Yazı Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:17
 
EĞİRDİR BELEDİYESİ YILLIK FAALİYET ÇİZELGESİ DİYOR Kİ;
Ahmet ÖZGÜNEŞLİ
egirdirses@hotmail.com
 
 
#3Mayıs2021
 
Belediyenin hazırladığı mali tablo verilerine göre, cari hesaplar dengesi Belediyenin devralındığı günden çok çok daha iyi olmasına rağmen; Belediye Gelirlerinin Belediyenin sabit giderlerini ancak karşıladığı görülmektedir.
 
Belediyenin yeni atılımlara yönelmesi için öz kaynaklarının bilançonun ''pasif alanından aktif alanına transfer edilmesi'' zaruret olarak ayrıca değerlendirilmektedir.
 
Bunun anlamı, ÖRNEK VERMEK gerekirse; EĞİRDİR MAVİGÖL OTEL gibi mali değeri yüksek bir öz kaynağın atıl olarak kalmaması ve aktive edilmiş sermaye olarak, yarım kalmış enkaz yapıların, UCUBE OLARAK BIRAKILMIŞ SİRKECİ DÜKKANLARI gibi yapılarında bir an önce tamamlanarak, EĞİRDİR EKONOMİSİNE kazandırılması gerektiği bilinmektedir.
 
*
Herkes tarafından bilinen BELEDİYE ŞİRKETİ İŞÇİ FAZLALILIĞI sorunu ÇÖZÜM  ise; üreten ve hizmet sektöründe yer alan bir yapıya dönüştürülmesi ve sağlanacak istihdam ile YENİ İŞ SAHALARI (MANTARHANE, SİRKE ÜRETİM TESİSLERİ:...) ile İŞÇİ İSTİHDAMI hem Belediye, hem de özelleştirme ile yapılacak TURİZM sektöründeki MAVİGÖL OTEL gibi yerlerin istihdamı arttıracağı aşikardır.
 
Belediye Şirketi GÖLBELDE'nin yeni iş alanlarına atılım için önünde engel olan SGK borçları yeniden yapılandırılmış, ANCAK iş sahalarına yönelebilmesi için geçmişten kalan bir kaç mali problemin de ortadan kaldırılması ile MEVCUT İŞ GÜCÜNÜ gelir getirici alanlara sevkinin sağlanması 2 YILLIK icraatı görülen faaliyet takviminde ''aşılamayan sorun olarak kaldığı'' görülmektedir.
 
Başkan Veli GÖK ve Ekibinin 3.HİZMET YILINDA bu engelleri de aşacağı, PANDEMİ sürecinde bile ÇALIŞANLARINI sıkıntıya düşürmeyen BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ve ÇÖZÜM ODAKLI sorun sahalarının önceden tespiti ve sorunların aşılması ile ÖZELLİKLE İŞÇİ ALACAKLARI sorunu, ZOR PANDEMİ GÜNLERİNDE BİLE aşılmış, BAYRAM ÖNCESİ yine İŞÇİ ALACAKLARININ tamamen ödenmesi planlaması yapılmaktadır. 
 
2 AYLIK İŞÇİ ALACAĞI biriktiği, alınan duyumlar arasındadır. 
 
*
NE BORÇ YÜKÜYMÜŞ, NE ENKAZMIŞ denilecek kadar derin olan Belediyenin içi boşaltılmış halini gördükçe, herkesi ilgilendiren bir konu olması hasebiyle tek tek aşılan sıkıntıları duydukça, yaşayan birey olarak üzülmemek elde değil.
 
Tamam Başkan Veli GÖk ve Ekibi tüm bu tablonun olacağını bilerek yönetime talip oldu diyenlere; söyleyecek tek bir şey var. 
 
İÇME SUYUNA yapılmayan zam ile iki yıllık hizmet sürecinde yaklaşık 15 MİLYON TL. gelir almayan Veli GÖK ve EKİBİ, eskiciler gibi suya indirim yapmamış olsaydı, İKİ YILLIK süreçte borç yükünün ne kadar azalacağını düşünmemiz gerekmez mi?...
 
BELEDİYE BAŞKANLIĞI zaruri hal olarak, MAVİGÖL OTEL gibi pasif durumdaki yerlerin kaynaklarını aktif olarak kullanabileceği şekilde; gerekirse İPOTEKLİ değil ise; İPOTEK ETME yöntemi ile borçlanma ile KAYNAK SAĞLAMA yoluna gidebilir, veya İÇME SUYU GELİRLERİ tekrar değerlendirmeye tabi tutulabilir. 
 
Diğer Gelir Sahaları ise; bu zor günlerde zaten iş yapamayan başta esnafımıza ve diğer KOBİ destekli çalışan üreticilerimize ağır geleceğinden, en kolay nakdi gelir en çok giderin olduğu kaynak gelirlerinin arttırması ile olacağından İÇME SUYUNA yapılacak zam için, tepki geleceğini zannetmiyoruz. 
 
En azından artık gelirlerin TOP GİBİ oynanacak belediye gelirleri olmadığını biliyoruz.
 
*
MALİ MÜŞAVİR olan; dürüst, çalışkan, kendinden çok yol arkadaşlarını ve çalışanlarını düşünen, hizmet ettiği halkının refahını, mutluluğunu düşünen, bu yolda üretilen PROJELER ile başarılı uygulamalara İKİ YILLIK HİZMET SÜRESİ içinde İMZA ATAN, başta Belediye Başkanımız Veli GÖK'e ve onunla birlikte elini taşın altına koyan EKİBİNE güvendiğimizi ifade etmek istedik. 
 
İHTİYAÇ OLUNAN HER KARARI ALMAK ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN, SEÇİLMİŞ KİŞİLER OLAN ve ADIMIZA ÇALIŞMAKLA YÜKÜMLÜ KILDIĞIMIZ BAŞKAN, BAŞKAN YARDIMCISI, MECLİS ÜYELERİNE ALLAH KOLAYLIK VERSİN.
 
*BAYRAMIN YAKLAŞTIĞI ve MECLİS TOPLANTILARININ olacağı bu günlerde açık destek bildirmek istedik.
 
*BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLAN MEVCUT YÖNETİME; EĞİRDİR'DE HİÇ OLMADIĞI KADAR BİR GÜVEN VAR.
 
*GÜVEN ENDEKSİ; AK PARTİLİ SEÇMEN DIŞINDA BİLE TAHMİNLERİN ÇOK ÜSTÜNDE... 
*SONUÇ OLARAK;
 
*HAZIR DEĞERLER SATILMASI GEREKİYORSA SATILMALI, EĞİRDİR EKONOMİSİNE KAZANDIRILMALIDIR.
 
*GELİR ARTTIRICI TEDBİRLER ALINMASI İÇİN; İÇME SUYU BİRİM FİYAT ARTTIRIMI DAHİL DEĞERLENDİRMEYE ALINMALIDIR, BİZE GÖRE...
 
*Bilanço verilerine göre; ''aktif hale getirilecek kaynağa ihtiyaç'' vardır ve/veya sabit gelirlerin tabiri caiz ise; GÜNCELLENMESİ zaruret olarak görülmektedir.
 
ZOR GÜNLERDE, ALINACAK KARARLARI DESTEKLİYORUZ.
ALLAH KOLAYLIK VERSİN.
 
Etiketler: EĞİRDİR, BELEDİYESİ, YILLIK, FAALİYET, ÇİZELGESİ, DİYOR, Kİ;,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Nisan 2021
EĞİRDİR MAVİGÖL OTEL
26 Şubat 2021
BÜYÜK GÜÇLERİN YÜKSELİŞ VE ÇÖKÜŞLERİ
05 Şubat 2021
EĞİRDİR’İ TANIMAK VE TANITMAK
24 Kasım 2020
ÖĞRETMENLİK; MESLEK DEĞİL, YAŞAM BİÇİMİDİR
13 Haziran 2020
EĞİRDİR ŞEHREMANETİNİ KURTARMAK
12 Haziran 2020
EĞİRDİR’DE BİR CHP’Lİ VEKİL DAHA…
04 Haziran 2020
EĞİRDİR BELEDİYESİ İŞÇİ ALACAKLARI MESELESİNE BAKIŞ…
27 Mayıs 2020
EĞİRDİR’DE SİYASET DİYELİM…
29 Nisan 2020
OLMAZ OLMAZ DİYE BİRŞEY YOK.
20 Nisan 2020
EĞİRDİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETİM.
15 Nisan 2020
HUKUK BUMERANGINDA YARGI…
11 Nisan 2020
Ömer ŞENGÖL Ne Yaptı? Veli GÖK'ten 1 Yılda Mucizemi Bekleniyor?
29 Mart 2020
YENİ YÖNETİM ANLAYIŞINA KORONAVİRÜS ETKİSİ…
24 Mart 2020
EĞİRDİR’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ KAYNAKLI MALİ POLİTİKA…
23 Mart 2020
EĞİRDİR’DE TURİZM VİZYONU VE KORONAVİRÜS ETKİSİ…
21 Mart 2020
EĞİRDİR’DE ÖMER ŞENGÖL VE VELİ GÖK BELEDİYECİLİĞİ…
19 Mart 2020
CORONAVİRÜS TEHLİKESİ…
18 Mart 2020
ÖNEMSİYORUM
13 Mart 2020
EĞİRDİR’İN TARİHİ YERİ VE ÖNEMİ ve TURİZMİ…
29 Şubat 2020
HER ŞEY EĞİRDİR’DE İNSANCA YAŞAMAK İÇİN…
20 Şubat 2020
EĞİRDİR SES HABERCİLİĞİ…
11 Şubat 2020
EĞİRDİR’DE VELİ GÖK VE EKİBİ RÜZGARI…
23 Ocak 2020
EĞİRDİR ÇEVRESİ YÖRÜK DİYARI…
08 Ocak 2020
EĞİRDİR EVİ, EĞİRDİR’DE ENCÜMEN-İ DANİŞ…
30 Aralık 2019
EĞİRDİR’DE YERİNİ BEĞENMEYENLER VAR
28 Aralık 2019
HEDEF EĞİRDİR’İ YÖNETMEK
Haber Yazılımı