞAHİN, Nafiz Yürekli Otelcilik ve Tur. Meslek Lisesi Emre TEMİR, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Beyza SAĞLAM ile seçimlere katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla BOZHÖYÜK’ün başkanlığında ve seçim komisyonu üyelerinin kontrolünde gerçekleşen seçimlerde Dündarbey Anadolu Lisesi Okul Başkanı Mehmet ÇELİK toplam kullanılan 25 oyun 18’ini alarak rakiplerine karşı ezici bir üstünlük sağlayarak İlçe Meclis Başkanlığına seçildi.

Diğer Adaylardan Pr. Dr. Turan YAZGAN Anadolu Lisesi Okul Başkanı Mehmet ŞAHİN 3, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Başkanı Beyza SAĞLAM 2, Nafiz Yürekli Otelcilik ve Tur. Meslek Lisesi Okul Başkanı Emre TEMİR 1, Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Başkanı Yılmaz Cem DİNÇER’de 1 oy yani kendi oylarını aldılar.

Oldukça neşeli ve  Demokrasi’nin tam anlamıyla işlediği seçimlerde iddalı olan ve günlerdir bu seçimlere çalışan Dündar Bey Anadolu Lisesi Okul Başkanı aynı zamanda Gazetemizin Fahri Asistan Muhabiri Mehmet ÇELİK rakiplerine karşı ezici bir üstünlük sağlayarak toplam kullanılan 25 oyun 18’ini alarak İlçe Meclis Başkanlığı görevini kazandı ve İlçemizi İl Bazında temsil edecek. İlçe Meclis Başkanlığını kazanan Mehmet ÇELİK ve diğer Meclis arkadaşları bugün saat 14.00’de İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz BOZTOPRAK’ı makamında ziyaret edecekler.

İlçe Meclis Başkanlığına seçilen Mehmet ÇELİK yaptığı konuşmada; ‘Sayın Öğretmenlerim Değerli Arkadaşlarım hepiniz Hoş geldiniz! Öncelikle kendimi sizlere tanıtmak istiyorum. Adım Mehmet Soyadım ÇELİK Dündar Bey Anadolu Lisesi yani bu okulun öğrencisiyim. 12.sınıfım. Okul dışında’ da aktif bir şekilde çalışıyorum. Voleybol ve Hakemliğin dışında Eğirdir Ses ve Hür Haber Gazetelerinde fahri olarak asistan gazetecilik yapıyorum. Ve Eğirdir İlçe Meclis Başkanlığına aday olmuş bulunmaktayım. Bu görevin ne kadar önemli olduğunu hepimiz bilincindeyiz. Bizim öncelikli hedefimiz okul içi demokrasi bilincini kazanıp, bu fikri tüm yurtta canlı tutmak olmalıdır ve olacaktır. Sizlerin sorunlarını dinleyip çözüme ulaştırmak 1. hedefim olacaktır. Benim uygulamayı düşündüğüm projelere ve sizlerin uygulamayı düşündüğü projelere yine sizlerle konuşarak işbirlik kazandırmak istiyorum. Farklı düşüncelerle kazanacağımız çok şeyler olacaktır. Böylece temsilcilik görevimizin en büyük ilkelerini gerçekleştirmiş olacağız. Bu ilkelerimiz, EŞİTLİK ve DAYANIŞMADIR. İlçe Meclis Başkanlığını bana uygun gördüğünüz taktirde gerçekleştirmek istediğim bir hedefi uygulayacağım. Tüm okul başkanlarımız yani sizlerle Eğirdir Belediyemizin’de desteğini alarak Türkiye Büyük Millet Meclisine gitmeyi planlıyorum. Hep beraber o ortamı teneffüs etmek istiyorum. Sevgili arkadaşlarım Eğirdir ilçe meclis başkanı olduğum taktirde İl başkanlığı içinde elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Tüm bu çalışmalarımı yürütürken ön yargı ve ayrımcılıktan uzak bir görüş içinde olacağımı belirtirim. Sizlerden istediğim, kişisel sorumluluğumun farkına vararak, benim üstlenmek istediğim bu onurlu görevde bana destek olmanızdır. Yürüteceğim çalışmalar sadece benim değil, sizin değil HEPİMİZİN olacaktır. İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı olarak sizleri layıkıyla temsil edeceğimi tekrar belirtir, hepinize teşekkür eder ve Saygılar sunarım.’ Dedi.

Seçimler sonrasında teşekkür konuşması yapan Mehmet ÇELİK kendisine oy veren vermeyen bütün arkadaşlarına ve  seçimlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kemal ERBEN/EĞİRDİR

 

Kaynak: Editör: Kemal ERBEN
Etiketler: MEHMET, ÇELİK, İLÇE, MECLİS, BAŞKANLIĞINA, SEÇİLDİ
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
MEHMET ÇELİK MECLİS BAŞKANI
Yorumlar
Haber Yazılımı