Haber Detayı
23 Aralık 2013 - Pazartesi 12:48
 
ÖZMERAL'İN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ Mİ?
İŞTE ADAYLARIN TAM LİSTESİ
Siyaset Haberi
ÖZMERAL'İN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ Mİ?

İl merkezinde İl Başkanı Nuri Uzaktaş'ı aday gösteren AK Parti, ilçe ve beldelere ilişkin hazırlıklarını neredeyse tamamladı.

 

AK Parti'de İl Başkanı Nuri Uzaktaş'ın belediye başkan adayı olarak ilan edilmesinden sonra gözler ilçe ve beldelere yöneldi. İlçe ve belde belediye başkan adaylarının da ocak ayı başında ilan edilmesi bekleniyor. AK Parti'de ilçe belediye başkan adayları Genel Merkez, belde belediye başkan adayları ise İl Teşkilatı tarafından belirlenecek. Miletvekillerinin ve teşkilatın görüşü doğrultusunda Genel Merkez tarafından belirlenecek ilçe adaylarının ocak ayı içinde toplu bir törenle ilan edilmesi bekleniyor.

         İlçe belediye başkan adayları ilan edilmese de kulislerden sızan bilgilere göre aday listesi neredeyse hazır. AK Parti teşkilatı ve milletvekillerinin bu dönem 2009 yerel seçimlerinde yapılan aday belirleme hatalarını düzeltme ve dolayısıyla iade-i itibar yapma yönünde olduğu öğrenildi.

         AK Parti kulislerinden gelen bilgilere göre, Atabey'de 8 aday adayı olmasına rağmen sürpriz bir isim aday olarak ilan edilecek. 2009 yerel seçimlerinde aday olmayarak kenara çekilen Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy'un 2014 seçimleri için aday gösterileceği öğrenildi. Başkan adaylığına sıçak baklayan Tevfik Atasoy'un ikna edildiği ve aday olmayı kabul ettiği edinilen bilgiler arasında. AK Parti'de Aksu ve Gelendost'ta da iade-i itabara hazırlanıyor. 2009 yerel seçimlerine aday gösterilmeyerek saf dışı bırakılan Mehmet Sezgin Gelendost, Adnan Demir'in de Aksu belediye başkan adayı olacağı belirtiliyor. AK Parti, 2009 yerel seçimlerinde bu 2 ilçede de seçimi kaybetmişti.

         AK Parti'nin koltuğu MHP'ye kaptırdığı Gönen'de İlçe Başkanı emekli Tapucu Ahmet Doğan'ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Güneykent Kasabası'nda ise başarılı başkan Fahrettin Gözgün ile yola devam edilecek   Çok sayıda aday adayının bulunduğu Eğirdir'de ise AK Parti'nin seçime mevcut Başkan Osman Nuri Özmeral'le girmesine kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti'nin Özmeral'i aday göstermesi durumunda eski Belediye Başkanı Ömer Şengöl'ün DP'nin adayı olacağı şimdiden kesin gibi. İlçede MHP'nin adayı ise dün belli oldu. MYO Öğretim Görevlisi Ertuğrul Bayer, MHP'nin Eğirdir Belediye Başkan Adayı oldu    AK Parti'nin bu zamana kadar hiç belediye başkanlığı kazanamadığı Keçiborlu'da İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Parlak'ın aday göstereceği öğrenildi. Uluborlu'da ise mevcut Başkan Mehmet Uğur Üniverdi rakipsiz belediye başkan adayı. Yine AK Parti'nin hiç seçim kazanamadığı Senirkent'te adayın İlçe Başkanı Erol Durmuş'un olacağı iddia ediliyor. Büyük Kabaca Kasabası'nda ise mevcut Başkan Ali İhsan Temurçin'le devam edileceği öğrenildi.

         Milletvekili Bilgiç'in memleketi Şarkikaraağaç'ta başarılı Çiçekpınar Belediye Başkanı Bayram Aydemir'in adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Yalvaç'ta ise ya Murat Sarıoğlu ya da Adnan Gemici aday gösterilecek. Sütçüler'de mevcut Başkan Hüseyin Müftüoğlu ile yola devam edilecek Yenişarbademli'de ise İlçe Başkanı Yaşar Gencer'ın aday gösterileceği öğrenildi.

 

 İşte kulislerden sızan AK Parti adayları

 

Aksu: Adnan Demir (Eski Başkan)

Gönen: Ahmet Doğan (İlçe Başkanı)

Güneykent: Fahrettin Gözgün (Mevcut Başkan)

Atabey: Tevfik Atasoy (Eski Başkan)

Eğirdir: Osman Nuri Özmeral (Mevcut Başkan)

Gelendost: Mehmet Sezgin (Eski Başkan)

Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak (İl Genel Meclisi Üyesi)

Uluborlu: Mehmet Uğur Ünverdi (Mevcut Başkan)

Senirkent: Erol Durmuş (İlçe Başkanı)

Büyük Kabaca: Ali İhsan Temurçin (Mevcut Başkan)

Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir (Çiçekpınar Belediye Başkanı)

Çarıksaraylar: Özcan Turhan (Mevcut Başkan)

Yalvaç: Adnan Gemici ya da Murat Sarıoğlu

Sütçüler: Hüseyin Müftüoğlu (Mevcut Başkan)

Yenişarbademli: Yaşar Gencer (İlçe Başkanı)

KAYNAK : BOMBA32

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: İŞTE, ADAYLARIN, TAM, LİSTESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı